Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  wysokości nastąpiło na skutek błędu organu rentowego. uchylenie, zmiana decyzji, prawomocna decyzja, organ rentowy, renta, emerytura, ZUS

 • Decyzja wydana przez Sanepid

  Czy prawomocna decyzja administracyjna "Sanepidu" nakazująca dzierżawcy nieruchomości przywrócenie właściwego stanu sanitarno-epidemiologicznego przedmiotu dzierżawy, może być uchylona przez (...)

 • Nowelizacja przepisów o docieplaniu budynku

  przepisy w nowym brzmieniu. Oznacza to, że jeżeli przed nowelizacją do docieplania dachu budynku wymagane było uzyskanie pozwolenie na budowę, i do czasu wejścia w życie nie została wydana prawomocna (...)

 • Porada prawna na temat prawomocna decyzja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawomocna decyzja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Filmy DVD mogą być tańsze

  ograniczających konkurencję - przykładem jest prawomocna decyzja w sprawie zespołu Brathanki. W innej, wydanej w 2002 roku - również prawomocnej - Prezes Urzędu zarzucił ZAiKS nadużycie (...)

 • Po co i jak ubiegać się o Kartę Polaka?

  organizacji polskich lub polonijnych uprawnionych do wystawiania takich zaświadczeń;prawomocna decyzja w sprawie stwierdzenia polskiego pochodzenia, wydana zgodnie z przepisami ustawy o repatriacji. W

 • Kapitał początkowy - spóźniony wniosek

  kapitału początkowego, nawet jeśli wydana została już prawomocna decyzja organu ubezpieczeniowego. Odsyła w tym zakresie do art. 114, który stanowi, iż prawo do świadczeń lub ich wysokość (...)

 • Jak prowadzone jest postępowanie w związku z nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej?

  jawne wersje decyzji niezwłocznie po ich wydaniu/doręczeniu stronom postępowania, zaznaczając, czy decyzja jest prawomocna. W przypadku wniesienia odwołania, informacja o wydaniu decyzji jest (...)

 • Sprzedaż poza lokalem przedsiębiorcy. UOKiK karze

  nałożył na Sobex Gaz kary pieniężne w łącznej wysokości 4 440 zł. W trakcie postępowania UOKiK przedsiębiorca zaniechał stosowania niektórych z kwestionowanych praktyk. Decyzja jest prawomocna

 • Deweloperzy ukarani przez UOKiK. Za nielegalne praktyki

  House z Poznania karę w wysokości 103 689 zł. Cieszy fakt, że przedsiębiorca zaniechał stosowania kwestionowanych praktyk. Decyzja nie jest prawomocna spółka odwołała się do sądu. Kontrole

 • Decyzja administracyjna

  z pojęciem prawomocności, co ostateczności. Decyzja jest ostateczna, jeśli nie ma już możliwości odwołania się od niej w administracyjnym toku instancji Odwołanie wnosi się do właściwego organu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozwolenie na budowę uprawomocnienie Prosze o pomoc wyjaśnienie.

  Witam 30 stycznia 2013 r złożyłem razem z projektem wniosek pozwolenia na budowę. Sąsiad, który jest stroną w postępowaniu odwoływał się 08.03.2013 (...)

 • NAKAZ ROZBIÓRKI BUDYNKU

  Proszę o pomoc ,nie wiem co mam robić. Urząd Miasta każe mi rozbierać budynek, przekroczyłem nieprzekraczlną linię zabudowy o 30cm nie z własnej (...)

 • błędnie wydana decyzja administracyjna

  Witajcie, organ pierwszej instancji wydał decyzję na podstawie rozporządzenia, które wymagało od strony dostarczenia zaświadczenia o zameldowaniu. (...)

 • wyrok w trybie odwoławczym

  witam, chciałbym uzyskać odpowiedź na takie pytanie czy jeżeli jest decyzja wydana w trybie odwoławczym i utrzymuje ona decyzję sądu I instancji, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane