Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  ;  2) spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego;  3) spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego;  4) prawo do domu jednorodzinnego spółdzielni mieszkaniowej; (...)

 • Prawo obligacyjne

  Co oznacza pojęcie "prawo obligacyjne"? Prawo obligacyjne inaczej prawo zobowiązań, wśród których - przykładowo - można wymienić sprzedaż, darowiznę, pożyczkę itp. Cechą (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo (...)

 • Porada prawna na temat prawo zobowiązań

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo zobowiązań, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  przysługuje ustawowe prawo zastawu na rzeczach ruchomych najemcy wniesionych do przedmiotu najmu - chyba że rzeczy te nie podlegają zajęciu (art. 670 Kodeksu cywilnego). Prawo zastawu zabezpiecza (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  żądania wydania, prawo do świadczenia przechodzi na mającego prawo do wyłączonego mienia. Art. 72. Osoba, do której należy mienie podlegające wyłączeniu, może żądać jego wydania lub świadczenia

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu, jeżeli są podstawy do takiej zmiany.Art. 269. Propozycje układowe powinny określać sposób restrukturyzacji zobowiązań upadłego (...)

 • Ochrona miejsca parkingowego

  nie stanowi podstawy dla takiej samopomocy. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo rzeczowe, prawo zobowiązań, własność, umowa najmu, ograniczone prawo rzeczowe, użytkowanie, (...)

 • Zastaw na rzeczach osobistych

  ponoszenie przez niego ryzyka przypadkowej utraty czy uszkodzenia (tak J. Panowicz-Lipska w: System Prawa Prywatnego. Tom 8. Prawo zobowiązań - część szczegółowa s. 41).W świetle powyższego (...)

 • Jakie są przyczyny ogłoszenia upadłości?

  tego wniosku może spowodować pokrzywdzenie wierzycieli albo gdy niewykonanie zobowiązań przez dłużnika ma charakter trwały. Niewykonywanie zobowiązań ma charakter trwały w zależności od (...)

 • Prawo do zajmowania lokalu a umowa dożywocia

  w tym stanie faktycznym bezzasadny. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo zobowiązań, prawo rzeczowe, umowa najmu, umowa użyczenia, umowa dożywocia, najem, użyczenie, dożywocie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawo zobowiązań

  Jaka jest odpowiedzialność za własne i cudze czyny na tle prawa zobowiązań? (polkowice) w przypadku nie wykonania lub nienależytego wykonania zobowiazania (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane