Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  ubezpieczenia bądź zamieszkania przebytych w danym państwie członkowskim (państwie właściwym) w stosunku do sumy okresów ubezpieczenia lub zamieszkania przebytych we wszystkich państwach (...)

 • Miejsce rejestracji samochodu

  Czy posiadając meldunek stały w mieście A mogę zarejestrować samochód w B, jeżeli posiadam w B meldunek tymczasowy albo jeżeli nie posiadam meldunku tymczasowego? W szczególności (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  dokument potwierdzający jego tożsamość i obywatelstwo oraz ważny dokument potwierdzający prawo stałego pobytu, a członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej (...)

 • Porada prawna na temat prawo zamieszkania a meldunek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo zamieszkania a meldunek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo wyborcze do samorządu a zameldowanie

  art. 9 powoływanej ustawy zawarte jest odniesienie rozumienia pojęcia miejsca zamieszkania do kodeksu cywilnego. Zgodnie natomiast z kodeksem cywilnym, miejscem zamieszkania jest miejscowość, (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  lokalnym jest ujęte szerzej niż prawo wyborcze czy prawo do udziału w referendum ogólnokrajowym. Zgodnie z art. 3 u.r.l., w referendum lokalnym mają prawo brać udział osoby stale (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  zobowiązaniami zawodowymi, osoba zainteresowana opuszcza państwo trzecie, w którym miała miejsce zwykłego zamieszkania, nie ustalając jednocześnie swojego miejsca zwykłego zamieszkania na (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  się w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, jako osoba bezrobotna, a następnie udać się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy właściwego miejscu zamieszkania (...)

 • Działalność a brak stałego meldunku

  działalności gospodarczej prowadzi gmina właściwa dla miejsca zamieszkania przedsiębiorcy, jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. Miejscem zamieszkania jest miejscowość, w (...)

 • Rozwiązanie małżeństwa zawartego za granicą - opinia prawna

  przy badaniu miejsca zamieszkania (meldunek to tylko obowiązek administracyjny). Warunkiem rozpoczęcia postępowania rozwodowego jest wniesienie przez Pańską siostrę pozwu o rozwód. W (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  zawiera definicji miejsca zamieszkania. Można jednak posiłkować się definicją zawartą w art. 25 kodeksu cywilnego, w myśl którego miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  cudzoziemców, organ gminy prowadzi rejestr zamieszkania cudzoziemców. W rejestrze zamieszkania cudzoziemców gromadzi się dane ze złożonych formularzy meldunkowych czy formularzy zgłoszenia

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju

  Posiadam stare Polskie prawo jazdy kategorii C wyrobione w wojsku (jestem obywatelem Polski). Prawo jazdy straciło ważność w 1998 roku z powodu nieaktualnych badan lekarskich. Aktualnie zrobiłem (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  zamieszkania, nr dowodu tożsamości) i Twój wyraźny podpis. ##baner##  Masz prawo do zachowania tajemnicy informacji na Twój temat Masz prawo do ochrony danych (...)

 • Kodeks wyborczy

  do udziału w wyborach, a także do sporządzania spisów osób uprawnionych do udziału w referendum.§ 5. Rejestr wyborców potwierdza prawo wybierania oraz prawo wybieralności

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  E-meldunek – kolejna e-usługa już działa Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz

 • Kierujący pojazdami

  ) obciążenia finansowe nakładane na obywatela polskiego wymieniającego polskie krajowe prawo jazdy na krajowe prawo jazdy danego państwa. Art. 15. 1. Starosta dokonuje w prawie jazdy wpisu potwierdzającego

 • Właściwość miejscowa sądu a meldunek

  - sąd miejsca zamieszkania powoda. sąd, właściwość, określenie, miejscowa, miejsca zamieszkania, meldunek

 • Opodatkowanie dochodów z pracy osiąganych za granicą - opinia prawna

  zamieszkania. Dodatkowym i niezbędnym elementem uznania danej miejscowości za miejsce zamieszkania osoby fizycznej jest jej chęć, wola przebywania w danym miejscu. Należy podkreślić, że o (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  wszystkich osób, które weksel podpisały, prawo miejsca wystawienia wekslu.Art. 81. Prawo miejsca wystawienia wekslu rozstrzyga o tym, czy posiadacz wekslu trasowanego nabywa wierzytelność

 • Zameldowanie osoby z podwójnym obywatelstwem

  rodziców, jeśli tam zamierza Pan/ Pani przebywać razem z rodzicami podczas pobytu w Polsce. podwójne obywatelstwo, wjazd, przekroczenie granicy, meldunek, ewidencja, pobyt stały, pobyt czasowy

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  gospodarczej; 3) ma prawo zbywać własne środki trwałe i wyposażenie; 4) ma prawo albo obowiązek uczestniczyć w postępowaniach sądowych, postępowaniach podatkowych i administracyjnych związanych (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle do Twojego urzędu informację. Odbierz prawo jazdy. Prawo jazdy będzie gotowe po 9 dniach roboczych od wysłania przez WORD informacji (...)

 • Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  według prawa polskiego.   Art. 6. 1. Prawo pomocy może być pełne albo częściowe.2. Pełne prawo pomocy obejmuje całkowite zwolnienie od kosztów sądowych, ustanowienie (...)

 • E-meldunek

  w rejestrze PESEL. Żeby to zrobić również potrzebujemy Profilu Zaufanego.    E-meldunek, internet, obowiązek meldunkowy, miejsce zamieszkania, adres, zameldowanie

 • Wymeldowanie bez zgody zainteresowanego

  , że meldunek nie tworzy żadnego prawa do przebywania w lokalu, to bardziej stwierdzenie zamieszkania danej osoby w danym lokalu, wykorzystane w ramach stosunków administracyjnych. Prawo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane