Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  , każda z osób żyjących w konkubinacie może w każdej chwili i bez uzasadnionych powodów zerwać konkubinat. Dlatego cecha ta oznacza, iż po stronie partnerów (...)

 • Kierujący pojazdami

  kierowców, instruktorów i egzaminatorów oraz kandydatów na kierowców, instruktorów i egzaminatorów; 6) zasady prowadzenia (...)

 • Kogo możesz powołać na świadka w swojej sprawie?

  toku postępowania, złożone w formie przepisanej przez prawo procesowe. Wielu świadków, stosownie do okoliczności, może mieć te same wiadomości co do faktów spornych (...)

 • Porada prawna na temat prawo w konkubinacie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo w konkubinacie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Preferencyjne rozliczenie PIT osób samotnie wychowujących dzieci

  obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27 (...)

 • Konkubinat a dziedziczenie

  dotyczące podziału majątku dla związków żyjących w konkubinacie w opisanej wyżej sytuacji. Prawo polskie nie reguluje w żadnym zakresie całościowo konkubinatu. Z faktu (...)

 • Mienie PKP

  dnia 3 stycznia 2018 r. – w nawiązaniu do poglądów orzecznictwa – że ustanowienia prawa zarządu nie można domniemywać, a w przypadku, gdy decyzja w tym przedmiocie (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - opinia prawna

  1175/98, w którym stwierdzono, iż skoro dziecko uprawnione do alimentów bezpośrednio po ukończeniu szkoły średniej kontynuuje naukę w obranym kierunku w szkole wyższej, (...)

 • Dziedziczenie konkubenta

  Czy konkubina ma prawo do spadku z majątku odrębnego po zmarłym konkubencie? Zmarły konkubent ma dzieci z rozwiązanego małżeństwa. Kodeks cywilny stanowi, że w pierwszej kolejności powołane (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem.

  to możliwe, będzie Pan uprawniony do zastosowania odpowiednich środków prawnych. Do rodziców żyjących w rozłączeniu (w tym w konkubinacie) zastosowanie (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  hipoteką, nie wygasa, lecz przechodzi z mocy prawa na spółdzielnię. 2. Prawo do lokalu, nabyte w sposób określony w ust. 1, spółdzielnia powinna zbyć w drodze przetargu (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  zakładzie.Masz prawo do opieki duszpasterskiej.Masz prawo zgłosić sprzeciw wobec opinii albo orzeczenia lekarza.Masz prawo do dochodzenia swoich praw.Masz prawo nie zgodzić się (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  dotyczącym traktowania więźniów przebywających w szpitalach psychiatrycznych oraz przyznała obcokrajowcom prawo do zasiłków socjalnych w sytuacjach nagłych. Belgia (...)

 • Bezprawnie pobierana renta inwalidzka

  mądry sposób, aby sprawdzić, że zdrowa kobieta pobiera rentę bezprawnie i wyegzekwować odebranie jej praw do renty? Na początku należy zaznaczyć, że jakkolwiek życie w konkubinacie może (...)

 • Kodeks wyborczy

  , tworzy się, jeżeli w dniu wyborów będzie w niej przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców prowadzonym w gminie, na (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Biuro Emerytalne w Warszawie, Biuro Emerytalne Służby Więziennej w Warszawie, Wydział IV do Spraw Sędziów i Prokuratorów w Stanie Spoczynku - Departament Kadr (...)

 • Budowa na dzierzawionej nieruchomości

  może być dopisana osoba żyjąca w konkubinacie? Czy umowa dzierżawy może być dokumentem stwierdzającym prawo do dysponowania działką na cele budowlane (budowę domu) w myśl (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  sądu okręgowego, w obrębie którego małżonkowie mieli ostatnie wspólne zamieszkanie, jeżeli choć jeden z małżonków w okręgu tym jeszcze stale przebywa. Jeżeli (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  ustaleniu powyższego np. zeznaniami sąsiadów, którzy potwierdzą, że konkubina stale przebywała w mieszkaniu najemcy, a czasem tylko w swoim własnym mieszkaniu. Dla ustalenia faktu stałego (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  . Gdzie możesz złożyć wniosek? W urzędzie starostwa powiatowego w Twoim miejscu zamieszkania. Jeżeli mieszkasz w mieście na prawach powiatu - złóż wniosek w urzędzie (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  nieruchomości w określonym czasie. Zgodnie z umową, Andrzej W. miał prawo korzystać z nieruchomości wspólnej w miesiącach parzystych natomiast Michał L. w miesiącach (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  spełniają kryteria określone w regulaminie, o którym mowa w ust. 1. Art. 137 [1]. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym rozdziale stosuje się odpowiednio przepisy o znakach towarowych. Rozdział (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  organizacji. Art. 13.  § 1. Za zobowiązania spółki kapitałowej w organizacji odpowiadają solidarnie spółka i osoby, które działały w jej imieniu. § 2. Wspólnik albo akcjonariusz spółki (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  warrantów subskrypcyjnych, o których mowa w art. 453 § 2, 6) nabycie własnych akcji w przypadku określonym w art. 362 § 1 pkt 2 oraz upoważnienie do ich (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  . Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w Art. 11, przysługuje (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane