Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Środki przymusu bezpośredniego. Paralizatory w szerszym użyciu?

  użycia lub wykorzystania broni palnej, kierowano się zakresem zadań adekwatnych do zadań poszczególnych formacji. Także w przypadku broni palnej ujednolicono przepisy w taki sposób, (...)

 • Rezolucja w sprawie konfliktu w Strefie Gazy

  cywile. Widzimy ofiary, rannych, trupy dzieci, umierają też prawa człowieka oraz marzenia UE, że będą przestrzegane wszędzie. Musi być zawieszenie broni, lekarze potrzebują zawieszenia broni (...)

 • Parlament o konflikcie w Strefie Gazy

  marzenia UE, że będą przestrzegane wszędzie. Musi być zawieszenie broni, lekarze potrzebują zawieszenia broni żeby mogli pomóc. Musimy wykorzystać wszystkie instrumenty. Problemem są zamknięte (...)

 • Porada prawna na temat prawo użycia broni wojskowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo użycia broni wojskowe , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  okazały się niewystarczające lub ich użycie ze względu na okoliczności danego zdarzenia nie jest możliwe, inspektor i pracownik ma prawo użycia broni palnej wyłącznie:  1) w (...)

 • Podstawy użycia broni palnej

  koniecznej lub bezpośredniego zagrożenia? Jakie są podstawy prawne użycia broni palnej przez żołnierza nie będącego organem porządkowym? Zgodnie z ustawą o broni i amunicji broń (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wojskowej, c) za granicą, podczas użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa, w rozumieniu ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu (...)

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  ; pracowników ochrony mających prawo do stosowania środków przymusu bezpośredniego czy użycia broni palnej; pracowników ochrony wykonujących zadania na obszarach, w obiektach (...)

 • Rząd nie chce broni dla nietrzeźwych przestępców

  liberalne prawo regulujące dostęp do broni palnej niesie za sobą wiele zagrożeń, których ofiarami są najczęściej dzieci. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż nieodpowiednio przechowywana (...)

 • Pozwolenie na broń palną

  użycia broni w sposób sprzeczny z interesem bezpieczeństwa lub porządku publicznego, to miałby prawo odmówić wydania pozwolenia na broń. Ustawodawca bowiem tylko przykładowo (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  naprawie takiego kabla.§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.Art. 289. § 1. Kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane