Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  spadkobiercy wynosi więc w tej sytuacji 1/4 spadku, a dzieci dziedziczą pozostałą część spadku w częściach równych, czyli po 1/8 spadku. ##baner## Jak dziedziczą małżonek, (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  może być ograniczony do części spadku.§ 2. Umowny dział spadku może objąć cały spadek lub być ograniczony do części spadku.Art. 1039. § 1. Jeżeli w razie dziedziczenia ustawowego (...)

 • Co reguluje prawo spadkowe?

  ;lne prawo podmiotowe spadkobiercy, czyli prawo dziedziczenia (prawo do dziedziczenia, prawo do spadku) – np. A. Ohanowicz. Są jednak przeciwnicy tej konstrukcji (był nim (...)

 • Porada prawna na temat prawo spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  sąd spadku do uchylenia notarialnego poświadczenia dziedziczenia w przypadku, gdy: w odniesieniu do tego samego spadku zostało wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku zarejestrowania (...)

 • Przedawnienie prawa do spadku

  Czy przedawnia się prawo do spadku? W jakim czasie należy przeprowadzić postępowanie spadkowe, aby prawo do spadku nie uległo przedawnieniu? Z pytania nie wynika, o jaki etap postępowania (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  kwotę, wówczas środkizgromadzone na rachunku bankowym wejdą w skład spadku i będą podlegały dziedziczeniu na zasadach ogólnych. Jakie prawa wchodzą w skład spadku? W skład (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  Pańskiego wujka uprawnień Pana i Pańskiego brata do spadku uniemożliwia skuteczne domaganie się wydania spadku przed stwierdzeniem nabycia tego spadku. Natomiast osobie, która jest w (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  wchodzącej w skład spadku. Zbywcą spadku może być tylko osoba, która przyjęła spadek, czyli złożyła przed sądem lub przed notariuszem oświadczenie o przyjęciu spadku. W tym wypadku (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  odniesieniu do tego samego spadku zostało wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, zarejestrowania dwa lub więcej aktów poświadczenia dziedziczenia w odniesieniu do tego samego (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania

  zrzec się praw do spadku po rodzicach na rzecz mojej siostry. Czy mój mąż, jeżeli zrezygnuję z mojej części spadku, będzie miał prawo do spadku po moich rodzicach? Jakie dokumenty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Jak pozbawić spadku spatkobierców

  Kto mi pomoze w sprawie spadkowej , co mam zrobic aby dzieci po zmarlym dostały jak najmniej spadku! czy sa jakies szanse na to abym mogła ich częśc (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane