Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  . Dziecko trzeciej pary urodziło się 6 grudnia 2012 roku. Rodzice odliczą w PIT za rok 2012 ulgę za jeden miesiąc. Odpiszą od podatku więc 92,67 zł. W niektórych sytuacjach trzeba jednak (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  (art. 831 K.c.); prawo żądania od banku, w którym rachunek miał zmarły, zwrotu kosztów pogrzebu; prawo żądania od banku przez wskazaną przez posiadacza rachunku osobę wypłaty (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  zatem od podatku ulgę za trzy miesiące. Wysokość odliczenia wyniesie 278,01 zł. Dziecko trzeciej pary urodziło się 6 grudnia 2012 roku. Rodzice odliczą w PIT za rok 2012 ulgę za jeden miesiąc. (...)

 • Porada prawna na temat prawo spadkowe 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo spadkowe 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koncert Madonny. Pieniądze wydane niezgodnie z prawem

  Euro 2012 oraz na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Zdaniem Kolegium z rezerwy tej można było finansować wyłącznie przedsięwzięcia związane z EURO (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo jazdy wydane w państwie członkowskim

 • Rozliczanie podatku VAT od usług medialnych

  przepisem, prawo do odliczenia podatku powstaje w momencie, w którym odliczany podatek staje się wymagany.  Prawo unijne wiąże zatem prawo do odliczenia podatku naliczonego (...)

 • Uprawnienia osób niepełnosprawnych

  Kształcenie na poziomie szkolnictwa wyższego reguluje ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. z 2012 r. poz. 572, z późn. zm.). Ważną rolę w ułatwieniu (...)

 • Czy stracimy EURO 2012 w Polsce?

  2012, zostanie zbudowany we właściwym czasie. Gotowa będzie również niezbędna infrastruktura. Czuję się uspokojony co do realizacji projektu UEFA EURO 2012 w Polsce.Premier Donald Tusk (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  mających prawo prowadzenia spraw spółki. § 2. Odwołać prokurę może każdy wspólnik mający prawo prowadzenia spraw spółki. Art. 42. Jeżeli w sprawach nieprzekraczających zwykłych czynności (...)

 • Jak przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności?

  przekształcenia prawo użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości trzeba zapłacić?  Zgodnie z nowymi przepisami, osoba, na rzecz której zostało przekształcone prawo (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane