Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy stracimy EURO 2012 w Polsce?

  2012, zostanie zbudowany we właściwym czasie. Gotowa będzie również niezbędna infrastruktura. Czuję się uspokojony co do realizacji projektu UEFA EURO 2012 w Polsce.Premier Donald Tusk (...)

 • Jak przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności?

  przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nie narusza praw osób trzecich. Jaką opłatę z tytułu tego przekształcenia prawo użytkowania wieczystego w prawo (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  mających prawo prowadzenia spraw spółki. § 2. Odwołać prokurę może każdy wspólnik mający prawo prowadzenia spraw spółki. Art. 42. Jeżeli w sprawach nieprzekraczających zwykłych czynności (...)

 • Opinia prawna na temat prawo spadkowe 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo spadkowe 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  marca 2012 obowiązują nowe zasady opodatkowania oszczędności na dziennych lokatach bankowych. Nie można już ominąć tzw. podatku Belki. Od kiedy? Obowiązuje od 31 marca 2012 r. Sprawne sądy Krótsze

 • Spadek po obywatelu niemieckim

  znaczenia. Prawo unijne nie zawiera w obecnej chwili przepisów harmonizujących czy też ujednolicających prawo spadkowe w innych krajach członkowskich. Każde z państw kieruje się więc (...)

 • Zagraniczne postanowienie o nabyciu spadku

  porządkiem prawnym oraz w sprawie, w której należało zastosować prawo polskie, zostało ono zastosowane. Od podanych zasad istnieje szereg wyjątków. Nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe a staranność

  jeśli to prawo nie wygasło, brak wiedzy o stanie majątku nie był wynikiem braku staranności (z opisu sytuacji – choć niejednoznacznie -wynika, że siostra mogła nie dochować należytej staranności

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności. Taka osoba ma prawo do preferencyjnego rozliczenia swoich dochodów osiągniętych (...)

 • Ważne zmiany w przedawnieniu należności z tytułu składek wobec ZUS

  przedawnienia, których bieg rozpoczął się przed 1 stycznia 2012 roku, z tym zastrzeżeniem, że w takim przypadku bieg przedawnienia będzie liczony od dnia 1 stycznia 2012 roku. Jednakże (...)

 • Zaległy czynsz a spadek

  spadkobierca odpowiada także za długi spadkowe, w tym za zaległości czynszowe. Jednakże z uwagi na to, że jest to osoba nie mająca pełnej zdolności do czynności prawnych, prawo przewiduje, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane