Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  szczególności mogą być ujawniane:   1) prawo najmu lub dzierżawy, prawo odkupu lub pierwokupu, prawo dożywocia,   2) roszczenie (...)

 • Mienie PKP

  ., obecnie t.j.: Dz.U. z 2017 r., poz. 459) ograniczonymi prawami rzeczowymi są wyłącznie: użytkowanie, służebność, zastaw, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu oraz hipoteka. Rzeczowe (...)

 • Podstawy wygasnięcia służebości - confusio

  . sytuacją określoną w art. 247 k.c.). Problem pojawia się, gdy ograniczone prawo rzeczowe nie przechodzi na właściciela, lecz na współwłaściciela rzeczy obciążonej albo „jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat prawo rzeczowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo rzeczowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wyznaniowego;   3) prawo własności lub prawo użytkowania wieczystego zostało ustanowione jako odszkodowanie lub rekompensata za utratę własności nieruchomości;   4) prawo

 • Ochrona miejsca parkingowego

  własność przywrócenia stanu zgodnego z prawem oraz zaniechania naruszeń. Takie same prawa przysługują Panu, jeżeli na Pana rzecz ustanowione zostało ograniczone prawo rzeczowe. Jeżeli zaś (...)

 • Czy Twoje własnościowe prawo do lokalu może przekształcić się w inne?

  wcześniej na mocy jednostronnej czynności prawnej spółdzielni, będącej do momentu przekształcenia właścicielem tego lokalu; Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jako ograniczone prawo (...)

 • Projekt zmian w ustawie o księgach wieczystych i hipotece, czyli nowe ograniczone prawo rzeczowe "dług gruntowy"

  Ministerstwa Sprawiedliwości projekt, ograniczone prawo rzeczowe, nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece

 • Mieszkanie własnościowe a udział w gruncie

  własność na lokal z gruntem, będę musiała zlikwidować księgę na prawo rzeczowe i założyć nową, czy jedynie dodany zostanie do tej pierwszej kolejny zapis? W chwili obecnej przysługuje (...)

 • Ustalenie sposobu użytkowania

  12; części nieruchomości należącej do matki. Zatem użytkownik jest uprawniony do korzystania z nieruchomości w tej części (zakresie) co współwłaściciel – czyli Państwa mama. Ograniczone prawo (...)

 • Hipoteka przymusowa a służebność gruntowa

  nieruchomości to obowiązuje regulacja, że ograniczone prawo rzeczowe (służebność) wygasa, jeżeli ten, komu prawo takie przysługuje, nabędzie własność rzeczy obciążonej. Na tle (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła (...)

 • Sąsiad chce abyśmy po jego smierci przejęli jego mieszkanie lokatorskie!!!

  Sąsiedzi moich teściów nie mają dzieci ani żadnej bliskiej rodziny. Zaproponowali nam ich mieszkanie po ich śmierci (są już w sędziwym wieku, (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • Ustawa o ogrodach działkowych.

  Solidarna Polska przygotowywuje nowy projekt ustawy o działkach. Ogród działkowy będzie miał osobowość prawną, każdy, kto dziś posiada działkę, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane