Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  dokumentacji dotyczącej osoby otrzymującej świadczenia rodzinne. Podmiot realizujący świadczenia rodzinne pozostawia w swoich aktach poświadczone przez siebie za zgodność z oryginałem kopie (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  .   Jeśli osoba występująca o świadczenia rodzinne: uzyskała do nich prawo w jednym kraju, ale mieszka na terenie innego państwa - zachowuje to prawo; jest zatrudniona na umowę (...)

 • Ilość dzieci a obowiązek alimentacyjny

  Czy istniało kiedyś prawo zwalniające od obowiązku płacenia alimentów, jeśli zobowiązany do płacenia alimentów posiadał co najmniej pięcioro dzieci? Obecnie prawo rodzinne reguluje (...)

 • Porada prawna na temat prawo rodzinne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo rodzinne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  prawa rodzica, któremu drugi rodzic utrudnia kontakt z dzieckiem. Opierają się na założeniu, że dzieci mają prawo do kontaktów z obojgiem rodziców, a prawo musi być sprawiedliwe (...)

 • Kto i w jakiej procedurze wypłaca świadczenia rodzinne?

  złożone do końca okresu zasiłkowego. Jeżeli wznowienie wypłaty do końca okresu zasiłkowego nie nastąpi, wówczas prawo do świadczeń rodzinnych wygasa. Pamiętaj, że: od 1 września 2006 r. (...)

 • Obowiązki dzieci wobec rodziców

  łączącej rodziców i dzieci jest obowiązek alimentacyjny dzieci względem rodziców jeżeli ci znajdują się w niedostatku, a dzieci są wstanie zapewnić im środki utrzymania. prawo rodzinne, (...)

 • Świadczenia rodzinne, czyli o tym, jak z nich korzystać w okresie przejściowym (od 1 września 2005 r.)

  organowi właściwemu posiadanej dokumentacji dotyczącej osoby otrzymującej świadczenia rodzinne. Podmiot realizujący świadczenia rodzinne pozostawia w swoich aktach poświadczone przez siebie (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  zbiegających się świadczeń. Są one stosowane wtedy, gdy masz prawo do dwóch świadczeń rodzinnych z różnych państw i wtedy, gdy prawo do takich świadczeń mają dwie różne (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  oraz rodzinne domy dziecka na każde dziecko, na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje: obywatelom polskim; cudzoziemcom

 • Nienależnie pobrane świadczenie rodzinne - konsekwencje

  bezrobocia w kraju. ##baner##   Co należy rozumieć przez nienależnie pobrane świadczenie rodzinne? Za nienależnie pobrane świadczenie rodzinne uważa się: świadczenia rodzinne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Sprawa rozwodowa

  Witam Zostałam wezwana jako świadek w sprawie rozwodowej, czy mogę odmówić składania zeznań? Nie chę być po niczyjej stronie. dzień dobry, mąż (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • prawo rodzinne

  parę dni temu zona kazała mi opuścić dom nie dała mi żadnych moich rzeczy dwie noce spałem na klatce schodowej zostałem bez pracy domu i środków (...)

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane