Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spór transgraniczny ? prawo proceduralne i materialne

  może złożyć pozew do sądu polskiego na podstawie rozporządzenia rady WE 861/2007 w związku z rozporządzeniem nr 44/2001? Jakie prawo proceduralne i materialne zostanie zastosowane w sprawie? (...)

 • Doręczanie zagranicznych pism sądowych

  tłumaczenia, których, zgodnie z wykładnią Trybunału, nie porusza rozporządzenie nr 1348/2000, sąd krajowy stosuje swoje krajowe prawo proceduralne, czuwając nad zagwarantowaniem pełnej skuteczności

 • Charakter prawny opinii prawnej

  . Opinie biegłych (choć nie zawsze – przykładowo prawo karne proceduralne nie zna prywatnej opinii biegłego). W przedstawionym stanie faktycznym chodzi o opinie sporządzane przez adwokata. (...)

 • Porada prawna na temat prawo proceduralne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo proceduralne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  organów o terytorialnie ograniczonym zakresie działania. Prawo miejscowe określa powinności, uprawnienia dla ogółu mieszkańców danego terenu. Prawo miejscowe nie stanowi (...)

 • Zakaz ponownego osądzenia za ten sam czyn

  prawomocnym wyrokiem, nawet jeśli na podstawie prawa państwa, w którym został skazany, wymierzona kara nigdy nie mogła być wykonana ze względu na szczególne uregulowania proceduralne. (...)

 • Elektronizacja zamówień publicznych

  istnieje od dnia 18 kwietnia 2017 r.). Przepisy ustawy - Prawo zamówień publicznych (ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Dz.U. t.j. z 2017 r. poz. 1579, ze (...)

 • Wzmocnienie roli dialogu społecznego?

  informacji za okres swojej kadencji. Ponadto ze względów statystycznych utrzymano obowiązek przedstawienia sprawozdania za dany rok kalendarzowy. Doprecyzowanie regulacji i zmiany proceduralne

 • Rada nadzorcza w spółce akcyjnej

  o każdym swoim posiedzeniu, mają one bowiem prawo brać w nich udział z głosem doradczym. Członkom tym przysługuje osobne wynagrodzenie uchwalane przez walne zgromadzenie akcjonariuszy lub upoważnioną

 • Jakie uprawnienia nadzorcze nad stowarzyszeniem ma starosta – opinia prawna

  mają prawo do:   swobodnego wstępu do obiektów i pomieszczeń jednostek kontrolowanych, wglądu do wszelkich dokumentów związanych z działalnością jednostek kontrolowanych

 • Proces o ustalenie ojcostwa

  skutecznie udokumentować wydatki poniesione przez siebie zwykłymi paragonami fiskalnymi. Prawo cywilne nie przewiduje obowiązku dokumentowania wydatków rachunkami imiennymi, chyba że sąd rozstrzygający (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane