Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529) oświadczenie o spełnianiu warunków do korzystania z tych (...)

 • Koniec listów z blaszkami. Nowe prawo w Senacie

  okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Wyjątkiem będą usługi operatora wyznaczonego w zakresie usług powszechnych, bo tu granice odpowiedzialności nadal określa Prawo (...)

 • Jakie zmiany czekają nas w 2013 roku?

  ;notesy” które miały obciążyć listy. Nowa ustawa prawo pocztowe, podpisana przez prezydenta 27 grudnia 2013 roku likwiduje ograniczenia, wprowadzając większą konkurencyjność (...)

 • Porada prawna na temat prawo pocztowe 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo pocztowe 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w prawie pocztowym. Wyjdą na dobre?

  Prawo pocztowe pogorszy sytuację Poczty Polskiej. senat.gov.pl, (DM) poczta, listy, prawo pocztowe, Senat

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  , czynność zawiadomienia należy powtórzyć. § 11 . Pismo złożone w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe może zostać odebrane (...)

 • Koniec z niepotrzebnymi dokumentami

  niektórych przypadkach wraz z listami. Nowe, zliberalizowane prawo pocztowe sprawia, że firmy otrzymują swobodniejszy dostęp do rynku, dzięki czemu poprawią się jakość i ceny usług. Przedsiębiorcy (...)

 • Poczta Polska straci monopol na listy?

  1 stycznia 2013 roku Poczta Polska może stracić wyłączność na przesyłki do 50 gramów. Jeśli wejdzie w życie nowe Prawo pocztowe, prywatni operatorzy pocztowi nie będą już musieli (...)

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  adresat mogą zgłosić reklamację w każdej placówce operatora świadczącego powszechne usługi pocztowe (art. 61 ust. 1 i 2 ustawy prawo pocztowe). Drogę postępowania reklamacyjnego (...)

 • Pełne otwarcie rynku usług pocztowych w 2013 roku

  Rząd przyjął ministerialny projekt liberalizacji rynku pocztowego. Zgodnie z nowelizacją ustawy prawo pocztowe do końca 2012 roku ma nastąpić likwidacja obszaru usług zastrzeżonych wyłącznie (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż znaczków przez agenta

  Polską nie jest zwolnione od VAT. W tej sprawie podatnik w imieniu Poczty przyjmował przekazy pocztowe, wpłaty na rachunki bankowe, sprzedawał znaczki, karty pocztowe i okolicznościowe. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • thomas sabo Not Necessarily A Mystery

  All our replica handbags, [url=http://www.mulberryoutletstyle.co.uk]uk mulberry outlet[/url] and wallets are proudly manufactured by Chinese, in China! (...)

 • Liberalizacja prawa pocztowego 2013

  Od pierwszego stycznia 2013 roku uwolniliśmy się od blaszek w listach, które dostarczano nam w niektórych przypadkach. Nowe prawo pocztowe sprawia, (...)

 • szanse na odzyskanie pieniędzy ?

  Witam. Sytuacja wygląda tak, że nie otrzymaliśmy z kolegą pieniędzy za wykonaną pracę. Praca była załatwiana "po znajomości" i nie wszystko było (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane