Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529) oświadczenie o spełnianiu warunków do korzystania z tych (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 1481 oraz z 2018 r. poz. 106, 138 i 650), w zakresie świadczenia powszechnych usług pocztowych; ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o pracy na morzu (...)

 • Koniec listów z blaszkami. Nowe prawo w Senacie

  okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Wyjątkiem będą usługi operatora wyznaczonego w zakresie usług powszechnych, bo tu granice odpowiedzialności nadal określa Prawo (...)

 • Porada prawna na temat prawo pocztowe 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo pocztowe 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie zmiany czekają nas w 2013 roku?

  ;notesy” które miały obciążyć listy. Nowa ustawa prawo pocztowe, podpisana przez prezydenta 27 grudnia 2013 roku likwiduje ograniczenia, wprowadzając większą konkurencyjność (...)

 • Zmiany w prawie pocztowym. Wyjdą na dobre?

  Prawo pocztowe pogorszy sytuację Poczty Polskiej. senat.gov.pl, (DM) poczta, listy, prawo pocztowe, Senat

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  , czynność zawiadomienia należy powtórzyć. § 11 . Pismo złożone w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe może zostać odebrane (...)

 • Koniec z niepotrzebnymi dokumentami

  niektórych przypadkach wraz z listami. Nowe, zliberalizowane prawo pocztowe sprawia, że firmy otrzymują swobodniejszy dostęp do rynku, dzięki czemu poprawią się jakość i ceny usług. Przedsiębiorcy (...)

 • Poczta Polska straci monopol na listy?

  1 stycznia 2013 roku Poczta Polska może stracić wyłączność na przesyłki do 50 gramów. Jeśli wejdzie w życie nowe Prawo pocztowe, prywatni operatorzy pocztowi nie będą już musieli (...)

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  adresat mogą zgłosić reklamację w każdej placówce operatora świadczącego powszechne usługi pocztowe (art. 61 ust. 1 i 2 ustawy prawo pocztowe). Drogę postępowania reklamacyjnego (...)

 • Pełne otwarcie rynku usług pocztowych w 2013 roku

  Rząd przyjął ministerialny projekt liberalizacji rynku pocztowego. Zgodnie z nowelizacją ustawy prawo pocztowe do końca 2012 roku ma nastąpić likwidacja obszaru usług zastrzeżonych wyłącznie (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż znaczków przez agenta

  Polską nie jest zwolnione od VAT. W tej sprawie podatnik w imieniu Poczty przyjmował przekazy pocztowe, wpłaty na rachunki bankowe, sprzedawał znaczki, karty pocztowe i okolicznościowe. (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  Najwyższego: z 3 listopada 1999 r., sygn. IV CKN 152/00, z 27 sierpnia 2013 r., sygn. II UK 26/13, z 14 listopada 2013 r., sygn. II UK 115/13, z 4 czerwca 2014 r., sygn. II UK (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  2013 r. Becikowe Od 2013 becikowe trafia do rodzin najbardziej potrzebujących, w których miesięczny dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1922 zł. Ta zmiana wynika z zasady sprawiedliwości (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  lokalnym jest ujęte szerzej niż prawo wyborcze czy prawo do udziału w referendum ogólnokrajowym. Zgodnie z art. 3 u.r.l., w referendum lokalnym mają prawo brać udział osoby stale (...)

 • Mienie PKP

  Administracyjnego występujący z zagadnieniem prawnym uznaje zarząd za "prawo podmiotowe" (s. 46 uzasadnienia). Z tego też względu obszerne rozważania składu Naczelnego Sądu Administracyjnego, występującego (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 (...)

 • Zamówienie z wolnej ręki

  , dostawy energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej,dostawy gazu z sieci gazowej, dostawy ciepła z sieci ciepłowniczej,powszechne usługi pocztowe w rozumieniu ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  ) krajowe lub międzynarodowe prawo jazdy, określone w Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40 i 44),  c) krajowe prawo jazdy (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo jazdy wydane w państwie członkowskim

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  dotychczas ze zwolnień od ewidencjonowania w tej formie (m. in. dostawcy mediów energetycznych, świadczący niektóre usługi komunalne, usługi medyczne, pocztowe) musiałyby posiadać kasy (...)

 • Wyniki kontroli funkcjonowania Poczty Polskiej podczas czerwcowego strajku

  zapewnienie ciągłości świadczenia powszechnych usług pocztowych w sytuacji ogłoszenia strajku w przedsiębiorstwie.Źródło: www.urtip.gov.pl Prawo pocztowe, UKE, kontrola, Poczta Polska, (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  wszystkich osób, które weksel podpisały, prawo miejsca wystawienia wekslu.Art. 81. Prawo miejsca wystawienia wekslu rozstrzyga o tym, czy posiadacz wekslu trasowanego nabywa wierzytelność

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  . Przyjmując, że chociaż mało kto wysyła listy, to jednak raz na jakiś czas wysyła paczkę, średnie miesięczne wydatki na usługi pocztowe to 30 zł. Pozostałe 109 zł pozostaje więc na inne świadczenia. (...)

 • Jak potwierdzić prawa do świadczeń opieki zdrowotnej?

  ; składa ustne lub pisemne oświadczenie. Jak potwierdzić prawo do świadczeń? Prawo do świadczeń możesz potwierdzić na kilka sposobów: świadczeniodawca (np. przychodnia) potwierdza (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  gospodarczej; 3) ma prawo zbywać własne środki trwałe i wyposażenie; 4) ma prawo albo obowiązek uczestniczyć w postępowaniach sądowych, postępowaniach podatkowych i administracyjnych związanych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • thomas sabo Not Necessarily A Mystery

  All our replica handbags, [url=http://www.mulberryoutletstyle.co.uk]uk mulberry outlet[/url] and wallets are proudly manufactured by Chinese, in China! (...)

 • Liberalizacja prawa pocztowego 2013

  Od pierwszego stycznia 2013 roku uwolniliśmy się od blaszek w listach, które dostarczano nam w niektórych przypadkach. Nowe prawo pocztowe sprawia, (...)

 • szanse na odzyskanie pieniędzy ?

  Witam. Sytuacja wygląda tak, że nie otrzymaliśmy z kolegą pieniędzy za wykonaną pracę. Praca była załatwiana "po znajomości" i nie wszystko było (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane