Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo wodne do zmiany. "Jedna rzeka - jeden gospodarz"

  utrzymywaniem wód i urządzeń wodnych. Źródło: mos.gov.pl prawo wodne, ochrona środowiska, ministerstwo środowiska

 • Dopuszczalny poziom hałasu w budynku

  wejść na teren nieruchomości (w tym wypadku w godzinach od 6 do 22), w celu wykonania odpowiednich czynności kontrolnych. hałas, mieszkanie, budynek, prawo budowlane, ochrona środowiska

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  ust. 2 lub art. 137 ust. 1. 1 [4]. Wspólne prawo ochronne może być przeniesione na rzecz jednej osoby jako prawo ochronne na znak towarowy.2.  (skreślony)3.  Prawo ochronne na (...)

 • Porada prawna na temat prawo ochrona środowiska

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo ochrona środowiska, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie są prawa człowieka?

  ustawodawczego. Oznacza to, że każdy ma prawo wybierania władz w swoim państwie w wolnych wyborach opartych na tajnym głosowaniu.   Prawo do swobodnego poruszania się Protokół (...)

 • Ochrona środowiska a ochrona przyrody

  przepisy, do których ta ustawa odwołuje się wprost, czy też obejmuje również przepisy Ustawy o ochronie przyrody? Regulacje ustawy prawo o ochronie środowiska mają zastosowanie do środowiska (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  zabezpieczenia społecznego, ochrona konsumentów, usługobiorców i pracowników, uczciwość w transakcjach handlowych, zwalczanie nadużyć, ochrona środowiska naturalnego (...)

 • Lepsza diagnoza sytuacji smogowej?

  Czemu ma służyć projekt zmian dot. ochrony środowiska? Do Sejmu trefił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, (...)

 • Ochrona Puszczy Białowieskiej

  wskazywał, że w świetle norm konstytucyjnych, z których wynika podmiotowe prawo obywateli do ochrony środowiska, nie można przyjąć, że ochrona środowiska dotycząca blisko (...)

 • Kontroli nie ma, promienie harcują...

  Megaustawa zmieni także przepisy ustawy Prawo ochrony środowiska. Wraz z jej wejściem w życie pojawi się obowiązek przeprowadzania dodatkowych badań natężenia pola elektromagnetycznego przed (...)

 • Mienie PKP

  Administracyjnego występujący z zagadnieniem prawnym uznaje zarząd za "prawo podmiotowe" (s. 46 uzasadnienia). Z tego też względu obszerne rozważania składu Naczelnego Sądu Administracyjnego, występującego (...)

 • Kary za brak rekultywacji

  zastosowanie znajdą przepisy ustawy Prawo ochrony środowiska. Wskazać należy przede wszystkim na art. 362 poś, który stanowi: Art. 362.  1. Jeżeli podmiot korzystający ze środowiska (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  Prawo do błędu przez pierwszy rok działalności; ochrona konsumencka, czyli m.in. prawo do reklamacji dla firm zarejestrowanych w CEIDG; szereg ułatwień dla rzemieślników – (...)

 • Jakie wsparcie można uzyskać przy termomodernizacji i remoncie?

  termomodernizacyjne, wynika z art. 5 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane oraz z art. 75 ust.1 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska. Ochroną gatunkową (...)

 • Wybieranie torfu

  środowiska powszechne korzystanie ze środowiska przysługuje każdemu i obejmuje korzystanie ze środowiska, bez użycia instalacji, w celu zaspokojenia potrzeb osobistych oraz gospodarstwa (...)

 • Uzdrowiska trują. Alarmujący raport NIK

  pozwolenia w przypadku występowania w ściekach przemysłowych substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego. Opracowanie przez Ministra Środowiska projektu nowelizacji ustawy Prawo (...)

 • Uprawnienia straży gminnych [miejskich] w zakresie ochrony środowiska

  Gruszecki, Komentarz do art.379 ustawy - Prawo ochrony środowiska. ochrona, środowiska, straż, miejska, uprawnienia

 • Opłaty za korzystanie ze środowiska - kto i gdzie powinien je odprowadzać i czy można się z nich zwolnić?

  : Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. 2001 r., Nr 62, poz. 627 ze zmianami). opłaty za korzystanie ze środowiska, opłata, środowisko, uprawnieni

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  terytorialnie ograniczonym zakresie działania. Prawo miejscowe określa powinności, uprawnienia dla ogółu mieszkańców danego terenu. Prawo miejscowe nie stanowi wyłomu (wyjątku (...)

 • Możesz poznać miejsce prób polowych organizmów genetycznie zmodyfikowanych

  dnia 17 lutego 2009 r. w sprawie C-552/07 - Commune de Sausheim przeciwko Pierre Azelvandre; http://curia.europa.eu ochrona porządku publicznego, interesy chronione, miejsce uwolnienia, GMO, UE, ETS

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  pierwotnego wyglądu.  Art. 116. Ochrona praw majątkowych do utworu, przewidziana w przepisach prawa autorskiego, nie ma zastosowania do wytworów wytworzonych według wzoru przemysłowego (...)

 • Prawa konsumenta europejskiego

  informacji o cechach i skutkach działania wyrobów;Prawo do bezpieczeństwa użytkowania;Prawo do odszkodowania za doznane szkody wywołane wadą wyrobów;Prawo wyboru (zakaz praktyk (...)

 • Poprawa gospodarki odpadami uciążliwymi dla środowiska

  Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła sprawdzić, czy właściciel stacji demontażu pojazdów - co nakazuje prawo (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  .. Takie samo stanowisko prezentują A. Kotowiecka, M. Skórka Prawo własności meteorytów, Prokuratura i Prawo 11/2002, str. 97-111). W pierwszej kolejności należy rozstrzygnąć, (...)

 • Opłaty za korzystanie ze środowiska

  Czy w aktualnie obowiązującej ustawie Prawo ochrony środowiska przewiduje się opłaty za gospodarcze korzystanie ze środowiska obciążające przedsiębiorców? Zgodnie z Prawem ochrony (...)

 • Kara więzienia za zatruwanie środowiska

  nawet na 12 lat. Ministerstwo Środowiska musi zaostrzyć kary grożące osobom, które zanieczyszczają naturę. Obowiązek ochrony środowiska poprzez prawo karne nałożyła na państwa (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.