Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasada "prawo nie działa wstecz"

  ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu". Zasada nieretroakcji przewidziana w art. 3 nie jest zasadą konstytucyjną. Polska Konstytucja bowiem nie zawiera przepisu

 • Zapis w umowie o pracę sprzeczny z prawem

  działa wstecz. Umowa podlega przepisom, które obowiązywały w chwili jej zawierania. Wyjątki są możliwe tylko w sytuacji, gdy w nowelizacji przepisów wyraźnie wskazano, iż działają wstecz, (...)

 • Zasady rozliczania się wspólnie z małżonkiem - opinia prawna

  zasadą lex retro non agit (tj. prawo nie działa wstecz), podatników dokonujących rozliczeń podatkowych obowiązują przepisy obowiązujące w pierwszym dniu roku podatkowego, którego (...)

 • Opinia prawna na temat prawo nie działa wstecz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo nie działa wstecz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jawność zgłoszeń robót budowlanych

  późniejszym postępowaniu w sprawie decyzji zezwalającej na budowę. Moim zdaniem bezprawnie, ponieważ prawo nie działa wstecz, a poza tym stronę w przypadku zgłoszeń określa (...)

 • Żądanie zwrotu udzielonej bonifikaty

  mieć znaczenie dla Pani X i jej sytuacji prawnej oraz mieszkaniowej, to proszę pamiętać, iż prawo nie działa wstecz – jest to przyjęta zasada. Oznacza to, że – co (...)

 • Brak pozwolenia na użytkowanie obiektu

  przepis ten ma zastosowanie również do samowolnego użytkowania dokonanego w latach np. pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych ubiegłego wieku? Jak to się ma od zasady „prawo nie działa (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  ; paremia "lex retro non agit" (tj. prawo nie działa wstecz) sformułowana już w prawie rzymskim. Tak i w tym przypadku nowela do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, która weszła (...)

 • Skutki prawne zawierania kolejnych umów o pracę na czas określony

  pracownikiem 01.02.1995 r. nie będzie liczona, ze względu na to, że prawo nie działa wstecz. Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego, także umowa z 01.01.1996 r. nie (...)

 • Zakup nowego auta raczej po uchwaleniu nowelizacji

  . Zasadą jest jednak, że prawo nie działa wstecz, zatem co do zasady nowe regulacje nie obejmują stanów faktycznych zaistniałych przed wejściem w życie nowelizacji. O ile (...)

 • Zmiana statutu a utrata członkostwa

  wyrównywali powstałą różnicę. Czy w tej sytuacji nie jest łamana żelazna zasada że prawo nie działa wstecz? Ilość udziałów, które musi wykupić członek kasy, określa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane