Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasada "prawo nie działa wstecz"

  ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu". Zasada nieretroakcji przewidziana w art. 3 nie jest zasadą konstytucyjną. Polska Konstytucja bowiem nie zawiera przepisu

 • Zasady rozliczania się wspólnie z małżonkiem - opinia prawna

  zasadą lex retro non agit (tj. prawo nie działa wstecz), podatników dokonujących rozliczeń podatkowych obowiązują przepisy obowiązujące w pierwszym dniu roku podatkowego, którego (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  ; paremia "lex retro non agit" (tj. prawo nie działa wstecz) sformułowana już w prawie rzymskim. Tak i w tym przypadku nowela do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, która weszła (...)

 • Porada prawna na temat prawo nie działa wstecz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo nie działa wstecz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kolekcjonerskie dopalacze nie łamią prawa

  , niektóre z zabezpieczonych środków zawierają substancje, które obecnie są zabronione, jednakże podstawową zasadą prawa jest, że prawo nie działa wstecz (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  związków zawodowych, prawa do negocjowania umów zbiorowych, prawo mężczyzn i kobiet do równej płacy za równą pracę, prawo do ochrony socjalnej oraz prawo do (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  spadkodawca nie powołał do tej części spadkobiercy albo gdy którakolwiek z kilku osób, które powołał do całości spadku, nie chce lub nie może być spadkobiercą.Art. (...)

 • Kodeks cywilny

  woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).Art. 85. Zniekształcenie oświadczenia woli przez osobę użytą (...)

 • Przedawnienie przestępswtwa skarbowego

  to zdarzeniami prawo nie wiązało dotąd skutków prawnych przewidzianych tymi normami. Trybunał Konstytucyjny wielokrotnie podkreślał, iż zakaz działania prawa wstecz stanowi jeden ze (...)

 • Rady pracowników w firmach

  . Bierne prawo wyborcze (prawo kandydowania) przysługuje zaś pracownikowi, który przepracował u pracodawcy nieprzerwanie co najmniej rok, chyba że pracodawca działa krócej. 

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  upadłemu, o ile projekt nie jest zgodny z jego wnioskami lub oświadczeniami. Jeżeli upadły nie składał oświadczeń, mimo iż był do tego wezwany, może zgłosić sprzeciw tylko wtedy, gdy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane