Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niestabilne prawo mieszkaniowe

  lokatorskiego prawa do lokalu w prawo spółdzielcze własnościowe (lub prawo własności lokalu), a spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w prawo własności. Trybunał uznał, (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawo wieczystego użytkowania gruntów. Moment nabycia (...)

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu

  cywilne, prawo mieszkaniowe, eksmisja, odszkodowanie

 • Porada prawna na temat prawo mieszkaniowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo mieszkaniowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wartość odtworzeniowa lokalu

  % wartości odtworzeniowej lokalu. Przepis zatem art. 28 ust. 2 Ustawy jest przepisem szczególnym wobec art. 27 Ustawy odnoszącym sie jedynie do określonego w tym przepisie stanu. prawo cywilne, prawo

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego

  pismo ze wskazaniem powodów braku opłat części czynszu, a jeśli dojdzie do sprawy przed sadem – powołać się na powyższe przepisy.   prawo mieszkaniowe, lokale, gmina, lokator, (...)

 • Skutki wpisu ostrzeżenia w księdze wieczystej

  spółdzielnię została wpisana do księgi, nabędzie Pan nieruchomość określoną w umowie sprzedaży i wpis w księdze nie będzie pociągał za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. prawo mieszkaniowe, (...)

 • Wykupienie mieszkania z WAM

  . Te właśnie postanowienia, a nie naruszenie prawa przez Agencję, mogą być przyczyną tak drastycznych różnic w cenach lokali. prawo mieszkaniowe, mieszkanie, mieszkanie służbowe, wspólnota (...)

 • Ułatwienia dla osób zajmujących lokale wojskowe

  pomniejszeń, które obowiązywały do dnia 1 stycznia 2013 r. Źródło: prezydent.pl prawo mieszkaniowe, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, prawo żołnierzy

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  . – Prawo lotnicze; zmiana wynika z faktu, że w art. 65 ustawy – Prawo lotnicze zawarto zamknięty katalog podmiotów, które mogą być właścicielami nieruchomości zajętych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawo mieszkaniowe

  Chcę wyjechać na rok do Niemiec, żeby tam studiować. Mieszkanie w którym mieszkam nie jest niestety własnościowe. CZy mogę je użyczyć osobom (...)

 • Prawo mieszkaniowe POMOCY!!

  Witam, musze wykazać się znajomością następujących przepisów: - ustawy o samorządzie gminnym i finansach publicznych, - ustawy o ochronie praw (...)

 • prawo mieszkaniowe w mieszkaniu kopalnianym

  Witam. Moja prababcia ma 85 lat, nie mieszka aktualnie w mieszkaniu którego jest głównym najemcom, ponieważ jest ono w tragicznym stanie. Jest to mieszkanie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Budowa domu.

  Witam, mam pytanie czy jest jakas możliwość żeby obejśc nieco prawo budowalne, i wybudować dom na działce rolnej? http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-mieszkaniowe/pozostale-6/artykuly/jak-wybudowac-dom-na-dzialce-rolnej-.html (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane