Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  lokalnym jest ujęte szerzej niż prawo wyborcze czy prawo do udziału w referendum ogólnokrajowym. Zgodnie z art. 3 u.r.l., w referendum lokalnym mają prawo brać udział osoby stale (...)

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  . Prawo do pracy w Państwach Członkowskich UE, w tym należących do strefy Schengen regulują odrębne przepisy.Zmiany dotyczące współpracy policji:Dzięki wprowadzeniu zasad ułatwiających wzajemną

 • Zameldowanie a prawo do zamieszkiwania w lokalu

  środki w celu obrony swych praw. W tym przypadku nie doszło do dobrowolnego opuszczenia lokalu. Przepisy meldunkowe służą należytej ewidencji osób w miejscu ich zamieszkiwania i nie mogą być

 • Porada prawna na temat prawo meldunkowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo meldunkowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymeldowanie z urzędu czy na wniosek strony postępowania - opinia prawna

  organ gminy z urzędu - wniosek byłego małżonka nie jest zatem konieczny. postępowanie meldunkowe, wymeldowanie, strony postępowania, obowiązek meldunkowy, zameldowanie, ewidencja, zaświadczenie, (...)

 • Wyjazd za granicę - obowiązek meldunkowy

  sąsiada, który skierował ją do lokalnej komendy policji. Czy mogę teraz -w terminie dłuższym niż 2 miesiące powiadomić moje biuro meldunkowe o pobycie za granicą? Zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy (...)

 • Zameldowanie gościa w hotelu

  wątpliwości, iż dokument tożsamości osoby mającej się zameldować, ma być przedstawiony do wglądu, a nie pozostawiony u osoby wykonującej powyższe czynności meldunkowe w celu sprawdzenia tożsamości (...)

 • Zameldowanie się bez zgody właściciela

  rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji) konieczne jest potwierdzenie przez właściciela lokalu, wynajmującego, najemcy, osoby, której przysługuje spółdzielcze prawo (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  , postępowanie meldunkowe, potwierdzenie tytułu do lokalu

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  ) może w trybie przepisów o postępowaniu administracyjnym sprawdzić czy powyższe przesłanki zostały spełnione np. poprzez wgląd do mieszkania. Należy zauważyć stanowczo, że kwestie meldunkowe (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Prawo meldunkowe.

  Jak wyglada teraz prawo meldunkowe?Jezeli ktos wynajmuje mieszkanie wlasnosciowe,bez sporzadzenia stosownej umowy,czy ma obowiazek zalegalizowac swoj pobyt,czy (...)

 • Prawo meldunkowe

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty (...)

 • meldunek tymczasowy

  Jak wyglada teraz prawo meldunkowe?Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie lub stancję bez sporzadzenia stosownej umowy, czy ma obowiazek zalegalizować swój (...)

 • prawo meldunkowe, lokalowe-pilne!!

  Sprawa wygląda nastepujaco. Mieszkanie komunalne, główny najemca od 7 lat ukrywa się za granicami kraju przed ścigającym go wymiarem sprawiedliwości, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane