Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zameldowanie a prawo do zamieszkiwania w lokalu

  środki w celu obrony swych praw. W tym przypadku nie doszło do dobrowolnego opuszczenia lokalu. Przepisy meldunkowe służą należytej ewidencji osób w miejscu ich zamieszkiwania i nie mogą być

 • Zwolnienie VAT 2011: limit do 150 tys. zł

  tym podatkiem sprzedawane przez siebie towary i usługi. Jednak całkowita sprzedaż w roku 2010 nie przekroczyła 150 tys. złotych, więc od 1 stycznia 2011 mam prawo do ponownego skorzystania (...)

 • Sprzedaż odzieży i biżuterii pochodzących z krajów UE w Polsce.

  u.s.d.g.), ustawy z dnia z dnia 27 lipca 2002 roku Prawo dewizowe (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 826, dalej u.p.d.), ustawy z dnia 1 kwietnia 2011 roku Prawo probiercze (Dz. U. 2011 (...)

 • Opinia prawna na temat prawo meldunkowe 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo meldunkowe 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  , postępowanie meldunkowe, potwierdzenie tytułu do lokalu

 • Wymeldowanie z urzędu czy na wniosek strony postępowania - opinia prawna

  organ gminy z urzędu - wniosek byłego małżonka nie jest zatem konieczny. postępowanie meldunkowe, wymeldowanie, strony postępowania, obowiązek meldunkowy, zameldowanie, ewidencja, zaświadczenie, (...)

 • Wyjazd za granicę - obowiązek meldunkowy

  sąsiada, który skierował ją do lokalnej komendy policji. Czy mogę teraz -w terminie dłuższym niż 2 miesiące powiadomić moje biuro meldunkowe o pobycie za granicą? Zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy (...)

 • Zameldowanie gościa w hotelu

  wątpliwości, iż dokument tożsamości osoby mającej się zameldować, ma być przedstawiony do wglądu, a nie pozostawiony u osoby wykonującej powyższe czynności meldunkowe w celu sprawdzenia tożsamości (...)

 • W jaki sposób prawidłowo zaliczyć zaliczkę jako koszt uzyskania przychodu?

  wykonana w styczniu 2012. Natomiast od sierpnia 2011 roku przedsiębiorca płaci miesięczne zaliczki na poczet wykonania tej usługi. Zaliczki te są dokumentowane fakturami VAT. W roku 2011 przedsiębiorca (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  pracy. W szczególności pracownik ma prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Pracodawca - co należy podkreślić - ma prawo udzielić pracownikowi urlopu w okresie wypowiedzenia. Pracownik (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  urlopu za rok 2011 ma wpływ to że będzie pozostałą cześć roku 2011 na urlopie wychowawczym? Obowiązkiem pracodawcy jest udzielenie pracownikowi urlopu wychowawczego w tym roku, z którym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • meldunek tymczasowy

  Jak wyglada teraz prawo meldunkowe?Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie lub stancję bez sporzadzenia stosownej umowy, czy ma obowiazek zalegalizować swój (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane