Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  postanowienia o przysądzeniu własności, przekształcają się odpowiednio w prawo najmu, w prawo odrębnej własności do lokalu albo we własność domu jednorodzinnego.  Zlicytowana nieruchomość (...)

 • Kodeks wyborczy

  do udziału w wyborach, a także do sporządzania spisów osób uprawnionych do udziału w referendum.§ 5. Rejestr wyborców potwierdza prawo wybierania oraz prawo wybieralności

 • Urlop wypoczynkowy młodocianego

  prawo do urlopu w wymiarze 20 dni roboczych, jeżeli prawo do urlopu uzyskał przed ukończeniem 18 lat. Przykład: pracownik młodociany mając 17 lat i 9 miesięcy, który pracował już rok (...)

 • Porada prawna na temat prawo meldunkowe 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo meldunkowe 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  pisemnego zawiadomienia o tym zamiarze naczelnika urzędu skarbowego w terminie do dnia 15 stycznia 2011 r.   Czy można zrezygnować ze zwolnienia? Zarówno podatnicy kontynuujący wykonywanie

 • Zameldowanie a prawo do zamieszkiwania w lokalu

  środki w celu obrony swych praw. W tym przypadku nie doszło do dobrowolnego opuszczenia lokalu. Przepisy meldunkowe służą należytej ewidencji osób w miejscu ich zamieszkiwania i nie mogą być

 • Zwolnienie VAT 2011: limit do 150 tys. zł

  tym podatkiem sprzedawane przez siebie towary i usługi. Jednak całkowita sprzedaż w roku 2010 nie przekroczyła 150 tys. złotych, więc od 1 stycznia 2011 mam prawo do ponownego skorzystania (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  Ubezpieczeń Społecznych, to prawo do renty ustanie w związku z przyznaniem emerytury. W takim przypadku ZUS nie może przywrócić Ci prawa do renty. Przykład:  Pani X utraciła prawo (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  pracy. Kto jest płatnikiem zasiłku opiekuńczego? Prawo do zasiłków ustalają oraz zasiłki te wypłacają: płatnicy składek na ubezpieczenie chorobowe, którzy zgłaszają do ubezpieczenia

 • Sprzedaż odzieży i biżuterii pochodzących z krajów UE w Polsce.

  u.s.d.g.), ustawy z dnia z dnia 27 lipca 2002 roku Prawo dewizowe (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 826, dalej u.p.d.), ustawy z dnia 1 kwietnia 2011 roku Prawo probiercze (Dz. U. 2011 (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  , postępowanie meldunkowe, potwierdzenie tytułu do lokalu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Prawo meldunkowe.

  Jak wyglada teraz prawo meldunkowe?Jezeli ktos wynajmuje mieszkanie wlasnosciowe,bez sporzadzenia stosownej umowy,czy ma obowiazek zalegalizowac swoj pobyt,czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane