Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  niezwłocznie zawiadomić o tym właściwe organy egzekucyjne, które postąpią stosownie do art. 773. Przepis art. 890 § 2 stosuje się odpowiednio. Art. 891[1]. § 1. Na (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  osób odpowiedniemu zmniejszeniu. Art. 912. Prawo dożywocia jest niezbywalne. Art. 913. § 1. Jeżeli z jakichkolwiek powodów wytworzą się między dożywotnikiem a zobowiązanym (...)

 • Jak uniknąć odpowiedzialności za długi siostry?

  szczególności mogliby Państwo wystąpić z powództwem o zwolnienie zajętego przedmiotu spod egzekucji na podstawie art. 841 Kodeksu postępowania cywilnego, który stanowi, iż:  Art. (...)

 • Porada prawna na temat prawo komornicze art 845

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo komornicze art 845, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja z ruchomości a dłużnik w więzieniu

  komornik zawiadomi je o zajęciu. Do udziału w zajęciu ma również prawo wierzyciel, jego nieobecność nie wstrzymuje jednak czynności komornika. Zgodnie z art. 845 § 2 kodeksu postępowania (...)

 • Znęcał się nad rodziną

  lub fizyczny, wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru - art. 211 k.k. j. doprowadzenie małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej - art. (...)

 • Sejm zdecyduje o granicach wolności prasy

  ; (zagrożonego karą pozbawienia wolności do 1 roku), oraz art. 216, penalizującego zniewagę - (zagrożoną tą samą karą).W uzasadnieniu projektu nowelizacji Ustawy prawo prasowe wnioskodawcy (...)

 • Co zmieni się w Prawie drogowym?

  2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2007 r., Nr 123, poz. 845); Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2005 r., Nr 108, poz. 908, ze zm.) (...)

 • Nieprawdziwe oświadczenie złożone komornikowi

  wierzyciel ma jakieś możliwości dowieść przed komornikiem czyją własnością jest rzecz? Z art. 845 § 2 zd. 2 kpc wynika, że ruchomości dłużnika będące we władaniu osoby trzeciej (...)

 • Bezskuteczna egzekucja o ponoszenie kosztów

  art. 45 ust. 2 stanowi, że opłata należy się za dokonaną egzekucję i to od dłużnika. Mimo, że art. 45 ust. 5 jest wyjątkiem od zasady wyrażonej w art. 3a 9Komornik prowadzi (...)

 • Wycena udziałow w sp. z o.o.

  ;     Powołanie biegłego przez komornika odbywa się na podstawie art. 813 kpc:   Art. 813. § 1. W wypadkach wymagających zasięgnięcia opinii biegłego, komornik (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane