Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cześć człowieka a prawo karne

  przesłankach (zob. W. Kulesza, Zniesławienie..., s. 36; zob. wyrok SN z 3 listopada 2004 r., sygn. IV KK 132/04). cześć, człowiek, prawo, karne

 • Nowocześniejsze prawo karne

  NowelizacjaUstawa z dnia 24 października 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw Wchodzi w życie z dniem 18 grudnia 2008 r.Czego dotyczą zmiany w prawie karnym?Nowelizacja dotyczy (...)

 • Przedawnienie postawienia zarzutu karnego

  przedawniona. W zakresie przedawnienia polskie prawo karne posługuje się pojęciami przedawnienia karalności oraz przedawnienia wykonania kary. Jeśli nastąpi przedawnienie karalności, nie wszczyna (...)

 • Porada prawna na temat prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fałszywe oskarżenia

  osób o popełnienie czynów zabronionych przez prawo. Zakresem tego przepisu objęte są zarówno fałszywe oskarżenia  o popełnienie czynów sankcjonowanych przez prawo (...)

 • W czym może pomóc doradca prawny?

  spraw, którymi będą zajmować. Chodzi o weryfikację wiedzy obejmującej m.in. prawo karne, postępowanie karne, prawo karne skarbowe, prawo rodzinne. Czego jeszcze (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  komornika. Zaproponowano, aby zakres egzaminu wstępnego obejmował m.in. prawo karne materialne, kwestie związane z ustrojem sądów oraz zasadami wykonywania zawodu komornika. Danina (...)

 • ściąganie plików audio mp3

  . Samo ściąganie utworu z Internetu nie jest jego rozpowszechnianiem. Takie działanie nie jest objęte penalizacją w obecnym stanie prawnym. piractwo, ściąganie plików z internetu, prawo karne

 • Zażalenie na sędziego

  .) - zażalenie do Prezesa danego sądu.  prawo karne, sędzia, zażalenie, umorzenie, zniszczenie mienia, prawo karne, sędzia, zażalenie, umorzenie, zniszczenie mienia

 • Czym jest sprawstwo kierownicze? Rodzaje sprawstwa.

  . Oczywiście ważnym elementem współsprawstwa jest porozumienie. Sprawcy ustalają podział czynności, okoliczności dokonania czynu, dzielą się rolami etc. Prawo karne nie wymaga szczególnej (...)

 • Reprezentacja w sądzie oskarżonego

  Kto oprócz prawnika może być reprezentantem, bądź przedstawicielem osoby oskarżonej? Prawo karne procesowe przewiduje wyłącznie obronę adwokacką, tzn. że obrońcą może być jedynie osoba (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • prawo karne

  Jaka jest naj wyzsza kara w polsce (mała) Jeżeli chodzi o karę pozbawienia wolności to DOŻYWOCIE yngwie Witam mam takie pytanie narzyczony w przeszlosci (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane