Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cześć człowieka a prawo karne

  przesłankach (zob. W. Kulesza, Zniesławienie..., s. 36; zob. wyrok SN z 3 listopada 2004 r., sygn. IV KK 132/04). cześć, człowiek, prawo, karne

 • Nowocześniejsze prawo karne

  NowelizacjaUstawa z dnia 24 października 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw Wchodzi w życie z dniem 18 grudnia 2008 r.Czego dotyczą zmiany w prawie karnym?Nowelizacja dotyczy (...)

 • Przedawnienie postawienia zarzutu karnego

  przedawniona. W zakresie przedawnienia polskie prawo karne posługuje się pojęciami przedawnienia karalności oraz przedawnienia wykonania kary. Jeśli nastąpi przedawnienie karalności, nie wszczyna (...)

 • Porada prawna na temat prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fałszywe oskarżenia

  osób o popełnienie czynów zabronionych przez prawo. Zakresem tego przepisu objęte są zarówno fałszywe oskarżenia  o popełnienie czynów sankcjonowanych przez prawo (...)

 • W czym może pomóc doradca prawny?

  spraw, którymi będą zajmować. Chodzi o weryfikację wiedzy obejmującej m.in. prawo karne, postępowanie karne, prawo karne skarbowe, prawo rodzinne. Czego jeszcze (...)

 • ściąganie plików audio mp3

  . Samo ściąganie utworu z Internetu nie jest jego rozpowszechnianiem. Takie działanie nie jest objęte penalizacją w obecnym stanie prawnym. piractwo, ściąganie plików z internetu, prawo karne

 • Zażalenie na sędziego

  .) - zażalenie do Prezesa danego sądu.  prawo karne, sędzia, zażalenie, umorzenie, zniszczenie mienia, prawo karne, sędzia, zażalenie, umorzenie, zniszczenie mienia

 • Czym jest sprawstwo kierownicze? Rodzaje sprawstwa.

  ;łsprawstwa jest porozumienie. Sprawcy ustalają podział czynności, okoliczności dokonania czynu, dzielą się rolami etc. Prawo karne nie wymaga szczególnej formy tego porozumienia – (...)

 • Reprezentacja w sądzie oskarżonego

  Kto oprócz prawnika może być reprezentantem, bądź przedstawicielem osoby oskarżonej? Prawo karne procesowe przewiduje wyłącznie obronę adwokacką, tzn. że obrońcą może być jedynie osoba (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  aresztowany ma prawo do porozumiewania się z obrońcą lub pełnomocnikiem będącym adwokatem albo radcą prawnym podczas nieobecności innych osób oraz korespondencyjnie. Jeżeli organ, do którego dyspozycji

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • prawo karne

  Jaka jest naj wyzsza kara w polsce (mała) Jeżeli chodzi o karę pozbawienia wolności to DOŻYWOCIE yngwie Witam mam takie pytanie narzyczony w przeszlosci (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane