Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cześć człowieka a prawo karne

  przesłankach (zob. W. Kulesza, Zniesławienie..., s. 36; zob. wyrok SN z 3 listopada 2004 r., sygn. IV KK 132/04). cześć, człowiek, prawo, karne

 • Nowocześniejsze prawo karne

  NowelizacjaUstawa z dnia 24 października 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw Wchodzi w życie z dniem 18 grudnia 2008 r.Czego dotyczą zmiany w prawie karnym?Nowelizacja dotyczy (...)

 • Przedawnienie postawienia zarzutu karnego

  przedawniona. W zakresie przedawnienia polskie prawo karne posługuje się pojęciami przedawnienia karalności oraz przedawnienia wykonania kary. Jeśli nastąpi przedawnienie karalności, nie wszczyna (...)

 • Porada prawna na temat prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fałszywe oskarżenia

  osób o popełnienie czynów zabronionych przez prawo. Zakresem tego przepisu objęte są zarówno fałszywe oskarżenia  o popełnienie czynów sankcjonowanych przez prawo (...)

 • W czym może pomóc doradca prawny?

  spraw, którymi będą zajmować. Chodzi o weryfikację wiedzy obejmującej m.in. prawo karne, postępowanie karne, prawo karne skarbowe, prawo rodzinne. Czego jeszcze (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  komornika. Zaproponowano, aby zakres egzaminu wstępnego obejmował m.in. prawo karne materialne, kwestie związane z ustrojem sądów oraz zasadami wykonywania zawodu komornika. Danina (...)

 • Reforma prawa karnego odesłana do Trybunału Konstytucyjnego

  przestępstwa bez ustawy). osoba pełniąca funkcję publiczną, Prezydent, wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, Kodeks karny, prawo karne, przestępstwo,

 • ściąganie plików audio mp3

  . Samo ściąganie utworu z Internetu nie jest jego rozpowszechnianiem. Takie działanie nie jest objęte penalizacją w obecnym stanie prawnym. piractwo, ściąganie plików z internetu, prawo karne

 • Zażalenie na sędziego

  .) - zażalenie do Prezesa danego sądu.  prawo karne, sędzia, zażalenie, umorzenie, zniszczenie mienia, prawo karne, sędzia, zażalenie, umorzenie, zniszczenie mienia

 • Czym jest sprawstwo kierownicze? Rodzaje sprawstwa.

  . Oczywiście ważnym elementem współsprawstwa jest porozumienie. Sprawcy ustalają podział czynności, okoliczności dokonania czynu, dzielą się rolami etc. Prawo karne nie wymaga szczególnej (...)

 • Reprezentacja w sądzie oskarżonego

  Kto oprócz prawnika może być reprezentantem, bądź przedstawicielem osoby oskarżonej? Prawo karne procesowe przewiduje wyłącznie obronę adwokacką, tzn. że obrońcą może być jedynie osoba (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  aresztowany ma prawo do porozumiewania się z obrońcą lub pełnomocnikiem będącym adwokatem albo radcą prawnym podczas nieobecności innych osób oraz korespondencyjnie. Jeżeli organ, do którego dyspozycji

 • Zmiana zakładu karnego dla skazanego

  prośbę w Zakładzie Karnym o takie przeniesienie. kara, Zakład Karny, Sąd Penitencjarny, Komisja Penitencjarna, prawo karne wykonawcze

 • Konfiskata rozszerzona - trzeba udowodnić legalność pochodzenia mienia

  zorganizowaną przestępczością oraz dostosowuje polskie prawo do współczesnych standardów. Do wdrożenia tych przepisów zobowiązuje Polskę prawo unijne. Ustawa z dnia 23 (...)

 • Wybór na radnego osoby skazanej

  o mandat na kolejną kadencję? Zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, prawo wybieralności (bierne prawo wyborcze

 • Kodeks karny wykonawczy

  wziąć udział w posiedzeniu, gdy ustawa tak stanowi. W posiedzeniu sądu wyższej instancji mają prawo wziąć udział osoby, którym przysługuje prawo do udziału w posiedzeniu sądu pierwszej (...)

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  . Świda, Prawo karne, Warszawa 1986, s. 499). W tym miejscu należy podkreślić, że przestępstwo opisane w art. 190 kk jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego, a więc osoby, w (...)

 • Postanowienie o powołaniu biegłego

  działanie oskarżonego nie realizowało znamion typu czynu zabronionego (działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej). biegły, opinia, karne, prawo karne, postępowanie karne, (...)

 • Odpowiadanie z wolnej stopy

  nakłaniał do fałszywych zeznań lub wyjaśnień albo w inny bezprawny sposób starał się utrudniać postępowanie karne. list żelazny, odpowiadanie z wolnej stopy, oszustwo, prawo karne, (...)

 • Dyrektywa a odpowiedzialność karna

  przepisy karne dotyczące tych czynów zabronionych, łagodniejsze niż poprzednie, które uniemożliwiłyby ściganie karne oskarżonych, m.in. ze względu na skrócony termin przedawnienia. (...)

 • Rząd przykręci śruby przestępcom

  jest właśnie mądre i skuteczne prawo. Bez niego organy ściągania nie mogą działać dostatecznie sprawnie.  Dobre prawo ma także gwarantować bezpieczeństwo Polakom w sferze socjalnej (...)

 • Zmiany w prawie karnym

  karny (Dz. U. 2005 r., Nr 163, poz. 1363). prawo karne, postępowanie karne, karne wykonawcze, przestępstwa na tle seksualnym

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  projektodawcy, z zastrzeżeniem powyższych uwag, prawo karne powinno jednak stwarzać zachęty dla uwalniania zakładników, nawet jeżeli uwolnienie to nastąpiło niedobrowolnie. Klauzula (...)

 • Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

  , może wnieść zażalenie do prokuratora nadrzędnego albo powołanego do nadzoru nad organem, któremu złożono zawiadomienie. karne, prawo karne, przestępstwo, zawiadomienie, funkcjonariusz

 • Przestępstwo oszustwa popełnione przez funkcjonariusza publicznego - opinia prawna

  przestępstwa nie doszło, może Pan zawsze skorzystać z drogi powództwa cywilnego. prawo karne, przestępstwo, oszustwo, funkcjonariusz publiczny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • prawo karne

  Jaka jest naj wyzsza kara w polsce (mała) Jeżeli chodzi o karę pozbawienia wolności to DOŻYWOCIE yngwie Witam mam takie pytanie narzyczony w przeszlosci (...)

 • błąd sądu - pokrzywdzona

  Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem pokrzywdzona w sprawie założenia strony erotycznej na portalu internetowym. Opiszę całą sytuację żeby była (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane