Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konfiskata rozszerzona korzyści z przestępstwa

  spowodowało szkód. Nowelizacja umożli Policji i Żandarmerii Wojskowej stosowanie kontroli operacyjnej (w tym w szczególności podsłuchów) w przypadkach przestępstw gospodarczych

 • Konfiskata rozszerzona - trzeba udowodnić legalność pochodzenia mienia

  zorganizowaną przestępczością oraz dostosowuje polskie prawo do współczesnych standardów. Do wdrożenia tych przepisów zobowiązuje Polskę prawo unijne. Ustawa z dnia 23 (...)

 • Surowe kary dla piratów drogowych

  wykroczenia w ruchu drogowym oraz o tym, czy zatrzymywano mu w przeszłości prawo jazdy. Dostaną informacje na ten temat (mandaty, punkty karne itp.) z centralnej ewidencji kierowców. Obecnie (...)

 • Porada prawna na temat prawo karne nowelizacja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo karne nowelizacja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Informacje o skazaniu będą dostępne w całej Unii

  to państwo zgodnie z prawem krajowym. Poza tym nowelizacja nadaje organom centralnym państw członkowskich Unii Europejskiej prawo do otrzymania – bez opłaty - w terminie nieprzekraczającym (...)

 • Zmiany dot. ochrony zabytków

  Zabytków. Nowelizacja zastępuje dotychczasowy, oparty o prawo wykroczeń, system ochrony prawnej zabytków, systemem administracyjnych kar pieniężnych. Przedmiotowa ustawa wprowadza (...)

 • Zmiany w prawie karnym

  karny (Dz. U. 2005 r., Nr 163, poz. 1363). prawo karne, postępowanie karne, karne wykonawcze, przestępstwa na tle seksualnym

 • Ostrzejsza walka z dopalaczami

  karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Nowelizacja ustawy wprowadza zatem nowe mechanizmy, które wykorzystają prawo karne przeciwko producentom i sprzedawcom nowych substancji

 • Reforma procesu karnego

  3 miesięcy od dnia ogłoszenia oraz art. 1 pkt 68, który wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. reforma procesu karnego, postępowanie karne, sędzia, sąd, pismo z sądu, (...)

 • Reforma prawa karnego odesłana do Trybunału Konstytucyjnego

  przestępstwa bez ustawy). osoba pełniąca funkcję publiczną, Prezydent, wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, Kodeks karny, prawo karne, przestępstwo,

 • Nakładanie kar administracyjnych

  administracyjnych?  Nowelizacja K.p.a. wprowadziła także zasadę, zgodnie z którą w przypadku, gdy do naruszenia prawa doszło wskutek działania siły wyższej, strona nie podlega ukaraniu (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  wziąć udział w posiedzeniu, gdy ustawa tak stanowi. W posiedzeniu sądu wyższej instancji mają prawo wziąć udział osoby, którym przysługuje prawo do udziału w posiedzeniu sądu pierwszej (...)

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.   prawo do obrony koniecznej, napastnik, kontratyp, prawo karne, przestępstwo, obrona konieczna, odpowiedzialność (...)

 • Uszczelnienie systemu podatków dochodowych

  raportowania, konsekwencje karne niewypełnienia tego obowiązku przez podmioty obowiązane. Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, (...)

 • Nowy taryfikator punktów karnych

  TARYFIKATOR PUNKTÓW KARNYCH W JEDNYM PLIKU Dariusz Madejski, e-prawnik.pl punkty karne, prawo jazdy, taryfikator

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne, ustawę z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ustawę z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców, ustawę

 • Nowocześniejsze prawo karne

  ?Nowelizacja dotyczy implementacji do polskiego porządku prawnego norm prawa UE, zgodnie z zobowiązaniem do wdrożenia Decyzji Rady UE w sprawie: zwalczania seksualnego wykorzystywania dzieci i pornografii

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  przebywających legalnie w Polsce, których np. małżonkowie mają tu prawo wykonywać działalność gospodarczą. Nowelizacja umożliwi podjęcie działalności gos­podarczej przez członka (...)

 • Przeciw okrucieństwu wobec zwierząt

  żadnej zmiany przepisów w tym zakresie. Przepisy karne zmieniane przez Ministerstwo Sprawiedliwości nie mają zastosowania do braku zgłoszenia uboju. zwierzęta

 • Sejm zdecyduje o granicach wolności prasy

  ; (zagrożonego karą pozbawienia wolności do 1 roku), oraz art. 216, penalizującego zniewagę - (zagrożoną tą samą karą).W uzasadnieniu projektu nowelizacji Ustawy prawo prasowe wnioskodawcy podkreślają, (...)

 • Zmiany w samorządach prawniczych

  marca 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o adwokaturze i niektórych innych ustaw (Dz. U. 2007 r., Nr 80, poz. 540); Ustawa z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2002 (...)

 • Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego – lepiej później niż nigdy

  września został skierowany do Komisji Nadzwyczajnej obserwacja, zakład psychiatryczny, postępowanie karne, kodeks postępowania karnego, postępowanie karne, nowelizacja,

 • Zmagań resortu sprawiedliwości z niesprawnością sądów ciąg dalszy

  ; sąd, prawo karne, orzekanie, sąd karny, sędzia, Kodeks postępowania karnego, przesłuchanie, zwolnienie lekarskie

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  recydywistów penitencjarnych, 4) zakładach karnych dla odbywających karę aresztu wojskowego. Art. 70. § 1. Zakłady karne wymienione w art. 69 mogą być organizowane jako: 1) zakłady karne (...)

 • Współdziałanie z krajami UE w ściganiu kryminalistów

  ? Znowelizowane przepisy mają wejść w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. europejski nakaz dochodzeniowy, postępowanie karne, Policja, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, (...)

 • Zmiany w rejestrach publicznych

  niezbędnych do ustalenia prawa do świadczeń za pomocą informatycznego nośnika danych, wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia ustawy.  punkty karne, kierowca, zaświadczenie, świadczeń (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane