Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  ) obciążenia finansowe nakładane na obywatela polskiego wymieniającego polskie krajowe prawo jazdy na krajowe prawo jazdy danego państwa. Art. 15. 1. Starosta dokonuje w prawie jazdy (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle do Twojego urzędu informację. Odbierz prawo jazdy. Prawo jazdy będzie gotowe po 9 dniach roboczych od wysłania (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  kierowcy. Oznacza to, że jeżeli np. na dokumencie prawa jazdy stwierdza się, że prawo jazdy wydano bezterminowo, a brak jest w dokumentacji orzeczenia lekarskiego potwierdzającego ten (...)

 • Porada prawna na temat prawo jazdy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo jazdy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo jazdy (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii:  B lub B1 - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii C lub D;  B - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  , których stroną jest Rzeczpospolita Polska. 2. Kierowca może posiadać tylko jedno ważne prawo jazdy. Przepis ten nie dotyczy międzynarodowego prawa jazdy oraz krajowego prawa jazdy (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  kategorii D.  5. Międzynarodowe prawo jazdy może być wydane wyłącznie posiadaczowi krajowego prawa jazdy, który je otrzymał z zachowaniem minimalnych warunków ustalonych (...)

 • Zanim zaczniesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy, sprawdź jakie musisz dostarczyć dokumenty

  wyniku zmiany danych,oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, o utracie dokumentu – w przypadku utraty prawa jazdy lub pozwolenia,zniszczone prawo jazdy (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  przyjął Pan mandatu i sprawa trafiła do sądu, przy czym postępowanie przed sądem nie zakończy się przed upływem 3 miesięcy od zatrzymania prawa jazdy, prawo jazdy zostanie Panu zwrócone (...)

 • Zmiany w przepisach na prawo jazdy

  lata. Teraz jest to 18 lat. Przepisy dotyczące nowych kategorii prawa jazdy zaczną obowiązywać z dniem 19 stycznia 2013 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl kurs reedukacyjny, prawo jazdy, (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  kolei będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T - w przypadku tych osób, które nie ukończyły 18 roku życia.  Nadto prawo jazdy: kategorii (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

  momentu mojego czasowego zameldowania w Niemczech. W związku z czym wyrobiłem w 2001 roku prawo jazdy niemieckie. Posiadałem więc dwa prawa jazdy jedno wydane w Polsce i drugie wydane w (...)

 • Prawo jazdy wydane za granicą

  zagranicznego dokumentu organowi wydającemu prawo jazdy. Jeżeli prawo jazdy wydane za granicą nie jest określone w konwencjach o ruchu drogowym, dodatkowym warunkiem otrzymania polskiego (...)

 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu

  Mam gościa z Hong - Kongu który ma prawo jazdy wydane w tym kraju, a chciałby jeździć samochodem w naszym kraju i innych krajach unii europejskiej. Czy osoba posiadająca prawo jazdy (...)

 • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

  ? Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odpowiednim pojazdem silnikowym może kierować osoba posiadająca ważne zagraniczne prawo jazdy wydane przez państwo członkowskie Unii Europejskiej - (...)

 • Ile kierowcy zapłacą za sprawdzenie kwalifikacji?

  jazdy kategorii A1 lub A  80  100  2  Prawo jazdy kategorii B1, B, lub T  80  140  3  Prawo jazdy kategorii B+E, C1, C1+E, C, (...)

 • Zagraniczne prawo jazdy a jazda w Polsce

  zatem amerykańskie prawo jazdy jest w Polsce nieważne. Można jednak na podstawie amerykańskiego prawa jazdy otrzymać polskie po zdaniu egzaminu teoretycznego. Aby zapisać się na egzamin (...)

 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca

  sie o wymienienie swojego prawa jazdy wydanego w Tajlandii na polskie prawo jazdy? Czy w/w cudzoziemiec może otrzymać polski dowód osobisty? Odnośnie wymiany prawa jazdy z tajskiego (...)

 • Jakie są kategorie prawa jazdy?

  3 miesiące przed jego ukończeniem. Dlatego wniosek o prawo jazdy trzeba złożyć nie wcześniej niż 3 miesiące przed ukończeniem tego wieku. Powyższe informacje nie dotyczą prowadzenia pojazdów

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce

  Mąż przed dwoma tygodniami zdał egzamin na prawo jazdy kat. A ( posiada już prawo jazdy- B,C,E). Wypisał wniosek na prawo jazdy i zaznaczył punkt G podpunkt 7- przebywam (...)

 • Prowadzenie samochodu w Polsce

  czasowego pobytu. Po upływie tego okresu osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, aby mogła prowadzić pojazd mechaniczny na obszarze RP obowiązana jest posiadać prawo (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  dofinansowanie, PFRON, program sprawny dojazd, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, oprzyrządowania samochodu osobowego, zakup samochodu, prawo jazdy kategorii B, niepełnosprawni, dzieci, (...)

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  starostwie, TakC. tylko w starostwie, które wydało krajowe prawo jazdy. Nie 6. Międzynarodowe prawo jazdy:A. jest ważne tylko z krajowym prawem jazdy, TakB. samoistnie (...)

 • Młodzi kierowcy będą nadzorowani

  mogli wyrobić prawo jazdy na większe motocykle, czyli z A1 przesiądziemy się na A2 oraz z A2 na A. Osoby, które wcześniej nie posiadały prawa jazdy A2 wsiądą na motocykl dopiero (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju

  Posiadam stare Polskie prawo jazdy kategorii C wyrobione w wojsku (jestem obywatelem Polski). Prawo jazdy straciło ważność w 1998 roku z powodu nieaktualnych badan lekarskich. Aktualnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • prawo jazdy

  zatrzymane na 1 rok za nietrzeźwość.Czy muszę zdawać ponownie egzaminy? (paweł) powinni tobie zatzrymać dożywotnio...... kler Witam Jakie są (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane