Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dobro dziecka a prawo cywilne

  dla dziecka dotychczasowego środowiska, przy uwzględnieniu kwalifikacji rodziców, a dopiero potem względy natury materialnej”. dobro, dziecko, prawo, cywilne

 • Urządzenia na cudzym gruncie

  gruntu, na którym przebiegają słupy energetyczne z liniami napięcia może żądać od podmiotu naruszającego jego prawo własności, aby usunął te urządzenia z jego działki albo zapłacił wynagrodzenie (...)

 • Proces o ustalenie ojcostwa

  skutecznie udokumentować wydatki poniesione przez siebie zwykłymi paragonami fiskalnymi. Prawo cywilne nie przewiduje obowiązku dokumentowania wydatków rachunkami imiennymi, chyba że sąd rozstrzygający (...)

 • Porada prawna na temat prawo cywilne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo cywilne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Możliwość odrzucenia spadku

  przekazać na Skarb Państwa. Na wstępie należy zaznaczyć, iż polskie prawo cywilne nie zawiera przymusu obejmowania czy też przyjmowania spadku po zmarłej osobie. Zgodnie z art. 1012 k.c. spadkobierca (...)

 • Rozwiązanie umowy terminowej

  , wtedy wypowiedzenie takiej umowy jest możliwe. prawo cywilne, umowa, wypowiedzenie, zawarta na czas określony, prawo cywilne

 • Rejestracja wspólników spółki cywilnej

  miasta. prawo cywilne, umowy, spółka cywilna, rejestracja

 • Określenie firmy osoby fizycznej a ważność umowy

  czynności prawnej, dostatecznym wyrazem jej identyfikacji w obrocie gospodarczym będzie wskazanie imienia i nazwiska. prawo cywilne, przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma, ważność czynności (...)

 • Bezpodstawne wzbogacenie-termin przedawnienia

  być adekwatne w opisywanym przypadku) - w terminie 3 lat od dnia, w którym to roszczenie stało się wymagalne. prawo cywilne, bezpodstawne wzbogacenie, korzyść majątkowa, termin przedawnienia

 • Współpraca między przedsiębiorcami

  uszkodzenia towaru przejdzie na drugą stronę itp. prawo cywilne, działalność gospodarcza, stosunki między przedsiębiorcami, pewność obrotu

 • Udokumentowanie otrzymania darowizny

  ) została zawarta bez zachowania formy pisemnej, to prawo cywilne przewiduje taki skutek, że w razie niezachowania zastrzeżonej formy nie jest w sporze dopuszczalny dowód ze świadków ani dowód (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  umowie lub w ogólnych warunkach ubezpieczenia (art. 831 K.c.); prawo żądania od banku, w którym rachunek miał zmarły, zwrotu kosztów pogrzebu; prawo żądania od banku przez (...)

 • Prawa konsumenta europejskiego

  informacji o cechach i skutkach działania wyrobów;Prawo do bezpieczeństwa użytkowania;Prawo do odszkodowania za doznane szkody wywołane wadą wyrobów;Prawo wyboru (zakaz praktyk (...)

 • definicja hipoteki według prawa cywilnego

  , prawo, cywilne

 • Czym są pożytki, o których mowa w Kodeksie cywilnym?

  - gospodarczym przeznaczeniem. Pożytki prawa również dzielą się na pożytki naturalne i cywilne. Do pierwszej grupy należą dochody, które przynosi prawo np. prawo dzierżawy (...)

 • Przedawnienie w prawie karnym a prawo cywilne

  , prawo cywilne, karne

 • Nowe Prawo prywatne międzynarodowe

  ojczyste, arbitraż, Prawo prywatne międzynarodowe, prawo cywilne, stosunki osobiste, majątkowe, umowy handlowe, małżonkowie, prawo właściwe, przysposobienie, prawo pracy, (...)

 • Spółka cywilna a KPiR a dwóch wspólników, czy należy prowadzić dwie takie księgi?

  jako jego siedziba, ale pod warunkiem, że w poszczególnych zakładach jest prowadzona co najmniej ewidencja sprzedaży. prawo cywilne, spółka cywilna, podatek dochodowy od osób fizycznych, (...)

 • Prawo zastawu w umowie najmu lokalu

  zastrzezenia w umowie). prawo cywilne, umowy, najem, prawo zastawu

 • Wszczęcie egzekucji a prawo dożywocia

  . prawo cywilne, dożywocie, postępowanie cywilne, egzekucja z nieruchomości, postępowanie egzekucyjne, księgi wieczyste

 • Ochrona dóbr osobistych - prawo cywilne czy karne?

  Jak odróżnić czy dana wypowiedź miała charakter naruszenia dóbr osobistych i podlega pod odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego czy miała charakter znieważenia bądź zniesławienia i podlega pod odpowiednie (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  . Dowody odrębne może przeprowadzać inna strona postępowania. Pamiętać należy, że ostateczna decyzja o przyznaniu mocy dowodowej należeć będzie do sądu. prawo cywilne, prawo spadkowe, (...)

 • Umowa leasingu w prawie cywilnym

  . - Prawo upadłościowe (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 2344, ze zmianami); ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami).  umowa leasingu, prawo

 • Podstawy wygasnięcia służebości - confusio

  . sytuacją określoną w art. 247 k.c.). Problem pojawia się, gdy ograniczone prawo rzeczowe nie przechodzi na właściciela, lecz na współwłaściciela rzeczy obciążonej albo „jeżeli ten komu (...)

 • Zagraniczne postanowienie o nabyciu spadku

  sądem amerykańskim). prawo prywatne międzynarodowe, prawo cywilne, proces cywilny, kodeks postępowania cywilnego, uznawanie orzeczeń, uznanie wyroku, spadek, podwójne obywatelstwo, jurysdykcja (...)

 • Wydanie samochodu przez warsztat naprawczy

  przysługuje Panu prawo żądania niezwłocznego wydania samochodu, o ile rzecz jasna naprawa została faktycznie zakończona, a umowa nie przewidywała odmiennych postanowień. prawo cywilne, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Prawo cywilne

  Co sie stanie jak nie będę odbierał listów poleconych z Sądu dotyczących podziału majątku. (jr_40) Drugie awizo nie odebrane w terminie uznaje (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Odsetki ulegają przedawnieniu?

  Co z odsetkami za niepłacenie lub płacenie po terminie alimentów? Czy one się przedawniają , tak jak same alimenty? pomocne linki: http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/przedawnienie-1/odpowiedzi/przedawnienie-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-1.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/wlasnosc/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-ustawowych.html (...)

 • przedmiot: prawo cywilne - kazus

  Szanowni Państwo, pierwszy raz korzystam z uprzejmości tego forum. Z prawem dzięki Bogu żyję w zgodzie, natomiast na uczelni, zdawałoby się technicznej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane