Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dobro dziecka a prawo cywilne

  dla dziecka dotychczasowego środowiska, przy uwzględnieniu kwalifikacji rodziców, a dopiero potem względy natury materialnej”. dobro, dziecko, prawo, cywilne

 • Urządzenia na cudzym gruncie

  gruntu, na którym przebiegają słupy energetyczne z liniami napięcia może żądać od podmiotu naruszającego jego prawo własności, aby usunął te urządzenia z jego działki albo zapłacił wynagrodzenie (...)

 • Proces o ustalenie ojcostwa

  skutecznie udokumentować wydatki poniesione przez siebie zwykłymi paragonami fiskalnymi. Prawo cywilne nie przewiduje obowiązku dokumentowania wydatków rachunkami imiennymi, chyba że sąd rozstrzygający (...)

 • Porada prawna na temat prawo cywilne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo cywilne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Możliwość odrzucenia spadku

  przekazać na Skarb Państwa. Na wstępie należy zaznaczyć, iż polskie prawo cywilne nie zawiera przymusu obejmowania czy też przyjmowania spadku po zmarłej osobie. Zgodnie z art. 1012 k.c. spadkobierca (...)

 • Rozwiązanie umowy terminowej

  , wtedy wypowiedzenie takiej umowy jest możliwe. prawo cywilne, umowa, wypowiedzenie, zawarta na czas określony, prawo cywilne

 • Rejestracja wspólników spółki cywilnej

  miasta. prawo cywilne, umowy, spółka cywilna, rejestracja

 • Określenie firmy osoby fizycznej a ważność umowy

  czynności prawnej, dostatecznym wyrazem jej identyfikacji w obrocie gospodarczym będzie wskazanie imienia i nazwiska. prawo cywilne, przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma, ważność czynności (...)

 • Bezpodstawne wzbogacenie-termin przedawnienia

  być adekwatne w opisywanym przypadku) - w terminie 3 lat od dnia, w którym to roszczenie stało się wymagalne. prawo cywilne, bezpodstawne wzbogacenie, korzyść majątkowa, termin przedawnienia

 • Współpraca między przedsiębiorcami

  uszkodzenia towaru przejdzie na drugą stronę itp. prawo cywilne, działalność gospodarcza, stosunki między przedsiębiorcami, pewność obrotu

 • Udokumentowanie otrzymania darowizny

  ) została zawarta bez zachowania formy pisemnej, to prawo cywilne przewiduje taki skutek, że w razie niezachowania zastrzeżonej formy nie jest w sporze dopuszczalny dowód ze świadków ani dowód (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Prawo cywilne

  Co sie stanie jak nie będę odbierał listów poleconych z Sądu dotyczących podziału majątku. (jr_40) Drugie awizo nie odebrane w terminie uznaje (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Odsetki ulegają przedawnieniu?

  Co z odsetkami za niepłacenie lub płacenie po terminie alimentów? Czy one się przedawniają , tak jak same alimenty? pomocne linki: http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/przedawnienie-1/odpowiedzi/przedawnienie-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-1.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/wlasnosc/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-ustawowych.html (...)

 • przedmiot: prawo cywilne - kazus

  Szanowni Państwo, pierwszy raz korzystam z uprzejmości tego forum. Z prawem dzięki Bogu żyję w zgodzie, natomiast na uczelni, zdawałoby się technicznej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane