Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szczególne uprawnienia banków

  zabezpieczenia mogą być rzeczy oznaczone co do tożsamości lecz także co do gatunku a nawet zbiór rzeczy. Należy jednak zauważyć, że prawo cywilne do przeniesienia własności rzeczy (...)

 • Udział stron w postępowaniu rozwodowym

  stronę do osobistego stawiennictwa. prawo cywilne, prawo rodzinne, postępowanie cywilne, rozwód

 • Ucieczka dłużnika z majątkiem do spółki cywilnej

  tego majątku. Gdyby przedmiot majątkowy był przedmiotem współwłasności ułamkowej, wówczas wierzyciel mógłby skierować egzekucję do udziału we współwłasności. Prawo cywilne nie zna (...)

 • Porada prawna na temat prawo cywilne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo cywilne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wykazanie prawa do lokalu a księga wieczysta

  notarialnego, która przeniosła prawo na nabywcę. Warto pamiętać, że w myśl art. 248 par. 1 kodeksu cywilnego do zmiany treści ograniczonego prawa rzeczowego (a prawem takim jest spółdzielcze własnościowe (...)

 • Ochrona miejsca parkingowego

  nie stanowi podstawy dla takiej samopomocy. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo rzeczowe, prawo zobowiązań, własność, umowa najmu, ograniczone prawo rzeczowe, użytkowanie, (...)

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  . W analizowanym przypadku umową definitywną byłaby umowa sprzedaży mieszkania zakupionego przez członków spółdzielni w wykorzystaniu przysługującego im prawa pierwokupu. Prawo cywilne, biorąc (...)

 • Powództwo o ochronę dóbr osobistych przeciwko adwokatowi

  22/05 adwokat, powództwo, prawo cywilne, postępowanie cywilne, postępowanie karne

 • Prawo pierwokupu do wynajmowanego lokalu

  (uprawionemu z tytułu pierwokupu) za szkodę wynikłą ze sprzedaży rzeczy z naruszeniem klauzuli o pierwokupie. prawo cywilne, umowy, najem, klauzule umowne

 • Prawa autorskie do projektu graficznego

  korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Dozwolony użytek nie może jednak naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy. prawo (...)

 • Egzekucja z nieruchomości a dożywocie

  cywilne, dożywocie, hipoteka, egzekucja

 • Wygaśnięcie prawa dożywotnika

  pamiętać, że w tym wypadku wartość praw dożywotnika będzie zaliczona na cenę nabycia nieruchomości. prawo cywilne, umowy, prawo dożywotnika, dożywocie, hipoteka, pierwszeństwo (...)

 • Zmiana wpisu prawa w księdze wieczystej

  zostaną sporządzone we właściwej formie i jeżeli będą zawierały wszystkie niezbędne dokumenty. prawo cywilne, księgi wieczyste, wpis, ujawnione prawo, prawo własności, zmiana (...)

 • Zaspokojenie wierzyciela ze sprzedaży praw z akcji

  opinię, iż dla skuteczności egzekucji z akcji imiennych w postaci ich sprzedaży niezbędne jest wydanie dokumentów akcji. prawo cywilne, papiery wartościowe, akcje imienne, egzekucja, sprzedaż

 • Porządek dziedziczenia

  wymagana zależy od skali prac remontowych koniecznych do wykonania. prawo cywilne,prawo spadkowe, prawo rzeczowe, spadek, dziedziczenie, córka, mąż, babcia, wnuk, nieruchomość, (...)

 • Zbycie udziału i udziału w przedmiocie spadkowym

  . Zupełnie samodzielne dysponowanie przez spadkobiercę swym udziałem w poszczególnych przedmiotach mogłoby zatem spowodować naruszenie praw pozostałych spadkobierców. prawo cywilne, spadki, (...)

 • Odsetki za opóźnienie

  . Kolejne odsetki nalicza się od sumy mniejszej, która została pomniejszona przez wcześniejsze spłatę części zobowiązania. odsetki, opóźnienie, cywilne, szkoda, prawo cywilne

 • Co jest ważniejsze ustawa, czy umowa

  . cywilne, termin, ustawa, umowa, prawo cywilne, akt notarialny

 • Ochrona własności mieszkania

  cywilne, lokale, prawa lokatorske, ochrona

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego

  orzeka w orzeczeniu kończącym postępowanie o zwrocie spełnionego lub wyegzekwowanego świadczenia lub o przywróceniu poprzedniego stanu. prawo cywilne, postępowanie przed sądem, wyrok zaoczny, (...)

 • Interpretacja art. 65 Kodeksu cywilnego

  określone zostały w art. 65 k.c. (...). Wyrażone w przytoczonym przepisie reguły interpretacyjne grupują się wokół dwóch respektowanych przez prawo cywilne wartości. Są nimi (...)

 • Prawo do dysponowania rachunkiem bankowym

  środków, do działu spadku potrzebna będzie zgoda wszystkich spadkobierców. prawo bankowe, rachunek bankowy, kodeks cywilny, prawo cywilne, pełnomocnictwo, spadkodawca, spadkobierca, dyspozycja (...)

 • Prawo do zajmowania lokalu a umowa dożywocia

  w tym stanie faktycznym bezzasadny. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo zobowiązań, prawo rzeczowe, umowa najmu, umowa użyczenia, umowa dożywocia, najem, użyczenie, dożywocie, (...)

 • Emerytura a członkostwo w spółdzielni

  Czy członek i pracownik spółdzielni przechodząc na emeryturę musi zrezygnować z członkostwa w spółdzielni? Obowiązujące w Polsce prawo spółdzielcze (Ustawa z 16 września 1982 r. - Prawo

 • Kurator spółki jako pracodawca

  , pracownik, prawo cywilne, kurator

 • Testament w formie aktu notarialnego

  mają prawo otrzymać wypisy dokumentów stwierdzających te czynności. prawo cywilne, spadkobranie, testament, akt notarialny

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Prawo cywilne

  Co sie stanie jak nie będę odbierał listów poleconych z Sądu dotyczących podziału majątku. (jr_40) Drugie awizo nie odebrane w terminie uznaje (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Odsetki ulegają przedawnieniu?

  Co z odsetkami za niepłacenie lub płacenie po terminie alimentów? Czy one się przedawniają , tak jak same alimenty? pomocne linki: http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/przedawnienie-1/odpowiedzi/przedawnienie-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-1.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/wlasnosc/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-ustawowych.html (...)

 • przedmiot: prawo cywilne - kazus

  Szanowni Państwo, pierwszy raz korzystam z uprzejmości tego forum. Z prawem dzięki Bogu żyję w zgodzie, natomiast na uczelni, zdawałoby się technicznej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane