Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Współwłasność a służebności na nieruchomości

  służebność drogi koniecznej również) całą nieruchomość, zatem służebność ta nie wygaśnie w wyniku nabycia udziału we współwłasności nieruchomości. prawo cywilne, prawo (...)

 • Upadłość wierzyciela hipotecznego a los hipoteki

  nie wygasa ono wraz z przejściem własności nieruchomości. Jest to tzw. ograniczone prawo rzeczowe. Jeżeli więc osoba, która zdecydowała się na wpis do księgi wieczystej hipoteki na swojej (...)

 • Kupno mieszkania z hipoteką

  , jakie są warunki umowy oraz na jaką sumę obciążona jest nieruchomość. Więcej informacji w artykule: jak kupić nieruchomość z obciążoną hipoteką. prawo cywilne, prawo rzeczowe, (...)

 • Porada prawna na temat prawo cywilne prawo rzeczowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo cywilne prawo rzeczowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rękojmia wiary publicznej w dz. I ksiąg wieczystyc

  księgi wieczystej jest wpisane zgodnie z rzeczywistym stanem prawnym. Obejmuje ono tylko prawa i nie dotyczy danych faktycznych ujawnionych w dziale I-O.   prawo cywilne, prawo (...)

 • Istota i pojęcie "nieruchomości"

  . Uznaje się w doktrynie, iż częściami budynków, o których mowa w art. 46 kc mogą być lokale wyodrębnione w nieruchomościach budynkowych. prawo cywilne, prawo rzeczowe, nieruchomości, (...)

 • Sprzedaż udziału w nieruchomości

  ; wszystkich współwłaścicieli. prawo cywilne, prawo rzeczowe, współwłasność, udziały

 • Nabycie udziału od współwłaściciela nieruchomości

  rozpatrywanej sprawie. Nabycie udziału w nieruchomości skutkuje wstąpieniem w całokształt praw i obowiązków zbywcy udziału. prawo cywilne, prawo rzeczowe, współwłasność, (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  prawa rzeczowe, czyli własność, użytkowanie wieczyste i większość praw rzeczowych ograniczonych (ograniczone prawa rzeczowe to użytkowanie, służebność, spółdzielcze własnościowe (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  przyznać jednemu ze współwłaścicieli prawo do wyłącznego korzystania z nieruchomości wspólnej. Na podstawie tak dokonanego podziału, jeden ze współwłaścicieli uzyskuje prawo (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  jest niezbywalne. Art. 255. Użytkowanie wygasa wskutek niewykonywania przez lat dziesięć. Art. 256. Użytkownik powinien wykonywać swoje prawo zgodnie z wymaganiami prawidłowej gospodarki. Art. 257. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Posiadanie

  Gdzie mogę znalezc (w internecie) artykuły dotyczące posiadania? Chodzi o prawo cywilne/ prawo rzeczowe/ poisdanie! Wazne aby serwis ten byl bezpłatny! (Ola_m) (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane