Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup działki pod budowę domu

  dokumenty są kompletne i spełniają powyższe wymagania, organ administracji architektoniczno budowlanej wydaje pozwolenie na budowę w formie decyzji. Po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na (...)

 • Rezygnacja z adaptacji wspólnego strychu

  wynika, że uzyskali Państwo zgodę Wspólnoty mieszkaniowej na adaptację wspólnej części strychu. Na podstawie tej zgody uzyskali Państwo prawo do dysponowania nieruchomością na (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  mieszkalnego, położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, - na rozbudowę, nadbudowę, przebudowę lub adaptację - na cele mieszkalne - własnego budynku niemieszkalnego, jego części, (...)

 • Porada prawna na temat prawo budowlane, , budowa pomostu na jeziorze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane, , budowa pomostu na jeziorze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  fizycznych. Zwrot poniesionych wydatków na cele budowlane udokumentowane fakturami dotyczy okresu od 1 maja 2004. Na mocy omawianej ustawy osoba fizyczna będzie więc miała prawo (...)

 • Budowa na dzierzawionej nieruchomości

  nieruchomością na cele budowlane. Przepis ten nie określa o jakie prawo, dające możliwość dysonowania nieruchomością na cele budowlane chodzi. Należy wskazać, (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  , że ustawa Prawo Budowlane nie wspomina o takim typie zabudowy może oznaczać, że to w ogóle nie jest budynek, i jak wykazać, że w związku z tym nadzór budowlany wszczął postępowanie na (...)

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  powinien być projektowany i budowany obiekt budowlany, jak powinien być użytkowany. Co to jest budynek? Na gruncie ustawy Prawo budowlane o "budynku" można mówić wtedy, gdy dany (...)

 • Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  długo przed okresem na który planuje się wszczęcie prac budowlanych. Jakie dokumenty potrzebne są do uzyskania pozwolenia na budowę? Mapa geodezyjna : uwidacznia obiekty znajdujące (...)

 • Ogrodzenie a obiekt budowlany

  ;     Na marginesie należy zauważyć, że budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia na budowę (art. 29 ust. 1 pkt 23 Prawa budowlanego). Zgodnie zaś z art. 30 ust. 1 pkt (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Za prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane uważa się prawo własności, użytkowania (...)

 • Termin zakończenia prac budowlanych

  , decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na (...)

 • Jakie warunki BHP powinny spełniać obiekty budowlane i teren zakładu pracy?

  -budowlanych - tzn. w przepisach ustawy - Prawo budowlane oraz aktów wykonawczych do tej ustawy. Pracodawca jest obowiązany zapewniać, aby budowa lub przebudowa obiektu budowlanego, (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej sprzed 1995r.

  przepisem ustawy nowelizującej prawo budowlane: „Obiekty budowlane lub ich części, wybudowane z naruszeniem prawa, których budowa została zakończona przed dniem 1 stycznia (...)

 • Budowa tylko po uzyskaniu pozwolenia

  ustawy – Prawo budowlane, art. 1 pkt 14 ustawy z 23 kwietnia 2009 r., w części dotyczącej art. 30a ust. 1 i art. 30b ust. 2 i 3 ustawy – Prawo budowlane oraz art. 1 pkt (...)

 • Legalizacja w oparciu o stare przepisy

  zastosowania do obiektów budowlanych, których budowa została zakończona, jak to ma miejsce w rozpatrywanej sprawie, przed wejściem w życie ustawy Prawo budowlane to jest przed dniem 1 (...)

 • Jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane albo tytułu prawnego do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku (...)

 • Projektowane zmiany, czyli jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane albo tytułu prawnego do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku (...)

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  zwracać z wszelkimi wnioskami dotyczącymi budowy - na przykład: z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, jeżeli budowa wymaga takiego pozwolenia, a on wykaże się niezbędnymi dokumentami (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie

  . Na podstawie przepisów uchylonej już (a obowiązujące w momencie wydanie pozwolenia na budowę i prawdopodobnie zakończenia budowy) ustawy Prawo budowlane z dnia 24 października (...)

 • Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę

  budowlane. pozwolenie, pozwolenie na budowę, budowa, przebudowa, decyzja, oświadczenie, prawo budowlane

 • Czekamy na kodeks urbanistyczno-budowlany

  kodeksu urbanistyczno-budowlanego  Projekt do pobrania na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego. zgoda inwestycyjna, inwestycja, kodeks urbanistyczno-budowlany, prawo budowlane, (...)

 • Budowa kiosku a pozwolenie na budowę

  znajdujących się w obszarze oddziaływania obiektu. Do wniosku o pozwolenie na budowę inwestor powinien załączyć dokument potwierdzający prawo dysponowania nieruchomością na cele (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  na cele mieszkaniowe. Do wydatków na cele mieszkaniowe zalicza się też wydatki na spłatę kredytu wraz z odsetkami, w tym także tzw. kredytu refinansowego i konsolidacyjnego, zaciągniętych (...)

 • Zakres uprawnień budowlanych będzie w ustawie

  na bieżąco monitoruje ich przebieg. Zakwestionowane przez TK przepisy tracą bowiem moc 12 lutego 2019 r. Prawo budowlane, uprawnienia budowlane, zakres uprawnień budowlanych, architekt, (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na nabywcę

  oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę możliwe jest tylko (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Plan zagospodarowania nie dla wszystkich rowny ??

  Witam szanownych forumowiczów Mam problem w mojej gminie. Opiszę krótko sytuacje. Jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem działki z linia brzegową (...)

 • Zabudowa na działce rolnej

  Czy istnieją rozwiązania prawne pozwalające zalegalizować moją zabudowę? Jak to zrobić? Sytuacja wygląda tak: Posiadam działkę rolną (notarialny (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane