Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  pozwolenia na budowę. Wynika z niego, że pozwolenia na budowę nie wymaga budowa tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki (...)

 • Droga konieczna jako zarzewie konfliktu właścicieli nieruchomości

  budowa została zalegalizowana na podstawie art. 49 i nast. ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Sąd Najwyższy oparł się między innymi na ugruntowanej linii orzeczniczej (...)

 • Samowola budowlana

  obiektów należy mieć pozwolenie właściwego organu. Istnieje również pewna (wymieniona w ustawie prawo budowlane) grupa obiektów budowlanych, na które nie trzeba (...)

 • Porada prawna na temat prawo budowlane, , budowa pomostu na jeziorze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane, , budowa pomostu na jeziorze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Remont hali handlowej

  obowiązujące w Polsce prawo budowlane, jest to, iż roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zasada ta dotyczy zarówno (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  jedynie od wkładów oszczędnościowych zgromadzanych na rachunku bankowym, na które została wystawiona książeczka mieszkaniowa przed 23 października 1990 r., Książeczka mieszkaniowa (...)

 • Dostęp do linii brzegowej jeziora

  zwodować łódkę oraz wybudować pomost. Jakie przepisy regulują taką sytuację? Zgodnie z przepisami ustawy Prawo wodne, każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych (...)

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  potwierdzające prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i tytuł prawny do mieszkania lub domu, jeśli zwrot mają uzasadniać wydatki na remont. Tytułem potwierdzającym (...)

 • Wstrzymanie prac na budowie

  , np.: wykonywanie prac na wysokości przez jednego z pracowników bez zabezpieczenia przed upadkiem (pracownik zakładu wykonywał prace budowlane na dachu budynku - przechodził w odległości (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  miary", a więc dozwolonego negatywnego oddziaływania na nieruchomości sąsiednie.  prawo budowlane, prawo sąsiedzkie, usytuowanie budynku, spór z sąsiadem, sąsiednia działka

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  Mam garaż dwuboksowy wolnostojący w stanie surowym zamkniętym na działce rekreacyjnej. Mój już nieżyjący mąż otrzymał od wójta gminy pozwolenie na budowę w 1991 r. i zgodę sąsiada na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Plan zagospodarowania nie dla wszystkich rowny ??

  Witam szanownych forumowiczów Mam problem w mojej gminie. Opiszę krótko sytuacje. Jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem działki z linia brzegową (...)

 • Zabudowa na działce rolnej

  Czy istnieją rozwiązania prawne pozwalające zalegalizować moją zabudowę? Jak to zrobić? Sytuacja wygląda tak: Posiadam działkę rolną (notarialny (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane