Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budowa wiaty a postępowanie administracyjne

  ;  nie wymaga pozwolenia na budowę. Wymaga to jednak zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo budowlane zgłoszenia właściwemu organowi budowy takiej wiaty. W zgłoszeniu należy (...)

 • Stawka VAT przy zakupie hali produkcyjnej

  sprzedawcy przy nabyciu tych towarów nie przysługiwało prawo do odliczenia (por. art. 43 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 43 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług). stawka VAT, nieruchomości, wiata, (...)

 • Prawo budowlane czeka na zmiany

  takiego wezwania. (transport.gov.pl) prawo budowlane, pozwolenie na budowę, budowa

 • Opinia prawna na temat prawo budowlane wiaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane wiaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wystarczy zgłoszenie w miejsce pozwolenia na budowę

  charakterystycznych parametrów w zakresie niewymagającym zmiany granic pasa drogowego. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane (Dz. U. 2005 r., Nr 163, (...)

 • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

  ;- geotechnika - obiekty budowlane budownictwa ogólnego - obiekty budowlane budownictwa przemysłowego - budowle wysokościowe - budowle hydrotechniczne - obiekty budowlane (...)

 • Skład węgla na nieruchomości sąsiedniej

  zmianę zagospodarowania terenu, a mimo to przeprowadził na nim roboty budowlane (postawienie wiaty, ścian, podjazdu, boksów na węgiel itp.), bez uzyskania decyzji o ustaleniu warunków

 • Obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie

  ). Obecnie budynek jest częściowo zdewastowany, ale i tak płacę za niego podatek od nieruchomości do gminy za pow. budynku i działkę. Czy obecnie po wprowadzeniu od 1994 roku ustawy prawo budowlane (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  podatek zawarty w cenie brutto materiałów budowlanych nie będzie jej obciążał), posiadają prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy – Prawo (...)

 • Samowolna budowa

  budowlane stosownym postanowieniem oraz nakłada na inwestora obowiązek przedłożenia w terminie 30 dni określonych dokumentów. pozwolenie na budowę, samowola, legalizacja samowoli, dom, budynek mieszkalny

 • Koncesje na roboty budowlane (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  Co to są koncesje na roboty budowlane? Zgodnie z definicją ustawową koncesje na roboty budowlane to zamówienia publiczne na roboty budowlane, z tą różnicą, że wynagrodzeniem wykonawcy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • budowa balkonu drewnianego

  Witam , Mam taki problem , otóż nie dostałem zgody na budowę balkonu drewnianego, od ulicy dzieli mnie 4 metry , ale kobieta w urzędzie miasta powiedziała (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • prawo budowlane- uprawnienia budowlane

  Czy praktyka odbyta w czasie studiów inżynierskich(4 rok) i po ich skończeniu ale jeszcze przed studiami magisterskimi, będzie mnie upoważniała do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane