Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Domek narzędziowy

  . 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane stanowi, że budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 25 m², przy czym łączna liczba tych obiektów (...)

 • legalizacja samowoli budowlanej.

  ., a nie art. 55 ustawy – Prawo budowlane z 1994 r.” W ustawie z 1974 roku, w art. 37 ust. 1 pr. bud. ustawodawca wskazał, kiedy obiekty budowlane lub ich części podlegają przymusowej

 • Droga konieczna jako zarzewie konfliktu właścicieli nieruchomości

  zgodnie z art. 31 ust. 1 pkt 2 Ustawy Prawo budowlane rozbiórka takiego budynku gospodarczego nie wymaga pozwolenia.             

 • Porada prawna na temat prawo budowlane domek gospodarczy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane domek gospodarczy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa domku letniskowego

  rozbiórką budynku i odpowiedzialnością karną inwestora włącznie. domek letniskowy, pozwolenie na budowę, zgłoszenie, projekt, prawo do dysponowania gruntem

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  , niezgodnej z prawem klasyfikacji naszej konstrukcji? Zgodnie z ustawą prawo budowlane pozwolenie na budowę jest potrzebne w przypadku każdej budowy, poza wyjątkami wymienionymi w art. 29 ustawy (...)

 • Świadczenie usług a działalność gospodarcza na terenie Unii Europejskiej - opinia prawna

  podmiot gospodarczy prowadzi przedsiębiorstwo w państwie członkowskim, w którym świadczy daną usługę, czy też nie. Jeżeli podmiot gospodarczy prowadzi przedsiębiorstwo w państwie (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane

  . budynek, gospodarczy, prawo, budowlane

 • Przejęcie majątku - eksmisja dłużnika

  ; niezawilgocone przegrody budowlane; możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków (§ 3 rozporządzenia). Wobec powyższego, dla przejęcia niezamieszkałego domu konieczne (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  się całkowicie poniżej poziomu terenu.Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  Polskiej; ustawa z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646);  przedsiębiorca zagraniczny, osoby zagraniczne, obrót gospodarczy, firma, oddział, świadczenie

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  umowy miało być oddane. Tytuł XVI. UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE Art. 647. Przez umowę o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu, wykonanego zgodnie (...)

 • Projekt zmian w prawie budowlanym i zagospodarowaniu przestrzennym!

  interesu osób trzecich.Zmiany w ustawie Prawo budowlaneZmiany w ustawie Prawo budowlane mają na celu wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu procesu inwestycyjnego, w zakresie prawa budowlanego (...)

 • Wybudowanie domku dla dzieci a pozwolenie na budowę

  uzyskać pozwolenie na budowę. Ewentualnych odstępstw od tej reguły uzyskiwania pozwolenia na budowę należy szukać w przepisach ustawy Prawo budowlane, a konkretnie w art. 29-31. Wskazano tam (...)

 • Dom letniskowy

  ; domek letniskowy, prawo budowlane, pozwolenie na budowę, działka leśna

 • Obiekt gospodarczy - pozwolenie na budowę

  , zgłoszenie, starosta, sprzeciw, obiekt gospodarczy,

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  określenie, w jakiej części budynek ma być "mieszkalny", a w jakiej "gospodarczy". Jest to kwestia uznaniowa. prawo budowlane, budynek, mieszkalny, gospodarczy, mieszkalno-gospodarczy, (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. 5. Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż: 1) 1,5 m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku (...)

 • Budowa domku rekreacyjnego

  Jak wielki domek mieszkalny (rekreacyjny) można postawić na działce budowlanej bez zgody gminy (bądź innych władz), bez pozwolenia na budowę? Ustawa prawo budowlane wprost wskazuje, budowa (...)

 • Pozwolenie na budowę na działce rolnej

  Mam działkę rolną, chcę na niej wybudować domek letniskowy. Czy na budowę każdego domku muszę mieć pozwolenie? Należy uznać, że domek letniskowy jest budynkiem w rozumieniu ustawy prawo (...)

 • Budowa domu. Pozwolenie będzie zbędne

  . elektrycznej. - Prawo budowlane, odmiennie od dotychczasowych regulacji, jako zasadę przyjmie, że wykonywanie robót budowlanych jest zwolnione z obowiązku uzyskiwania jakichkolwiek zgód

 • Budowa komórki drewnianiej

  , odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. prawo budowlane, zgłoszenie, komórka, budynek gospodarczy, prawo dysponowania (...)

 • Podatek od nieruchomości

  Prawo budowlane, która konkretyzuje to pojęcie.Zgodnie z ustawową definicją budynku określoną w art. 3 pkt 2 ustawy Prawo budowlane przez budynek należy rozumieć taki obiekt (...)

 • Wymagane odległości między budynkami

  przepisów prawa budowlanego w szerokim rozumieniu (przepisy wskazane przez art. 7 ustawy) przewiduje też art. 9 tej ustawy Prawo budowlane, w przypadkach szczególnie uzasadnionych. (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego

  wskazane normy zostały naruszone, ma Pani prawo zgłosić ten fakt to nadzoru budowlanego. W tym przypadku należy wskazać na przepis art. 66 ustawy Prawo budowlane zgodnie, z którym, (...)

 • Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

  własności lokali (Dz. U. 2000 r., Nr 80, poz. 903 ze zm.); Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. 2006 r., Nr 156, poz. 1118 i Nr 170, poz. 1217); Ustawa z dnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Rozwód, podział majątku, alimenty

  Od lutego 1999r. jestrem po rozwodzie, sąd przyznał alimeny na dziecko od 09.1998r. Niesterty, zacząłem płacić alimenty od 04.1999r., była żona (...)

 • Zabudowa na działce rolnej

  Czy istnieją rozwiązania prawne pozwalające zalegalizować moją zabudowę? Jak to zrobić? Sytuacja wygląda tak: Posiadam działkę rolną (notarialny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane