Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. 5.Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż: 1)1,5 m do okapu, (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  się całkowicie poniżej poziomu terenu.Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż 8 m od ściany (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  określenie, w jakiej części budynek ma być "mieszkalny", a w jakiej "gospodarczy". Jest to kwestia uznaniowa. prawo budowlane, budynek, mieszkalny, gospodarczy, mieszkalno-gospodarczy, (...)

 • Opinia prawna na temat prawo budowlane budynek gospodarczy wymiary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane budynek gospodarczy wymiary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Droga konieczna jako zarzewie konfliktu właścicieli nieruchomości

  zgodnie z art. 31 ust. 1 pkt 2 Ustawy Prawo budowlane rozbiórka takiego budynku gospodarczego nie wymaga pozwolenia.             

 • Usytuowanie budynków gospodarczych

  5,5 m. Proszę o informację jak stanowi prawo - czy w odległości 1,5 m od granicy budynek gospodarczy może mieć najwyżej 5,5 m czy może mieć większą długość? Warunki techniczne (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane

  W jaki sposób Prawo budowlane definiuje pojęcie budynku gospodarczego, takiego jak garaż? Prawo budowlane w ogóle nie posługuje się definicją budynku gospodarczego. Co (...)

 • Wymagane odległości między budynkami

  przepisów prawa budowlanego w szerokim rozumieniu (przepisy wskazane przez art. 7 ustawy) przewiduje też art. 9 tej ustawy Prawo budowlane, w przypadkach szczególnie uzasadnionych. (...)

 • Dom letniskowy

  ; domek letniskowy, prawo budowlane, pozwolenie na budowę, działka leśna

 • Odległości w prawie budowlanym

  znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej (...)

 • Zgoda sąsiada na rozbudowę budynku

  społecznego, przepisy tzw. prawa sąsiedzkiego (zawarte w kodeksie cywilnym), jak również przepisy prawa budowlanego. W opisanym przypadku można powiedzieć, że prawo Pana prawo własności jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Nielegalna altana

  Na ogródku który dzierżawię od 3-trzech lat od ADM stoi wymurowana altana.Osoba która przede mną dzierżawiła ogród twierdzi że wybudowano ją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane