Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Budowa domku letniskowego

    rozbiórką budynku i odpowiedzialnością karną inwestora włącznie. domek letniskowy, pozwolenie na budowę, zgłoszenie, projekt, prawo do dysponowania gruntem

  • Nieokreślony charakter zabudowy

    , niezgodnej z prawem klasyfikacji naszej konstrukcji? Zgodnie z ustawą prawo budowlane pozwolenie na budowę jest potrzebne w przypadku każdej budowy, poza wyjątkami wymienionymi w art. 29 ustawy (...)

  • Domek narzędziowy

    . 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane stanowi, że budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 25 m², przy czym łączna liczba tych obiektów (...)

  • Opinia prawna na temat prawo budowlane a domek holenderski

    Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane a domek holenderski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Przejęcie majątku - eksmisja dłużnika

    ; niezawilgocone przegrody budowlane; możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków (§ 3 rozporządzenia). Wobec powyższego, dla przejęcia niezamieszkałego domu konieczne (...)

  • Dom letniskowy

    ; domek letniskowy, prawo budowlane, pozwolenie na budowę, działka leśna

  • Wybudowanie domku dla dzieci a pozwolenie na budowę

    uzyskać pozwolenie na budowę. Ewentualnych odstępstw od tej reguły uzyskiwania pozwolenia na budowę należy szukać w przepisach ustawy Prawo budowlane, a konkretnie w art. 29-31. Wskazano tam (...)

  • Budowa domku rekreacyjnego

    Jak wielki domek mieszkalny (rekreacyjny) można postawić na działce budowlanej bez zgody gminy (bądź innych władz), bez pozwolenia na budowę? Ustawa prawo budowlane wprost wskazuje, budowa (...)

  • Pozwolenie na budowę na działce rolnej

    Mam działkę rolną, chcę na niej wybudować domek letniskowy. Czy na budowę każdego domku muszę mieć pozwolenie? Należy uznać, że domek letniskowy jest budynkiem w rozumieniu ustawy prawo (...)

  • Budowa domu. Pozwolenie będzie zbędne

    . elektrycznej. - Prawo budowlane, odmiennie od dotychczasowych regulacji, jako zasadę przyjmie, że wykonywanie robót budowlanych jest zwolnione z obowiązku uzyskiwania jakichkolwiek zgód

  • Podatek od nieruchomości

    Prawo budowlane, która konkretyzuje to pojęcie.Zgodnie z ustawową definicją budynku określoną w art. 3 pkt 2 ustawy Prawo budowlane przez budynek należy rozumieć taki obiekt (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane