Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • legalizacja samowoli budowlanej.

  ., a nie art. 55 ustawy – Prawo budowlane z 1994 r.” W ustawie z 1974 roku, w art. 37 ust. 1 pr. bud. ustawodawca wskazał, kiedy obiekty budowlane lub ich części podlegają przymusowej

 • Budowa domku letniskowego

  rozbiórką budynku i odpowiedzialnością karną inwestora włącznie. domek letniskowy, pozwolenie na budowę, zgłoszenie, projekt, prawo do dysponowania gruntem

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  , niezgodnej z prawem klasyfikacji naszej konstrukcji? Zgodnie z ustawą prawo budowlane pozwolenie na budowę jest potrzebne w przypadku każdej budowy, poza wyjątkami wymienionymi w art. 29 ustawy (...)

 • Porada prawna na temat prawo budowlane a domek holenderski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo budowlane a domek holenderski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Domek narzędziowy

  . 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane stanowi, że budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 25 m², przy czym łączna liczba tych obiektów (...)

 • Przejęcie majątku - eksmisja dłużnika

  ; niezawilgocone przegrody budowlane; możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków (§ 3 rozporządzenia). Wobec powyższego, dla przejęcia niezamieszkałego domu konieczne (...)

 • Wybudowanie domku dla dzieci a pozwolenie na budowę

  uzyskać pozwolenie na budowę. Ewentualnych odstępstw od tej reguły uzyskiwania pozwolenia na budowę należy szukać w przepisach ustawy Prawo budowlane, a konkretnie w art. 29-31. Wskazano tam (...)

 • Dom letniskowy

  ; domek letniskowy, prawo budowlane, pozwolenie na budowę, działka leśna

 • Budowa domku rekreacyjnego

  Jak wielki domek mieszkalny (rekreacyjny) można postawić na działce budowlanej bez zgody gminy (bądź innych władz), bez pozwolenia na budowę? Ustawa prawo budowlane wprost wskazuje, budowa (...)

 • Pozwolenie na budowę na działce rolnej

  Mam działkę rolną, chcę na niej wybudować domek letniskowy. Czy na budowę każdego domku muszę mieć pozwolenie? Należy uznać, że domek letniskowy jest budynkiem w rozumieniu ustawy prawo (...)

 • Budowa domu. Pozwolenie będzie zbędne

  . elektrycznej. - Prawo budowlane, odmiennie od dotychczasowych regulacji, jako zasadę przyjmie, że wykonywanie robót budowlanych jest zwolnione z obowiązku uzyskiwania jakichkolwiek zgód

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane