Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szczególne uprawnienia banków

  znajdzie w poradzie Bankowy tytuł egzekucyjny. Księgi bankowe podstawą wpisu do ksiąg wieczystych Podstawą wpisu do księgi wieczystej jest dokument w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym

 • Ustalenie warunków przetargowych dla wykonawców - opinia prawna

  jednak zastanowić się nad kwestią, czy stopień szczegółowości tych warunków jest dla niego wystarczający. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (art.32 ust.1) podstawą (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  , który nabył prawo do świadczeń z tytułu bezrobocia w państwie swojego ostatniego zatrudnienia i udaje się do innego państwa członkowskiego w celu poszukiwania pracy ma prawo do tzw. (...)

 • Porada prawna na temat prawo bankowe art.54.ust.1.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawo bankowe art.54.ust.1., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki przeprowadzania rozliczeń pieniężnych

  gotówki na rachunek wierzyciela. Jakie prawo bankowe przewiduje rodzaje rozliczeń bezgotówkowych? Ustawodawca w ustawie prawo bankowe wyliczył tylko przykładowe typy rozliczeń (...)

 • Czynności wykonywane przez banki

  . Czynności bankowe sensu largo Prawo bankowe wyróżnia także czynności bankowe, określane jako sensu largo, czyli typowe dla działalności banków, które mogą być legalnie (...)

 • Zapłata, a powstanie obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług

  chodzi o usługi komunikacji  miejskiej obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty,  nie później jednak niż z dniem wystawienia faktury(art.19 ust. (...)

 • Kiedy można udzielić zamówienia dodatkowego - opinia prawna

  na podstawie art.67 ust1 pkt 5 ustawy prawo zamówień publicznych w oparciu o protokół konieczności, a na zmianę wartości sporządzić aneks do umowy? Czy należy sporządzić nową umowę, (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej. Z uwagi na fakt, iż ograniczenie dotyczy (wszelkiego rodzaju) opłat i należności za korzystanie lub prawo do korzystania z praw i (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu przez bank

  one uzasadnione zwyczajami przyjętymi w danym środowisku. prawo bankowe, zwrot kosztów pogrzebu, wystawienie nagrobka

 • Podmioty, dla których prowadzone są rachunki bankowe

  . wspólnego rachunku bankowego otwartego dla obsługi finansowej wspólnie prowadzonej działalności.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawo konsumenckie art.114 ust.1

  o czym mówi ten artykuł?? jaka grozi kara z aniego? Czy odebrał Pan pismo? Czy po prostu było dwukrotnie awizowane? danil A kiedy dowiedział się (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane