Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  przeciwnika i innych uczestników - z chwilą doręczenia im tego zawiadomienia przez sąd. § 2.  Adwokat lub radca prawny, który wypowiedział pełnomocnictwo, obowiązany jest (...)

 • Interes prawny a uzasadniony interes prawny

  Spotkałem się z określeniami "interes prawny", "uzasadniony interes prawny". Proszę o podanie definicji, oraz wskazanie ewentualnych różnic pomiędzy w/w określeniami.  Interes prawny (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  radca prawny ustanowiony w ten sposób ma podjąć czynności poza siedzibą sądu orzekającego, właściwa okręgowa rada adwokacka lub rada okręgowej izby radców prawnych, na wniosek ustanowionego

 • Porada prawna na temat prawny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  lokatora stosunek prawny uprawniający go do używania lokalu;  3) współlokatorze - należy przez to rozumieć lokatora, któremu przysługuje tytuł prawny do używania lokalu wspólnie (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  niezgodności z prawem - 75 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 120 zł;  za udział w rozprawie przed Sądem Najwyższym - 50 % stawki minimalnej, a jeżeli ten sam radca prawny nie (...)

 • Interes prawny w procesie cywilnym

  stron toczącego się postępowania. Może on być albo bezpośredni (gdy chroniony jest w ramach tego postępowania, w którym zgłaszana jest interwencja uboczna, np. interes prawny współmałżonka w (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  dopuszczalna? Interes prawny Interwenient uboczny nie ma w zasadzie roszczenia, którego by mógł dochodzić w drodze samodzielnego pozwu czy pozwu interwencyjnego. Ma tylko interes prawny (...)

 • Stwierdzenie nieważności umowy

  unieważnienia umowy rzeczywiście istnieje interes prawny umożliwiający skuteczne żądanie, o którym mowa w pytaniu. Niekiedy bowiem może okazać się, że interes prawny w żądaniu stwierdzenia (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  , ze zm.) warunki, przesłanki, faktura, tytuł prawny, prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, pozwolenie na budowę, zwrot VAT za materiały budowlane, budownictwo mieszkaniowe, osoby

 • Interes prawny w stwierdzeniu nabycia spadku

  ? Co wolno Gminie w takiej sytuacji zrobić z punktu widzenia prawa? Nabycie spadku stwierdza sąd na wniosek osoby mającej w tym interes prawny. Można powiedzieć, że dana osoba ma interes prawny (...)

 • Kodeks karny

  .§ 3. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca po wydaniu orzeczenia o warunkowym umorzeniu postępowania, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a (...)

 • Konflikt interesów radcy prawnego

  cywilne, pełnomocnictwo, radca prawny, konflikt interesów

 • Pozew o stwierdzenie nieważności umowy pozornej

  , opłata, pozorna, umowa, nieważnoścć majątek wspólny, czynność, stosunek, prawny

 • Ujawnienie stanu prawnego nieruchomości

  należy uznać za określenie stanu prawnego nieruchomości? Czy jeszcze gdzieś można stan prawny sprawdzić? Nieruchomości, o których mowa to grunty rolne. Stan prawny nieruchomości (czyli kto (...)

 • Porady Prawne

  Twój problem prawny. Serwis e-prawnik.pl został stworzony dla osób potrzebujących pomocy prawnej. U nas skorzystasz z kompleksowej obsługi prawnej. Jeżeli masz problem prawny a nie chcesz korzystać (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  osobie trzeciej na okres nie krótszy niż pięć lat. W przypadku braku zgody wspólnika lub osoby trzeciej, przechowawcę wyznacza sąd rejestrowy. § 4. Wspólnicy i osoby mające interes prawny mają (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  . Pełnomocnik profesjonalny Twoje wnioski, wysyłane do urzędu za pośrednictwem biznes.gov.pl może podpisywać zarówno zwykły pełnomocnik, jak i tzw. profesjonalny pełnomocnik – radca prawny, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu, jakie byłaby obowiązana opłacać, gdyby stosunek prawny nie wygasł. Gdyby takiego uprawnienia jednak do lokalu zamiennego bądź socjalnego (...)

 • Mienie PKP

  PKP, a także rozważania dotyczące późniejszych regulacji prawnych odnoszących się do stanu prawnego nieruchomości, do których PKP miałyby tytuł prawny. Konieczne jest bowiem wyraźne

 • Nowe akty prawne w dziedzinie edukacji

  się one w jednej strefie pożarowej, bez względu na kategorię zagrożenia ludzi, do której jest zaliczona dana strefa pożarowa. Akt prawny: rozporządzenie MEN z dnia 20 grudnia 2017 r. 

 • Bond i "Miś" Barei zakazane w telewizji

  ; Zakaz ten nie wynika wprost z dyrektywy medialnej. Unijne prawo tylko zachęca do wprowadzenia zakazu lokowania tematycznego – zauważa dr Marlena Wach, radca prawny w kancelarii Bird & Bird

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?

  czasu dostarczenia im takiego lokalu, opłacają odszkodowanie w wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu, jakie byłyby obowiązane opłacać, gdyby stosunek prawny nie wygasł. 4. (utracił (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 22-101)

  . Spadkobierca partnera nie wstępuje do spółki w miejsce zmarłego partnera, chyba że umowa spółki stanowi inaczej, z uwzględnieniem art. 87. akt prawny, kodeks, spółki handlowe, kapitałowe, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  ani w całości, ani w części, z wyjątkiem przypadków określonych w niniejszym dziale. § 2. Akcjonariusz i jego poprzednik prawny nie mogą być zwolnieni z obowiązku spełnienia świadczeń

 • Powództwo o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego

  stosunku prawnego lub prawa chodzi o rozstrzygnięcie ewentualnych wątpliwości w tym zakresie w stosunku do pozwanego, ze względu na określony interes prawny. Interes ten należy rozumieć jako potrzebę

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Tytul prawny współmałżonka do lokalu

  Witam i proszę o pomoc w interpretacji przepisów prawa. W 2002 roku wystąpiłam do Sądu o uzyskanie tytułu prawnego do mieszkania na podst. art 30 (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Radca prawny

  Zleciłem zastępstwo prawne w sprawie o ściągnięcie należnosci od firmy, niesolidnego płatnika. Pełnomocnik wygrał postępowanie sądowe z tym (...)

 • Bubel prawny!

  Okres na weryfikację przez urząd podstawy opodatkowania przy podatku od czynności cywilnoprawnych jest zbyt długi. To samo jest w przypadku podatku (...)

 • status prawny

  Witam. Jle czasu potrzeba na ustalenie statusu prawnego kamienicy pozydowskiej?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane