Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  prawa jazdy oraz prawa jazdy posiadanego przez osoby, o których mowa w art. 10 ust. 3. 5. Przepisy ust. 1-3 stosuje się do pozwolenia wojskowego. Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii: (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ;wydania prawa jazdy. Pamiętaj, że nie możesz prowadzić pojazdów bez ważnego prawa jazdy. Dlatego - jeśli zdasz egzamin, ale jeszcze nie masz prawa jazdy - nie możesz prowadzić (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  określony dla prawa jazdy kategorii AM;  20 lat, jeśli kierujący posiadał co najmniej 2 lata prawo jazdy kat. A2 B1 1. czterokołowiec 2. pojazd określony dla prawa jazdy kategorii (...)

 • Porada prawna na temat prawa wpar 1 kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa wpar 1 kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  . § 1 k.w.) Producent wytrychów, który wytwarza je w celu dostarczenia złodziejom (wykroczenie z art. 129. § 1 k.w.) . Powyższe wyliczenie to oczywiście (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  rozpoznawalne i widoczne z dostatecznej odległości, zarówno w dzień, jak i w nocy. 3. Przepis ust. 2 w zakresie łatwej rozpoznawalności:1) dotyczy osoby wymienionej w ust. 1 pkt 1 (...)

 • Jak zaktualizować metraż mieszkania w księdze wieczystej - opinia prawna

  lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego i prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej. Wpis w księdze wieczystej własnościowego spółdzielczego prawa (...)

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  księgi wieczystej  Nowa aplikacja nie ma funkcjonalności pozwalającej powiązać dawny numer księgi wieczystej z elektronicznym numerem kw. W sytuacji braku  znajomości elektronicznego (...)

 • Zakup nieruchmości na licytacji komorniczej

  dla nabycia prawa własności nie jest konieczne wpisanie tego prawa w KW. Tym niemniej należy zadbać o ujawnienie swojego prawa w KW poprzez złożenie odpowiedniego wniosku (...)

 • Nabycie nieruchomości na licytacji a służebność

  budowa osiedla mieszkaniowego. Na mnie ciąży koszt podatków i konserwacji drogi. Deweloper ani myśli o jakichkolwiek negocjacjach, bo jego prawo jest juz wpisane do KW. Moje badania KW wykazały, (...)

 • Hipoteka na budynku spółdzielni a zakup mieszkania

  wynikałoby, że w momencie utworzenia księgi wieczystej dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, automatycznie (z mocy prawa) dochodzi do przejścia obciążenia hipotecznego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Prawa lokatorów.

  Witam. Mam pewien problem. Otóż wynajmujemy z mężem domek jednorodzinny, który stoi na posesji razem z domem włascicielki. Od pewnego czasu niepokoiły (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane