Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  ;łdzielczego lokatorskiego prawa do tego lokalu, Jeden z konkubentów może wydziedziczyć w testamencie lub pozbawić zachowku swoich zstępnych, rodziców, małżonka, (...)

 • Mienie PKP

  wyrażonej w sposób jednoznaczny w konkretnym przepisie prawa, przyjmować w drodze wykładni, że nie było intencją ustawodawczą utrzymanie tego prawa. Powołano się (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  . 172. Prawo ochronne na znak towarowy wygasa, z zastrzeżeniem art. 170, w dniu, w którym nastąpiło zdarzenie, z którym ustawa wiąże skutek wygaśnięcia prawa ochronnego. Data wygaśnięcia (...)

 • Porada prawna na temat prawa w konkubinacie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa w konkubinacie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podział majątku wspólnego konkubentów

  ustaleń stron w tym zakresie. Lepiej zawczasu zadbać o przyszłe rozliczenia Dla wyeliminowania mogących powstać w przyszłości problemów z rozliczeniami między konkubentami najwłaściwsze (...)

 • Kierujący pojazdami

  kierowców, instruktorów i egzaminatorów oraz kandydatów na kierowców, instruktorów i egzaminatorów; 6) zasady prowadzenia (...)

 • Kogo możesz powołać na świadka w swojej sprawie?

  . Chodzi o takie sytuacje, w których zeznania poszczególnych świadków przeczą sobie wzajemnie. Niekoniecznie musi to być dokonane od razu. W razie stwierdzenia sprzeczności (...)

 • Konkubinat a status uchodźcy

  właśnie tak wygląda. Kilkanaście tygodni temu straciłam dziecko w wyniku poronienia. Jak te wszystkie fakty mogą nam pomóc w zalegalizowaniu jego pobytu w naszym kraju? W styczniu (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  właściwość urzędów celnych do dokonywania czynności określonych przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, a w zakresie (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem.

  to możliwe, będzie Pan uprawniony do zastosowania odpowiednich środków prawnych. Do rodziców żyjących w rozłączeniu (w tym w konkubinacie) zastosowanie (...)

 • Konkubinat a dziedziczenie

  dotyczące podziału majątku dla związków żyjących w konkubinacie w opisanej wyżej sytuacji. Prawo polskie nie reguluje w żadnym zakresie całościowo konkubinatu. Z faktu pozostawania (...)

 • Fair play w internecie?

  Europejskiej. Ustanowiono w niej solidne zabezpieczenia dla użytkowników, z których jasno wynika, że w całej Europie korzystanie z istniejących utworów do celów (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - opinia prawna

  1175/98, w którym stwierdzono, iż skoro dziecko uprawnione do alimentów bezpośrednio po ukończeniu szkoły średniej kontynuuje naukę w obranym kierunku w szkole wyższej, (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  wymagane do nabycia prawa do polskiej emerytury po uwzględnieniu okresów ubezpieczenia przebytych w Szwecji (5 lat) i w Holandii (10 lat). Instytucja polska obliczy wysokość (...)

 • Podział „majątku wspólnego” konkubentów

  małżonków. Niestety, osoby pozostające w konkubinacie nie mogą dokonać podziału tego majątku w sposób przewidziany dla małżonków czy byłych małżonków. (...)

 • Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji

  bezpośrednich lub nabywców pośrednich lub dostawców bezpośrednich lub dostawców pośrednich, jeśli: jego udział w rynku właściwym jest niższy niż 5% przez (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  hipoteką, nie wygasa, lecz przechodzi z mocy prawa na spółdzielnię. 2. Prawo do lokalu, nabyte w sposób określony w ust. 1, spółdzielnia powinna zbyć w drodze przetargu (...)

 • Odebranie władzy rodzicielskiej

  doszło do ustalenia ojcostwa przez sąd, ani też przez uznanie dziecka (nie pisze Pan o tym), to w oczach prawa nie jest Pan rodzicem i nie przysługuje Panu władza rodzicielska. Nie może Pan (...)

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  ;46.  2. Wprowadzanie zmian w zgłoszeniu w toku jego rozpatrywania nie może dotyczyć zmian dokonanych w samej topografii.   Art. 210. Prezes Rady Ministrów określi, (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  wskazał miejsce swojego pobytu w okresie orzeczonej niezdolności do pracy.  Praca zarobkowa w okresie orzeczonej niezdolności do pracy - orzecznictwo sądowe Wielokrotnie w swoim orzecznictwie (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  ;wnież została zajęta. Sąd zawiadomi tych wierzycieli stosownie do art. 195. Wyrok wydany w sprawie jest skuteczny w stosunku do innych wierzycieli. Jednakże w stosunku do wierzyciela, (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  zindywidualizowanego adresata, w konkretnej sprawie, wywołującym skutki prawne w sferze prawa administracyjnego, a niekiedy także w sferze innych działów prawa. Prawidłowy (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  sprzedażą udziału w prawie do działki gruntu stanowiącej drogę wewnętrzną. Art. 100. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, sposób i tryb dokonywania (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  sądu okręgowego, w obrębie którego małżonkowie mieli ostatnie wspólne zamieszkanie, jeżeli choć jeden z małżonków w okręgu tym jeszcze stale przebywa. Jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Konkubinat

  Mam mieszkanie własnościowe i żyję w konkubinacie ,czy kobieta odchodząc odemnie może żądac podziału majątku? (czarniawy) konkubinat nie jest (...)

 • Co to jest konkubinat?

  Witam na fali ostatnich wydarzeń w sejmie doszło do mnie że tak de facto pozostaje ze swoją dziewczyną w konkubinacie. No to ani zaręczeni nie jesteśmy, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane