Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze (...)

 • Jakie rodzaje świadczeń przysługują pracownikowi z tytułu wypadku przy pracy?

  niezdolny do pracy wskutek wypadku przy pracy, renta szkoleniowa dla ubezpieczonego w stosunku do którego orzeczono celowość przekwalifikowania zawodowego ze względu na niezdolność do (...)

 • Karta Nauczyciela (art. 47 - 102)

  ;Nauczyciele spełniający warunki określone w ust. 1 mogą przejść na emeryturę również w wypadku rozwiązania stosunku pracy lub wygaśnięcia stosunku pracy w okolicznościach (...)

 • Opinia prawna na temat prawa rencisty w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa rencisty w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy (art. 1-93)

  Kodeksu pracy oraz przepisy innych ustaw i aktów wykonawczych, określające prawa i obowiązki pracowników i pracodawców, a także postanowienia układów (...)

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.§ 2. Ilekroć w przepisach działu jest (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  niezdolności do pracy, ma Pan obowiązek jedynie do opłacania w/w składek zdrowotnych. Zawieszenie lub zmniejszenie renty Jak już zostało wspomniane powyżej Pana renta z tytułu niezdolności (...)

 • Kodeks pracy (art. 207-305)

  porozumieniu z pracownikami wybranymi w tym celu przez załogę, w trybie przyjętym w zakładzie pracy.§ 2. Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, o których (...)

 • Kiedy można stwierdzić chorobę zawodową - opinia prawna

  Administracyjnego. Ewentualne spory o te świadczenia z tytułu choroby zawodowej przysługujące od zakładów pracy rozpatrują organy właściwe do rozstrzygania sporów ze stosunku (...)

 • Karta Nauczyciela

  ;tworzenie warunków do rozwijania samorządnej i samodzielnej pracy uczniów i wychowanków;    4) zapewnienie pomocy nauczycielom w realizacji (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową

  spowodowanej wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową. Jest to znacząca zmiana w stosunku do regulacji art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS1. Wspomniany przez autora komentarza przepis (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane