Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy jest dopuszczalny odstrzał zwierzyny? - opinia prawna

  Stan faktyczny Sprawa dotyczy prawa łowieckiego. Proszę o pomoc w zinterpretowaniu brzmienia przepisów prawa łowieckiego i ustawy o ochronie zwierząt. Czy myśliwy może zastrzelić każdego psa? (...)

 • Kłopotliwy sąsiad

  milczeniu. Dla porządku muszę dodać, że sam mam psa, ale jest on, podobnie jak inne psy na osiedlu, trzymany w domu i wyprowadzany na spacer kilkakrotnie w ciągu dnia. Sąsiad wypuszcza swojego psa (...)

 • Odszkodowanie z OC rolnika za szkody wyrządzone przez jego psa

  łączy się z problematyką odpowiedzialności cywilnej rolników. O tym, czy zachowanie psa może stanowić zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową, powinny decydować kryteria funkcjonalne wypracowane (...)

 • Porada prawna na temat prawa psa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa psa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uciążliwe zachowanie się psa sąsiada

  , a więc np. do uwiązania psa dalej od ogrodzenia. Od tego jednak czy takie zachowanie psa można potraktować jako imisję pośrednią będą zależały pewne okoliczności faktyczne np. czy w okolicy (...)

 • Wydatki na pomocników w ramach ulgi rehabilitacyjnej w PIT

  skarbowej podatnik jest obowiązany przedstawić dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności okazać certyfikat potwierdzający status psa asystującego. Organ podatkowy (...)

 • Rozpytywanie sąsiadów przez Policję

  podstawie anonimowego zgłoszenia, a gdzie prawa mieszkańców, takich jak ja? Wierzę, że my też mamy swoje prawa. Czy Policja faktycznie po anonimowym zgłoszeniu (w mojej sytuacji) ma prawo jeździć (...)

 • Co komornik może zabrać dzieciom?

  . taksówkarz nie będzie mógł zatrzymać samochodu, którym wozi pasażerów. Ograniczenia w egzekucji dotyczą również pieniędzy. Przykładowo komornik nie ma prawa zabrać (...)

 • Maksymalne stawki opłat lokalnych w 2018 r.

  , opłaty, lokalne, opata miejscowa, targowa, od posiadania psa, uzdrowiskowa, opłata reklamowa, 2018 rok

 • Prosta spółka akcyjna – nowa spółka dla innowacyjnego biznesu

  kształtowaniu sfery organizacyjnej.     prosta spółka akcyjna, start-up, PSA, działalność gospodarcza, przedsiębiorstwo

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  psa asystującego. Wydatki do wspomnianego limitu można odliczyć od dochodu bez konieczności ich dokumentowania. Oni odliczą utrzymanie psa przewodnikaZa wydatki na cele rehabilitacyjne i związane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawa psa

  mieszkam na osiedlu mam psa.czy szczekanie psa w godz rannych powoduje wykroczenie.od godz 22,00 do 06,00 pies jest zamknięty.proszę o jakąś radę

 • Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

  Czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo uchwalić obowiązek noszenia kagańców przez wszystkie psy na terenie części wspólnych budynku, nawet jeśli (...)

 • Obowiązki właścicieli psów

  Wynajmuję mieszkanie i w tym mieszkaniu mam psa (za zgodą właściciela mieszkania),którego posiadam od 12 lat.Pies jest nerwowy i jak zostaje sam to (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane