Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  postanowienia o ich zatrzymaniu albo zabezpieczeniu bezpośrednio do właściwego organu sądowego tego państwa.§ 2. Przekazując do wykonania postanowienie o zatrzymaniu dowodów, właściwy (...)

 • Kierujący pojazdami

  uprawnienia do kierowania pojazdami lub zatrzymaniu prawa jazdy obejmującej uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B lub odpowiednio kategorii C1, C, D1 lub D. Art. 23. 1. Szkolenie (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  kierowała pojazdem pomimo wydania decyzji administracyjnej o zatrzymaniu jej prawa jazdy na podstawie ust. 1 pkt 4 lub 5 albo zatrzymania prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy (...)

 • Porada prawna na temat prawa przy zatrzymaniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa przy zatrzymaniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  zatrzymanego oświadczenia i zaznaczyć udzielenie mu informacji o przysługujących prawach.§ 3. Na żądanie zatrzymanego zawiadamia się o zatrzymaniu osobę najbliższą, a także pracodawcę. O zatrzymaniu (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  nieodpłatnie - 14 dni zwolnienia od pracy, bez prawa do wynagrodzenia. Skazany nie może zrzec się prawa do zwolnienia od pracy.§ 2. Wymiar urlopu wypoczynkowego przysługującego skazanemu zatrudnionemu (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  . Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu jest niezgodne z konstytucją

  ) dotyczące zatrzymania prawa jazdy mogą mieć charakter niedostatecznie zweryfikowany, a nawet arbitralny. Ewentualna kontrola sądowo-administracyjna decyzji starosty o zatrzymaniu prawa (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  skazanych w ramach określonych w ustawie systemów wykonywania kary, w różnych rodzajach i typach zakładów karnych.§ 3. W oddziaływaniu na skazanych, przy poszanowaniu ich praw i wymaganiu wypełniania (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  polegający na pozbawieniu wolności, do czasu określenia przez właściwy sąd kwalifikacji prawnej czynu według prawa polskiego oraz kary lub środka podlegającego wykonaniu.§ 7

 • Jakie prawa i obowiązki ma zatrzymany w postępowaniu karnym?

  ; Kodeks postępowania karnego (k.p.k.); ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (k.k.). prawa, zatrzymany, postępowanie karne, zatrzymanie, ujęcie, policja, prokurator, podejrzany, oskarżony

 • Emerytura a praca za granicą

  Szwecji przez okres 2 lat, - w Polsce przez okres 1 roku. W czasie zatrudnienia w Polsce uległ wypadkowi przy pracy i ubiega się o rentę z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  społeczność lokalną. § 2. Jeżeli w wyroku nie wskazano rodzaju lub miejsca pracy albo zachodzi potrzeba zmiany tego rozstrzygnięcia, sąd wykonujący orzeczenie określa je przy kierowaniu (...)

 • Mienie PKP

  stwierdził, że "Uprawnienie przedsiębiorstwa państwowego w stosunku do mienia państwowego, zwane "zarządem i użytkowaniem", "zarządem operatywnym" bądź po prostu "zarządem", nie stanowi ograniczonego (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  . Odpis protokołu doręcza się zatrzymanemu. § 4. Niezwłocznie po zatrzymaniu osoby podejrzanej należy przystąpić do zebrania niezbędnych danych, a także o zatrzymaniu zawiadomić prokuratora. (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  udzieleniu prawa ochronnego, jeżeli nie stwierdzi braku ustawowych warunków wymaganych do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy.  2. Udzielenie prawa ochronnego następuje (...)

 • Zasady pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

  z linii i urządzeń telekomunikacyjnych oraz pasm częstotliwości przez wojska obce regulują przepisy prawa polskiego lub umowy międzynarodowe. Poligony wojskowe pozostające w trwałym

 • Gdy zobowiązany nie płaci alimentów

  alimentacyjnego. To właśnie na podstawie tego wniosku starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy następuje na wniosek organu właściwego dłużnika (...)

 • Nowelizacja kontrowersyjnych przepisów dotyczących dłużników alimentacyjnych

  ust. 3, starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy.6.Zwrot zatrzymanego prawa jazdy następuje na wniosek organu właściwego dłużnika, gdy dłużnik umożliwi przeprowadzenie wywiadu (...)

 • Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  jazdy?  Prowadzący pojazd nadal musi mieć przy sobie prawo jazdy i dowód osobisty. Może również spotkać się z pytaniem, kto aktualnie przechowuje dowód rejestracyjny pojazdu

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  ustanowione;  7) przy umowie pożyczki i umowie depozytu nieprawidłowego - kwota lub wartość pożyczki albo depozytu;  8)  przy umowie spółki:   a) przy (...)

 • Podział majątku a udział w spółce z o.o.

  (nie podzielone) w wysokości ponad 100.000 zł rocznie. Jednak to dochody wyłącznie na papierze, fizycznie tych pieniędzy nie ma, jednak w bilansie istnieją. Przy podziale majątku zależy mi na zatrzymaniu

 • Decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy

  . Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, w przypadkach określonych w art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. d i g, wydaje starosta. 2. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy następuje po ustaniu przyczyny zatrzymania, (...)

 • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

  wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego - starosta wydaje więc decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy nastąpi (...)

 • Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji

  wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji (Dz.U. z 2017 r., poz. 1132); ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2017 r. poz. 229, 1089 i 1132); Traktat (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  wstąpić w prawa zmarłego. § 2. Jeżeli w terminie zawitym 3 miesięcy od dnia śmierci oskarżyciela prywatnego osoba uprawniona nie wstąpi w prawa zmarłego, sąd umarza postępowanie. Oskarżyciel (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Narkotyki.Pilna sprawa!!!

  Mam mały problem,bo zostałem zatrzymany jakiś czas temu (z 4 miesiące) i miałem przy sobie jedną tabletke ekstazy i policja powiedziała,że jak (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Władza rodzicielska

  Mam dwóch synów , chce rozwieść się z mężem, jednak on próbuje zastraszać mnie mówiąc że zabierze mi dzieci .Słyszałem że to matka ma większe (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane