Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce

  organu do dokonania takiej czynności. Organ nie wyda jednak Pani mężowi dokumentu prawo jazdy, co oznacza, iż pomimo zdanego egzaminu, nie będzie on miał prawa do kierowania pojazdów mechanicznych

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  udzieleniu prawa ochronnego, jeżeli nie stwierdzi braku ustawowych warunków wymaganych do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy.  2. Udzielenie prawa ochronnego następuje (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  . Zainteresowanemu wydaje się zaświadczenie o wymeldowaniu danej osoby z dotychczasowego miejsca pobytu. Obowiązek wymeldowania nie dotyczy jednak osoby zameldowanej czasowo, jeśli opuściła (...)

 • Porada prawna na temat prawa osoby zameldowanej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa osoby zameldowanej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kierujący pojazdami

  uprawnienia do kierowania pojazdami lub zatrzymaniu prawa jazdy obejmującej uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B lub odpowiednio kategorii C1, C, D1 lub D. Art. 23. 1. Szkolenie osoby (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  przedmiocie przekazania osoby ściganej. Art. 607d. § 1. Jeżeli miejsce pobytu osoby ściganej jest znane, sąd okręgowy, który wydał nakaz, przekazuje go bezpośrednio właściwemu (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ustawowego osoby, której postępowanie dotyczy. W wypadkach ważniejszych powinien ponadto w miarę możności wysłuchać osoby bliskie tej osoby. § 2. Wysłuchanie małoletniego (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  ). Art. 7. 1. W ciągu 3 miesięcy po wygaśnięciu tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego osoby, którym przysługiwało spółdzielcze prawo do lokalu, oraz zamieszkujące w tym lokalu osoby, (...)

 • Wymeldowanie współmażonka

  \"? Meldunek nie tworzy prawa dla danej osoby, jest to tylko wypełnienie obowiązku, przewidzianego w prawie administracyjnym, dla celów ewidencyjnych. Obowiązek wymeldowania ciąży na osobie (...)

 • Zajęcie mienia na poczet długu nie wymeldowanego

  osoba ta zaciąga zobowiązania finansowe i wszelkie upomnienia i wezwania do zapłaty przychodzą na mój adres. Czy komornik może zająć moje mienie na poczet długów osoby zameldowanej w moim (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  ;Przyznany przez ZUS polski zasiłek pogrzebowy zostanie przekazany synowi osoby zmarłej, zamieszkałemu w Hiszpanii. W razie zgonu osoby uprawnionej do emerytury lub renty na podstawie ustawodawstw (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • GMINA NIE CHCE MNIE ZAMELDOWAC NA STAŁE U BABCI !

  Moja babcia posiada mieszkanie komunalne ,ale będące w dyspozycji MSW. Msw nie daje zgody na meldunek stały,więc jestem zameldowana od roku tymszasowo (...)

 • Zameldowanie

  Jestem właścicielką mieszkania, w którym od kilku miesięcy zamieszkuje mój znajomy. Moje pytanie brzmi: czy muszę go zameldować? Trochę się tego (...)

 • Parking Spółdzielni Mieszkaniowej

  Witam, mam następujący temat do analizy Spółdzielnia Mieszkaniowa przekształciła ogólnodostępny parking mieszczący się na terenie spółdzielni (...)

 • Pozbawienie się niechcianego zameldowanego na stałe lokatora

  Witam mam problem z lokatorem a dokładniej z mamą. Mieszka ze swoim partnerem w mieszkaniu mojego ojca. Są po rozwodzie juz 10 lat. 15 lat temu zmieniła (...)

 • wymeldowanie - eksmisja

  Jak pozbyć sie osoby /bez prawa własności / zameldowanej od 20 lat w domu jednorodzinnym bedącym moją własnością - osoba ta nie wyraża zgody - (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane