Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wyborczy

  rozporządzenia, tryb i terminy zawiadamiania gmin o osobach pozbawionych prawa wybierania oraz o wygaśnięciu przyczyny pozbawienia prawa wybierania, a także wzory zawiadomień w tych sprawach, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ubezpieczonych niebędących pracownikami. Brak prawa do zasiłku macierzyńskiego Zasiłek macierzyński nie przysługuje: za okresy, w których ubezpieczony zachowuje prawo do wynagrodzenia (...)

 • Mienie PKP

  stwierdził, że "Uprawnienie przedsiębiorstwa państwowego w stosunku do mienia państwowego, zwane "zarządem i użytkowaniem", "zarządem operatywnym" bądź po prostu "zarządem", nie stanowi ograniczonego (...)

 • Porada prawna na temat prawa ojca prawo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa ojca prawo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie prawa ma ojciec?

  okoliczności uprawnia pracownika-ojca wychowującego dziecko do korzystania z części urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego albo części urlopu rodzicielskiego.  Treść wniosków dotyczących

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  (Islandii, Lichtensteinie, Norwegii) oraz w Szwajcarii.   Prawa Prawa przysługujące wszystkim obywatelom UE:   1. Prawo do emerytury lub renty Osoba, która uzyskała (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  tytułu nagrody za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków, 9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy, 10) (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  ust. 2 lub art. 137 ust. 1. 1 [4]. Wspólne prawo ochronne może być przeniesione na rzecz jednej osoby jako prawo ochronne na znak towarowy.2.  (skreślony)3.  Prawo ochronne na (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  osiągnięcia jednego z małżonków, 9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy, 10) przedmioty majątkowe nabyte (...)

 • Kierujący pojazdami

  prawa jazdy oraz prawa jazdy posiadanego przez osoby, o których mowa w art. 10 ust. 3. 5. Przepisy ust. 1-3 stosuje się do pozwolenia wojskowego. Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii: (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  mojego dziecka: nazwisko moje czy ojca? Jakie korzyści da dziecku nazwisko ojca? Wolałabym dać swoje, ale postąpię tak, aby było korzystniej dla dziecka, dlatego chciałabym dowiedzieć się, (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  prawa użytkowania wieczystego na rzecz Pańskiego ojca (zatem w dziale II księgi wieczystej widnieje tylko wpis prawa własności na rzecz gminy). Zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 6 lipca 1982 (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników

  , w której organ rentowy stwierdzi ustanie prawa do świadczenia i wstrzyma jego wypłatę. Od kiedy powstaje prawo do rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego? Prawo (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  nich na moją osobę czy mojego ojca? Czy muszę najpierw uzyskać stwierdzenie nabycia spadku na mojego ojca? Czy wystarczą oświadczenia o przekazaniu swojej części spadkowej od rodzeństwa ojca, (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  trzecimi. 1. Jakie prawa mamy do tego mieszkania od chwili śmierci ojca? 2. Czy wujek ma rację twierdząc, iż prawa nabędziemy z chwilą uprawomocnienia wyroku sądu? 3. Czy (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  TK akt K 27/13, świadczenie rodzicielskie.  ##baner## Przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego uzależnione jest m.in. od spełnienia kryterium dochodowego.Osoba mająca prawo do zasiłku rodzinnego

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  lokalu. Pozostałym współuprawnionym z tytułu własnościowego prawa do lokalu przysługuje prawo pierwokupu. Umowa zbycia ułamkowej części własnościowego prawa do lokalu zawarta bezwarunkowo (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  trzecimi. Proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania z powołaniem przepisów prawa: Jakie prawa mamy do tego mieszkania od chwili śmierci ojca? Czy wujek ma rację twierdząc, (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  wytoczony przeciwko rodzicom ojca dziecka. Także samo wyegzekwowanie alimentów od ojca dziecka byłoby stosunkowo skomplikowane, gdyż egzekucja alimentów, nawet jeśli w myśl art. (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  prawa to przede wszystkim prawo do ochrony przed ubóstwem oraz izolacją społeczną, prawo do mieszkania w godnych warunkach oraz ochrona pracowników po ustaniu zatrudnienia. W (...)

 • Prawo do miejsca w grobie

  pochowanego ojca czy też ciotka, siostra ojca? Siostra ojca twierdziła, że to ona ma prawo decyzji, a po jej śmierci to prawo zostało przekazane matce mojego męża. (Ciotka (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?

  przyszłość przed żądaniami ojca dotyczącymi alimentacji. W opisanej sprawie prawo nie daje możliwości działania z wyprzedzeniem i np. pozbawienia ojca prawa do alimentów (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  . Prawo administracyjne, obok  prawa konstytucyjnego i prawa karnego, wchodzi w zakres prawa publicznego przeciwstawianego prawu prywatnemu. W prawie publicznym decyzja o jego zastosowaniu (...)

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  prawo do dziedziczenia ustawowego po ojcu (czyli w sytuacji, gdy ojciec nie sporządził testamentu), a także przysługuje mu prawo do zachowku (jeżeli ojciec testament sporządził, lecz dziecko (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  przypadku częściowego tylko pokrycia w cenie nabycia prawa te wygasają, a w ich miejsce powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia <art. 1000 § 1>5). Jeśli zgodnie z przepisami (...)

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  pozbawienia praw rodzicielskich. To samo tyczy się prawa do osobistej styczności ojca z dzieckiem, przy czym w sprawie o ustalenie ojcostwa nie ma możliwości dochodzenia regulacji kontaktów. W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane