Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  przedsiębiorstw w odniesieniu do prawa odstąpienia od umowy przez konsumenta. Przykładowo, konsumenci nie będą już mieć prawa do zwrotu produktów, które zostały już wykorzystane (...)

 • Akty prawne regulujące prawa konsumenckie

  Jakie akty prawne regulują szeroko pojęte prawa konsumenckie? Podstawowymi aktami prawnymi, które regulują szeroko pojęte prawa konsumenckie są ustawy: o ochronie niektórych (...)

 • Zakupy Polaków na unijnym rynku

  % Europejczyków (wzrost o 5%) twierdzi, że prawo konsumenckie nie chroni ich w dostatecznym stopniu.Pod względem zaufania do instytucji chroniących prawa konsumenta opinie Polaków (...)

 • Porada prawna na temat prawa konsumenckie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa konsumenckie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa konsumenta europejskiego

  plany działania organów Wspólnot. Jakie prawa konsumenckie są we Wspólnocie Europejskiej szanowane?Wszystkie prawa konsumenta europejskiego można sprowadzić do 5 zasad:Prawo (...)

 • Komu i jak pomaga rzecznik konsumentów?

  bądź też mogą naruszać prawa konsumenckie. Zebrawszy szereg podobnych opinii, rzecznik konsumentów ma kompetencje wystąpić o wszczęcie postępowania, w imieniu tych wielu indywidualnych

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia

  Jestem zwykłym konsumentem i jak życie uczy, to muszę znać nie tylko swoje prawa konsumenckie, ale również KC jak i KPC. Spóźniony sprzeciw o 2 dni i oczywiście nie na temat zażalenie, oddalone. (...)

 • Rękojmia konsumencka w przepisach UE

  Najważniejsze prawa konsumenckie według przepisów UE Według unijnych przepisów, w razie zakupu towarów lub usług przez internet, na odległość (telefonicznie czy mailowo) (...)

 • Konsumencie masz problem? Dowiedz się, do kogo się zwrócić

  szkolenia z zakresu prawa konsumenckiego, polityki konsumenckiej UE oraz seminaria na temat prawa energetycznego i związków polityki handlowej z polityką konsumencką. Od roku 2001 prowadzi (...)

 • Dzień Konsumenta

  KonsumenckieTel. 022 556 02 48E-mail: media@konsument.gov.plhttp://konsument.gov.pl/   Źródło: Komisja Europejska - http://ec.europa.eu/polska Europejskie Centrum Konsumenckie, konsument, Dzień (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  konsumentom W przypadku problemów z zagranicznym przedsiębiorcą pomocy i porad prawnych konsumentom udziela Europejskie Centrum Konsumenckie. Wakacje a kwestie podatkowe Podczas wakacji

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Tani bilet lotniczy-prawa konsumenckie.

  Czy jeżeli kupię tani bilet na przelot, a samolot, opóźnie się, nie przyleci czy się zaspuje i mnie uziemi w jakims miescie to przysługują mi takie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zakupy online

  jesli przelalam pieniadze na konto, za zakup, ktory nie zostal i dostarczony. i pomimo wymiany maili z firma ciagle go nie otrzymalam /twierdza, ze kurier (...)

 • Telefon komórkowy uszkodzony w serwisie - prawa konsumenckie i zasada rękojmi

  Mam poważny problem i proszę Was o poradę: Będąc przez 3 dni szczęśliwą posiadaczką nowego, oryginalnego telefonu komórkowego (kupionego na początku (...)

 • prawo konsumenckie

  Oddałem do naprawy gwarancyjnej w salonie Orange uszkodzonu smartfon. Poinformowano mnie, że naprawa zostanie wykonana w ciągu DO 14 dni. Termin nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane