Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  przedsiębiorstw w odniesieniu do prawa odstąpienia od umowy przez konsumenta. Przykładowo, konsumenci nie będą już mieć prawa do zwrotu produktów, które zostały już wykorzystane (...)

 • Akty prawne regulujące prawa konsumenckie

  Jakie akty prawne regulują szeroko pojęte prawa konsumenckie? Podstawowymi aktami prawnymi, które regulują szeroko pojęte prawa konsumenckie są ustawy: o ochronie niektórych (...)

 • Zakupy Polaków na unijnym rynku

  % Europejczyków (wzrost o 5%) twierdzi, że prawo konsumenckie nie chroni ich w dostatecznym stopniu.Pod względem zaufania do instytucji chroniących prawa konsumenta opinie Polaków (...)

 • Porada prawna na temat prawa konsumenckie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prawa konsumenckie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa konsumenta europejskiego

  plany działania organów Wspólnot. Jakie prawa konsumenckie są we Wspólnocie Europejskiej szanowane?Wszystkie prawa konsumenta europejskiego można sprowadzić do 5 zasad:Prawo (...)

 • Komu i jak pomaga rzecznik konsumentów?

  bądź też mogą naruszać prawa konsumenckie. Zebrawszy szereg podobnych opinii, rzecznik konsumentów ma kompetencje wystąpić o wszczęcie postępowania, w imieniu tych wielu indywidualnych

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia

  Jestem zwykłym konsumentem i jak życie uczy, to muszę znać nie tylko swoje prawa konsumenckie, ale również KC jak i KPC. Spóźniony sprzeciw o 2 dni i oczywiście nie na temat zażalenie, oddalone. (...)

 • Rękojmia konsumencka w przepisach UE

  Najważniejsze prawa konsumenckie według przepisów UE Według unijnych przepisów, w razie zakupu towarów lub usług przez internet, na odległość (telefonicznie czy mailowo) (...)

 • Konsumencie masz problem? Dowiedz się, do kogo się zwrócić

  szkolenia z zakresu prawa konsumenckiego, polityki konsumenckiej UE oraz seminaria na temat prawa energetycznego i związków polityki handlowej z polityką konsumencką. Od roku 2001 prowadzi (...)

 • Dzień Konsumenta

  KonsumenckieTel. 022 556 02 48E-mail: media@konsument.gov.plhttp://konsument.gov.pl/   Źródło: Komisja Europejska - http://ec.europa.eu/polska Europejskie Centrum Konsumenckie, konsument, Dzień (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  konsumentom W przypadku problemów z zagranicznym przedsiębiorcą pomocy i porad prawnych konsumentom udziela Europejskie Centrum Konsumenckie. Wakacje a kwestie podatkowe Podczas wakacji

 • Kiedy i jak złożyć reklamację?

  uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii konsumenckiej 0800 800 008. Źródło: www.uokik.gov.pl prawo konsumenckie, reklamacja wadliwego towaru, konsument, przedsiębiorca, sprzedawca, towar

 • Szykuje się nowy ład dla konsumentów

  , konsument, prawa konsumenta, zakupy, towary, sklep, handel, sprzedaż, klient

 • 5 lat w UE - UOKiK

  Polski, Warszawa 2006 Raport 5 lat Polski w Unii Europejskiej  Źródło: www.uokik.gov.pl UE, UOKiK, ochrona konsumentów, konkurencja rynkowa, Europejskie Centrum Konsumenckie, udzielanie pomocy

 • NIK o ochronie klientów sklepów internetowych

  życie z dniem 13 czerwca 2014 roku. Dyrektywa w sprawie praw konsumentów wprowadza rozwiązania dające większe prawa konsumentom dokonującym zakupów przez Internet. W polskim prawie ochrona klientów

 • Konsumenckie ABC - kliknij

  106, 55 60 430 Fax (22) 826 11 86 E-mail: mcieloch@uokik.gov.pl*Badanie zostało przeprowadzone w 2006 roku.  Źródło: www.uokik.gov.pl UOKiK, konsumenci, konsumenckie ABC,

 • Jakie prawa ma konsument. Jest portal edukacyjny

  najmłodszych oraz ich opiekunów. Przykładem takich działań była realizowana przez Urząd kampania Moje konsumenckie ABC oraz towarzysząca jej strona dla młodych konsumentów www.konsumenckieabc.pl. (...)

 • Reklamacja towaru kupionego za granicą

  Konsumenckie. REKLAMACJA TOWARU W ZAGRANICZNYM SKLEPIE WZÓR FORMULARZA Do reklamacji musimy dołączyć paragon lub inny dowód zakupu i wysłać do sprzedawcy listem poleconym lub e-mailem (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  , wprowadzenie klauzuli pewności prawa i objaśnień prawnych, których celem jest zwiększenie jednolitości w stosowaniu prawa, ograniczenie obciążeń dla początkujących przedsiębiorców, (...)

 • Konsument na wakacjach w Europie

  korzystaj z nich!Źródło: http://www.konsument.gov.pl/ konsument, ochrona konsumenta, poradnik, wakacje, prawa konsumenta, umowy, rękojmia

 • Po co drzeć koty?

  , promocja, polubowne sądy konsumenckie, UOKiK, konsumenci, towary konsumpcyjne, spory, sprzedawcy

 • Polubowne rozwiązywanie sporów: raport UOKiK

  struktury Inspekcji Handlowej: Stałe Polubowne Sądy Konsumenckie (SPSK) oraz mediacja.SPSK rozpatrują spory dotyczące sprzedaży oraz świadczenia usług, których wartość nie przekracza 10 tys. zł. (...)

 • Konsumenci a media społecznościowe

  działania w zakresie egzekwowania prawa. Komisja ułatwia wymianę informacji pomiędzy tymi organami oraz koordynację ich działań. Platformy internetowe muszą wziąć na siebie większą odpowiedzialność (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  dzienniku budowy, - powódź, kataklizm, - zmiana przepisów prawa itp., - opóźnienie w uzgodnieniach formalno-prawnych z Urzędami i Instytucjami wynikającymi z przekroczenia terminów

 • Wyprzedaże i prawa konsumenta

  ;, wcale nie musi oznaczać, że mamy do czynienia z polskim sprzedawcą. Prawa konsumenta – na stronie powinny zostać umieszczone informacje o podstawowych prawach konsumenta – prawie do

 • Turystyka po Europie

  nie satysfakcjonujący konsumenta, wtedy należy zgłosić się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego po poradę i pomoc. Źródło: Europejskie Centrum Konsumenckie, www.konsument.gov.pl bagaż

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Tani bilet lotniczy-prawa konsumenckie.

  Czy jeżeli kupię tani bilet na przelot, a samolot, opóźnie się, nie przyleci czy się zaspuje i mnie uziemi w jakims miescie to przysługują mi takie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zakupy online

  jesli przelalam pieniadze na konto, za zakup, ktory nie zostal i dostarczony. i pomimo wymiany maili z firma ciagle go nie otrzymalam /twierdza, ze kurier (...)

 • Telefon komórkowy uszkodzony w serwisie - prawa konsumenckie i zasada rękojmi

  Mam poważny problem i proszę Was o poradę: Będąc przez 3 dni szczęśliwą posiadaczką nowego, oryginalnego telefonu komórkowego (kupionego na początku (...)

 • prawo konsumenckie

  Oddałem do naprawy gwarancyjnej w salonie Orange uszkodzonu smartfon. Poinformowano mnie, że naprawa zostanie wykonana w ciągu DO 14 dni. Termin nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane