Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Regulacje dotyczące zawodu pracownika socjalnego

  określone wymagania. Natomiast tytuł zawodowy „pracownik socjalny” podlega ochronie prawnej. Nadto jak w przypadku innych grup zawodowych pracownik socjalny ma obowiązek (...)

 • Jak zostać pracownikiem socjalnym?

  .) praca, pomoc społeczna, pracownik socjalny, ośrodek pomocy społecznej, ośrodki pomocy społecznej, ubóstwo, trudna sytuacja życiowa

 • Kwalifikacje zawodowe pracownika socjalnego

  zawodowego w zawodzie pracownik socjalny (dotyczy to absolwentów szkół policealnych, które obecnie już nie prowadzą naboru na kierunek pracownik socjalny), dyplom ukończenia (...)

 • Porada prawna na temat pracownik socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pracownik socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia aspiranta pomocy społecznej

  socjalny, należy uznać, że aspirant pomocy społecznej, jako osoba nie spełniająca wymienionych powyżej wymogów, nie może przeprowadzać takiego wywiadu. pomoc społeczna, wywiad środowiskowy, (...)

 • Urlop zdrowotny pracownika socjalnego

  uprawnienia do urlopu zdrowotnego. urlop, wymiar urlopu, pracownik socjalny, pomoc społeczna, urlop zdrowotny

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  przebywał na urlopie macierzyńskim. Pracownik socjalny w grudniu 2005 składał ustne prośby o urlop socjalny, ale mu odmawiano. W dniu 10.10.2006 złożył pisemną prośbę (wniosek) o (...)

 • Pracownik socjalny będzie zabierał dzieci z domów?

  placówki opiekuńczo-wychowawczej. - W ciągu 24 godzin pracownik socjalny będzie musiał o tym poinformować sąd, który podejmie decyzję o zasadności umieszczenia dziecka poza (...)

 • Rodziny lepiej chronione przed przemocą

  -prawnik.pl przemoc rodzinna, przemoc, dziecko, przeciwdziałanie przemocy, pracownik socjalny

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania

  ) pracownik socjalny może się zwrócić do innych instytucji o udzielenie stosownych informacji (np. do urzędu skarbowego). Zebrane w postępowaniu informacje mogą stanowić podstawę do wydania (...)

 • Jak uzyskać decyzję uprawniającą do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej?

  skomplikowana. Pracownik socjalny przeprowadzi z Tobą rodzinny wywiad środowiskowy: nie później niż 14 dni roboczych od złożenia wniosku, do 2 dniroboczych od złożenia wniosku, (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  , którym może być pracownik socjalny powiatowego centrum pomocy rodzinie, wychowawca, psycholog lub pracownik socjalny domu pomocy społecznej, schroniska dla nieletnich, zakładu (...)

 • Za uderzenie dziecka pójdziesz na terapię

  wystąpieniem przemocy. Nowelizacja wejdzie w życie 1 sierpnia 2010 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl kary cielesne, dzieci, przemoc, pracownik socjalny, kurator, przemoc, rodzina

 • Sejm uchwalił zakaz bicia dzieci

  pracownik socjalny starałby się umieścić nieletniego u najbliższych krewnych. Gdy będzie to niemożliwe, dziecko trafi do rodziny zastępczej lub placówki opiekuńczo-wychowawczej. Pracownik (...)

 • Policja pomoże odbierać dzieci

  funkcjonariusz będzie sporządzał służbowa notatkę. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl odebranie dziecka, pracownik socjalny, prawa dziecka, policja, przymus bezpośredni

 • Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy narusza autonomię rodziny?

  marszałka Sejmu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl pracownik socjalny, przemoc rodzinna, przemoc, sprawca, ofiara, bicie dzieci, dziecko, przeciwdziałanie przemocy

 • Dodatek dla pracownika socjalnego

  ma jeden z obowiązków w postaci świadczenia pracy socjalnej w środowisku. Nie musi to być obowiązek wyłączny. pracownik socjalny, pracownik, dodatek, pomoc społeczna

 • Wymóg niekaralności pracowników socjalnych

  stanowisko urzędnicze, pełnienie którego będzie uzależnione od złożenia ww. zaświadczenia. pracownik samorządowy, pracownik socjalny, stanowisko urzędnicze, zaświadczenie o niekaralności, (...)

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego

  mieszkaniowe. Bowiem upoważniony przez w/w organ pracownik socjalny przeprowadzający wywiad środowiskowy może żądać od wnioskodawcy i innych członków gospodarstwa domowego złożenia oświadczenia (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  zdrowia i gotowość mieszkańca do uczestnictwa w nim.  Działania wynikające z indywidualnego planu wsparcia mieszkańca domu koordynuje pracownik domu, tzw. pracownik pierwszego kontaktu, (...)

 • Odzież ochronna dla pracownika socjalnego

  wydatków na odzież roboczą. praca, pracownik, odzież, odzież ochronna, pracownik socjalny

 • Praca socjalna w środowisku, uprawniająca pracownika socjalnego do otrzymywania dodatku do wynagrodzenia

  dodatku powinni mieć pracownicy socjalni, którzy znaczną część swojego czasu pracy poświęcają na świadczenie pracy socjalnej w środowisku. Należy stwierdzić także, że pracownik socjalny (...)

 • Więcej osób pomoże ofiarom przemocy

  Nie tylko policjant i pracownik socjalny wypełni tzw. Niebieską Kartę. Teraz może to zrobić również pielęgniarka, lekarz czy gminny urzędnik. Od 18 października obowiązuje znowelizowane

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  ;rych co najmniej jednym jest lekarz sprawujący jednocześnie funkcję przewodniczącego składu orzekającego. Drugim członkiem składu orzekającego może być pedagog, psycholog, pracownik socjalny, (...)

 • Wywiad środowiskowy przeprowadzany przez pracownika socjalnego

  Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 19 kwietnia 2005 r. (Dz. U. z 2005 r., Nr 77 poz. 672). Zgodnie z § 2 pkt. 4 rozporządzenia pracownik socjalny przeprowadzając wywiad, bierze (...)

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej

  z ustawy o pomocy społecznej. W/w osoba do 03.03.2007 przebywała w schronisku dla bezdomnych. W dniu 27.02.07 pracownik socjalny wysłał pismo do tej osoby do schroniska, aby dokonała wyboru ze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zastanawiam się nad oddaniem syna do domu dziecka...

  Witam, piszę na tym forum bo chcę zachować anonimowość, a z drugiej strony sprawa mnie przerasta. mam 3 letniego syna, którego sama wychowuję i (...)

 • pracownik socjalny a roznoszenie listow

  Witam chcialbym sie zapytac w sprawie mojej corki bo jestem pracownikiem spolecznej . Kilka dni temu jej kierowniczka oznajmiła im ze musza roznosić (...)

 • mieszkania z gminy

  ..witam jestesmy młodym małuzenstwem z 3 letnim dzieckiem starajacym sie o mieszkanie socjalne w gminie istebna mimo iz mieszkamy w domu bez łazienki (...)

 • pomocy

  Dzień dobry prosze pilnie o porade co mam zrobić , jwstwm wychowanką domu dziecka urodziłam sie z nie wielką niepełnosprawnością ale mimo to wyszłam (...)

 • Kim jest asystent rodziny?

  Pracownik socjalny zaproponował mi pomoc ze strony asystenta rodziny. Sam wychowuje 4 dzieci, żona niestety zmarła. Byłem sceptycznie nastawiony do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane