Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Młodzież w pracy

  ochrony przed zagrożeniami. Taką informację powinnien otrzymać zarówno do pracownik młodociany, jak i jego ustawowy przedstawiciel. Co w przypadku naruszenia praw młodocianego? Gdyby (...)

 • Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego

  dni tygodnia? Zgodnie z art. 205 kodeksu pracy pracownik młodociany uzyskuje z upływem 6 miesięcy od rozpoczęcia pierwszej pracy prawo do urlopu w wymiarze 12 dni roboczych. Z upływem roku pracy

 • Urlop wypoczynkowy młodocianego

  roku nabędzie prawo do urlopu w wymiarze 12 dni, zaś 1 lipca 2011 roku w wymiarze uzupełniającym do 26 dni, chyba że w tym roku pracownik młodociany osiągnie 18 lat życia. Wtedy jego wymiar (...)

 • Porada prawna na temat pracownik młodociany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pracownik młodociany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy pracodawca może zatrudniać osoby niepełnoletnie? Warunki ich zatrudniania

  dni urlopu, natomiast gdy przepracuje rok - 26 dni. (Oczywiście urlop, który nabędzie pracownik po przepracowaniu całego roku, ulegnie zmniejszeniu o te dni, które pracownik wykorzystał (...)

 • Zatrudnienie pracownika młodocianego

  pracownika (jeżeli nadal jest młodociany) zatrudnić w ramach "normalnego" stosunku pracy (rodzaj umowy zależy od pracodawcy), choć z modyfikacjami wynikającymi z Kp (przykładowo młodociany (...)

 • Warunki zatrudnienia osoby niepełnoletniej - opinia prawna

  zawodowego.Jako, że pracownik młodociany jest obowiązany dokształcać się do ukończenia 18 lat, pracodawca jest obowiązany zwolnić młodocianego od pracy na czas potrzebny do wzięcia udziału (...)

 • Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego

  Pracownik młodociany rozpoczął praktyki w celu przygotowania zawodowego 1 września 2003 roku, w związku z tym przysługuje mu po pół roku 12 dni urlopu wypoczynkowego (pierwsza praca) oraz po (...)

 • Przygotowanie zawodowe młodocianych

  naszej ocenie, dokumentem wystarczającym dla wykazania okoliczności o której mowa w art. 70b ust. 1 pkt 2 ustawy o systemie oświaty. pracodawca, pracownik, młodociany, przygotowanie do (...)

 • Umowa o pracę z młodocianym w celu przyuczenia do pracy

  Pracodawca może zatrudnić pracownika młodocianego w celu przyuczenia do zawodu. Pracownik młodociany powinien spełnić następujące warunki: 1. mieć ukończone 16 lat, a nie ukończyła jeszcze (...)

 • Nauka zawodu młodocianego pracownika

  wynagradzania mimo tego, iż pracownica stała się już pełnoletnia – ukończyła 18 lat. pracownik, młodociany, pełnoletność, uczennica, uczeń, praktyczna, nauka, zawodu, wynagrodzenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane