Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  21, poz. 94 ze zmianami). lekarz, badania, pracownik

 • Pracownik i zbyt długie badania lekarskie

  stawiał się w pracy. Jeżeli pracownik nie przychodzi do pracy i jednocześnie nie przebywa na badaniach, jego nieobecność jest nieusprawiedliwiona. Pracownik w takiej sytuacji narusza obowiązki (...)

 • Wstępne badania lekarskie pracownika

  . pracownik, badania lekarskie, wstępne badania lekarskie, badania wstępne, skierowanie, inny pracodawca, drugi pracodawca, ważność, lekarz

 • Porada prawna na temat pracownik badania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pracownik badania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Badania psychotechniczne

  badania psychotechniczne takie jak dla kierowców zawodowych. Czy zgodne z prawem jest wysyłanie przez Naczelnika Urzędu Skarbowego takiego pracownika na badania, takie jak dla kierowców zawodowych, (...)

 • Koszty badania zdrowia pracownika

  Zatrudniam pracowników w sklepie spożywczym. W momencie przyjęcia do pracy kieruję kandydata na pracownika na badania lekarskie wstępne i ponoszę ich koszt, a także za kolejne okresowe badania

 • Przypomnienie o badaniach okresowych

  ; obowiazki, pracodawca, pracownik, badania, lekarskie, wstępne, okresowe

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  , pracownik będzie mógł zdecydować jedynie o tym, czy chce dokonać wypłaty transferowej z rachunku w poprzedniej instytucji finansowej. Jak pracownik może się wypisać z PPK? Pracownik (...)

 • Zmiany dla przebywających na zwolnieniach lekarskich

  zawiadamiania o terminie badania przez lekarza orzecznika albo przez lekarza konsultanta lub dostarczenia posiadanych wyników badań pomocniczych – w związku z prowadzoną kontrolą prawidłowości

 • Zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy

  medycyny pracy" nie powoduje nieważności pieczęci i zaświadczenia. pracownik, badania, lekarz, pieczątka, wzór, elementy

 • Skierowanie pracownika na okresowe badania lekarskie

  elementy, co wynika z rozporządzenia wykonawczego do Kodeksu pracy. pracownik, badania, lekarskie, okresowe, pracodawca, skierowanie, bhp

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  badania lekarskie Kodeks pracy zobowiązuje pracodawcę do kierowania pracowników na wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie (zwane łącznie badaniami profilaktycznymi) i przechowywania (...)

 • Faktura za okulary dla pracownika

  uwzględnieniu zużycia, spłacić pracownika odpowiednią kwotą (tak: "Okulary są własnością pracodawcy" Rzeczpospolita z 27 kwietnia 2007 r.). okulary, koszt uzyskania przychodów, pracownik, pracodawca, (...)

 • Obowiązek przeprowadzania badań lekarskich - opinia prawna

  ponadto inne koszty profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami, niezbędnej z uwagi na warunki pracy. Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie jak często powinno się przeprowadzać badania

 • Własność pracowniczej książeczki zdrowia

  przechowuje książeczkę zdrowia pracownika, powinien mu ją na jego żądanie wydać.     właściciel, własność, pracownicza książeczka zdrowia, książeczka zdrowia, pracownik, pracodawca, (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  pracownik wykorzystał urlop okolicznościowy, a ostatecznie istotne wydarzenie w jego życiu nie doszło do skutku? Jeśli pracownik np. wykorzystał 2 dni urlopu na przygotowania związane (...)

 • Kodeks pracy

  ,  2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,  3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.  § 11.  Do okresu

 • Koszty badania okresowego pracowników

  wynosi około 100 zł a pracodawca wydał zarządzenie, że koszt badania ogólnego nie może przekroczyć 20 zł, a badania ogólnego + badanie wzroku 35 zł, tylko takie koszty zostaną mi zwrócone. (...)

 • Obowiązkowe badania lekarskie pracownika

  pracodawcy, jeżeli np. ulegnę wypadkowi w pracy nie mając ważnych badań pracowniczych? Czy pracownik również odpowiada za takie niedopatrzenie? Stosownie do treści art. 229 par. 2 kodeksu pracy, (...)

 • Alkomat w pracy

  niedopuszczenia do pracy pracownika po spożyciu alkoholu. Pracownik ma prawo odmówić badania, wtedy pracodawca nie dopuszcza pracownika do pracy. Jednakże badanie stanu trzeźwości następuje (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  dnia bezpośrednio następującego po dniu badania. Może być również wystawione na okres rozpoczynający się po dniu badania, nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, (...)

 • Badania lekarskie kierowców

  Czy pracownik naszej firmy, który otrzymał do dyspozycji samochód służbowy powinien mieć przeprowadzone badania lekarskie dla kierowców? Czy jakieś przepisy nakładają taki obowiązek na pracownika

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  celu zdobycia nowej wiedzy, zorientowane przede wszystkim na zastosowanie w praktyce,  c) badania przemysłowe - badania mające na celu zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności w celu opracowywania

 • Badanie trzeżwości pracownika

  . 473 z późn. zm.) na pracodawcy ciąży obowiązek niedopuszczenia do pracy pracownika po spożyciu alkoholu. Pracownik ma prawo odmówić badania, wtedy pracodawca nie dopuszcza pracownika (...)

 • Zasady opłacania badań lekarskich i psychologicznych pracowników ochrony

  Dzienniku Ustaw.Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 września 2008 r., sygn. akt U 5/08 ochroniarze, lekarz, opłacanie badania lekarskie, psychologiczne, pracownicy ochrony

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  w zakresie redakcji map 19. Geodeta w zakresie fotogrametrii i teledetekcji 20. Pracownik ochrony fizycznej I stopnia 21. Pracownik ochrony fizycznej II stopnia 22. Pracownik zabezpieczenia

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania okresowe

  Czy po trwającym 1 rok urlopie wychowawczym pracodawca może rządać wykonania badań okresowych PRZED powrotem do pracy? Dodam, że jest możliwe wykonanie (...)

 • Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

  Kto pokrywa koszty badań przyjmójącego się do pracy takie jak, (kierowca) 1.Badanie podstawowe- ok 200zł. 2.Badanie zdolności do kierowania pojazdami (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Urlop bezpośrednio po długim L4

  Witam Niebawem kończy mi się L4. Moja nieobecność była długa, wobec tego przed przystąpieniem do pracy powinnam udać się na badania kontrolne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.