Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków.§ 3.  Pracodawca informuje (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  użyteczne to prace wykonywane przez bezrobotnych bez prawa do zasiłku na skutek skierowania przez starostę, organizowane przez gminę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  warunkach i prace o szczególnym charakterze? Prace w szczególnych warunkach Zgodnie z nowymi przepisami, prace w szczególnych warunkach to prace związane z czynnikami (...)

 • Porada prawna na temat prace interwencyjne zerwanie umowy przez pracownika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prace interwencyjne zerwanie umowy przez pracownika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.

  poniesionych w związku z zatrudnieniem skierowanego bezrobotnego składa się do wybranego powiatowego urzędu pracy. 3. Prace interwencyjne  Prace interwencyjne oznaczają zatrudnienie (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  umowy o pracę ze "młodą mamą"? Przeszkodą w wypowiedzeniu umowy o pracę jest nie tylko korzystanie przez pracownicę z urlopu macierzyńskiego, ale także korzystanie przez kobietę (...)

 • Porzucenie pracy

  wskazać konkretne zachowanie pracownika, które stanowi podstawę rozwiązania umowy o pracę. W przypadku porzucenia pracy pracodawca powinien więc wskazać jako przyczynę rozwiązania umowy (...)

 • Praca interwencyjna

  Proszę mi napisać dokładnie na czym polega zatrudnienie np. studenta na prace interwencyjne. Na czym polega praca interwencyjna i czym różni się od umowy o pracę? Praca interwencyjna (...)

 • Prace interwencyjne

  interwencyjnych. Tak więc wydaje się, iż nie jest możliwe uzgodnienie, że do prac interwencyjnych u danego pracodawcy zostanie skierowana ściśle oznaczona osoba. prace interwencyjne, bezrobotni, (...)

 • Zatrudnienie pracownika samorządowego

  Pracownik samorządowy jest zatrudniony na stanowisku urzędniczym ( młodszy referent ) na podstawie umowy o pracę na czas określony. Umowa ta została zawarta w roku 2006 jako kontynuacja umowy (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  zwolnionego z VAT, usługi świadczone przez B na rzecz A - przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia → podatek zostanie rozliczony przez A, usługi świadczone przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane