Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadectwo pracy a wcześniejsza emerytura

  Pracownik w latach 1986-2000 pracował w firmie jako kierowca. Tak jest wystawione świadectwo pracy. W świadectwie pracy nie jest zaznaczone, że była to praca w warunkach (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin

  Pracownik, maszynista kolejowy, (praca w warunkach szczególnych i niebezpiecznych), pracujący w równoważnym systemie czasu pracy, zmiany harmonogramowe ma ułożone w (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  zdrowiu lub życiu innych osób. Są to np. prace: maszynistów pojazdów trakcyjnych, kierowców pojazdów uprzywilejowanych, operatorów (...)

 • Porada prawna na temat praca w warunkach szczególnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca w warunkach szczególnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udowadnianie pracy w szczególnych warunkach

  wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz. U. nr 8, poz. 43 ze zm.), zgodnie z którym okresy pracy w szczególnych (...)

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze

  , że w czasie jego odbywania pobierane było wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego. emerytura, praca w szczególnych warunkach, praca w szczególnym (...)

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury

  rozporządzenia w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze pracownik, który wykonywał w hutnictwie (...)

 • Praca w pełnym wymiarze - definicja

  , w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym (...)

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  charakterze uważa się pracowników wykonujących po dniu wejścia w życie ustawy, w pełnym wymiarze czasu pracy, wymienione prace. Za pracowników wykonujących prace (...)

 • Kto i kiedy na wcześniejszą emeryturę? - opinia prawna

  wcześniejszego wieku odchodzenia na emeryturę w przypadku pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnych reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w (...)

 • Praca w szczególnych warunkach i w szczególnym charakterze a emerytura

  okresu pracy w szczególnym charakterze nauczyciela, o którym mowa w § 15 Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 lutego 1983r. w sprawie wieku emerytalnego dla pracowników zatrudnionych w (...)

 • Emerytura osoby pracującej przy azbeście

  okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym (...)

 • Ochrona przy obniżonym wieku emerytalnym, zwolnienie z pracy członka zarządu - opinia prawna

  wiek emerytalny dla ściśle określonych kategorii zatrudnienia. (...) Oznacza to, że niższy od powszechnego wiek emerytalny pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w (...)

 • Praca w szczególnych warunkach

  1983 roku w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Zgodnie z załącznikiem do niniejszego rozporządzenia (...)

 • Zaliczenie okresów pracy w warunkach szkodliwych

  szczególnym charakterze (Dz. U. 1983 r., Nr 8, poz. 43 ze zmianami) okresy pracy w szczególnych warunkach stwierdza zakład pracy - na podstawie posiadanej dokumentacji - w świadectwie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  stanowiskach lub pracy wykonywanej w szczególnych warunkach.§ 3. Okresu pracy, o którym mowa w § 1, nie wlicza się do okresu pracy: 1) od którego zależy nabycie prawa do (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  pracowników na nieprzestrzeganie przez pracodawców przepisów prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nielegalne zatrudnienie. Adresy i telefony okręgowych inspektoratów (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  oraz z ich rodzicami lub opiekunami w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w innych poradniach specjalistycznych. Co jest pracą nauczyciela w warunkach uciążliwych? Za (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  ) kwalifikowanie skazanego, o którym mowa w art. 88 § 4, jako wymagającego osadzenia w zakładzie karnym typu zamkniętego w warunkach zapewniających ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury

  wykonywana w zakładzie, gdzie podstawowymi pracami były prace w szczególnym charakterze lub szczególnych warunkach to taka emerytura Panu przysługuje. Trzeba to jednak udowodnić. (...)

 • Wykaz stanowisk pracy w szczególnych warunkach

  , w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku (...)

 • Wykonujący uciążliwe prace mogą wcześniej przejść na emeryturę

  do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym (...)

 • Praca kobiety w warunkach szkodliwych

  naprawienia. W każdym przypadku jednak roszczenie przedawnia się z upływem 10 lat licząc od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wyrządzające szkodę. prawo cywilne, praca w szczególnych (...)

 • Treść świadectwa pracy

  szczególnych warunkach oraz rodzaj owej pracy (stanowisko, rodzaj, szkodliwość czynnika np. pyłów, hałasu). Sposób zapisu jest dowolny, byle wskazywał, że praca w szczególnych (...)

 • Rekompensaty dla osób, które nie mogą przejść na emeryturę pomostową

  . o emeryturach i rentach z FUS). Przy ustalaniu 15-letniego okresu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze mogą zostać uwzględnione tylko okresy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane