Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nasłonecznienie w miejscu pracy

  . przepisy BHP, praca przy komputerze, nasłonecznienie, światlo, warunki pracy, BHP

 • Warunki pracy przy komputerze - BHP

  stanowiskiem pracy. I tak, jeżeli praca przy komputerze trwa co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy, pracownik taki ma prawo do 5-minutowej przerwy po każdej godzinie pracy przed (...)

 • Przerwa w pracy przy komputerze

  Praktycznie w każdy piątek pracuję po 14 godzin przy komputerze z monitorem ekranowym bez filtra. Czy jest to praca w warunkach szkodliwych? Moja praca obejmuje 5 dni w tygodniu, z (...)

 • Porada prawna na temat praca przy komputerze -wymagania bhp

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca przy komputerze -wymagania bhp, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany dotyczące ochrony pracy kobiet w ciąży oraz karmiących piersią

  robienia 10-minutowych przerw po upływie 50 minut pracy przy komputerze. Wynika z tego, że kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą obecnie pracować przy monitorach ekranowych 6 godzin (...)

 • Służba BHP w firmie

  nie ma możliwości, aby podstawą zatrudnienia inspektora była umowa zlecenia. BHP, praca, pracodawca, służba bhp, inspektor bhp, ztrudnienie

 • Jak prawo chroni wzrok pracowników?

  pracy monitor ekranowy co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy". Ustawodawca nie posłużył się więc sztywnymi limitami godzin pracy przy komputerze, ale stosunkiem godzin pracy (...)

 • Okulary korekcyjne dla pracowników

  Zatrudniłem pracownika na umowę o pracę jako instalatora (praca na wysokości do 5 m). Pracownik przyniósł zaświadczenie lekarskie, w którym lekarz wpisał stanowisko: instalator - praca na (...)

 • Praca przed komputerem a szkodliwe warunki

  to prawda? W świetle dominującego poglądu praca na stanowiskach wyposażonych w  monitory ekranowe (potocznie mówiąc przed komputerem) nie jest pracą w szkodliwych warunkach.   (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wprowadziła nowe rozwiązanie umożliwiające zatrudnianie w Polsce cudzoziemców do pracy sezonowej – zezwolenie na pracę sezonową. Praca sezonowa to praca wykonywana przez (...)

 • Praca przy komputerze a wynagrodzenie

  Pracownik pracuje 8 godzin przy komputerze z przerwami. Czy pracownikowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie z tytułu pracy przy komputerze? Jeśli tak to jakie muszą być spełnione (...)

 • Młodzież w pracy

  pracy nie przewiduje żadnych szczególnych regulacji odnośnie wynagradzania pracowników młodocianych zatrudnionych na podstawie umowy na czas określony przy pracach lekkich. Obowiązują (...)

 • Inwentaryzacja miejsca pracy

  pracodawca ma prawo kontroli pracownika, jego stanowiska pracy. Przy czym pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika. Nie może przy takiej kontroli przekroczyć (...)

 • BHP przy obsłudze żurawi

  Bezpieczna praca przy obsłudze żurawi Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących zostało podpisane. Nowe przepisy (...)

 • Refundacja kosztów zakupu okularów korekcyjnych

  Pracownik jest zatrudniony na czas określony na stanowisku biurowym. Przed podjęciem pracy wykonane zostały badania lekarskie. Efektem wykonanych badań jest zapis, iż praca przy komputerze (...)

 • Bezpieczniej w pracy

  , szkodliwych i uciążliwych, a w efekcie – liczba wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Oznacza to także mniejsze straty ekonomiczne (np. wypłaty  rent z tytułu niezdolności (...)

 • Dbajmy o bezpieczeństwo w pracy

  najważniejsze zasady.  Jakie są zagrożenia w pracy?  Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w ubiegłym roku zgłoszono ponad 87 tys. wypadków przy pracy. 87 183 osoby uległy (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy

  przepisów i zasad bhp, gdyż polega on na tym, że pracodawca ma powinność „zapewnienia przestrzegania” (a nie jedynie stworzenia warunków przestrzegania) przepisów i zasad (...)

 • Natężenie czynników szkodliwych w środowisku pracy

  Jakim przepisom BHP podlega praca na stanowisku umysłowym - pod względem oświetlenia, zapylenia, hałasu, sąsiedztwa czynników szkodliwych itp. Czy hałas rzędu 76 decybeli pochodzący z sąsiednich

 • Badania okresowe dla pracowników

  jest konsultacja ortopedyczna. Częstotliwość przeprowadzania badań nie zależy od czasu, który dana dana osoba spędza pracując przy komputerze. Podstawę prawną stanowi tutaj art. 229 kodeksu (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan w sprawie ustanowienia Krajowej strategii na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy

  problematyki bhp do programów edukacji i szkoleń". Wymienione zadania powinno się określić osobno.Wszystkie zadania związane z przeglądem i opracowywaniem nowych lub nowelizacją starych

 • Szkolenie BHP a praca u nowego pracodawcy

  , którego pracodawca zatrudnia ponownie na tym samym stanowisku pracy bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej umowy. BHP, szkolenie, praca, nowy stosunek pracy, szkolenie BHP

 • Pochwycony przez frezarkę

  2 decyzje.   Źródło: www.pip.gov.pl frezarka, maszyna, BHP, wypadek przy pracy

 • Praca przy sztucznym świetle

  dodatkowe wynagrodzenie. Regulują to zwykle wewnętrzne przepisy obowiązujące danego pracodawcę, regulaminy wynagradzania lub układy zbiorowe. bhp, sztuczne oświetlenie, okna, światło słoneczne, (...)

 • O kontrolach pracy sezonowej, w gastronomii i małym handlu

  badań lekarskich i szkoleń w zakresie bhp, a w sferze prawnej ochrony pracy - wynagrodzeń i czasu pracy.Przygotowanie pracowników do pracy, badania lekarskie, szkolenia w zakresie bhp, stan

 • Szkolenia BHP i badania pracownika tymczasowego

  okoliczności i przyczyny wypadku przy pracy, przeprowadza ocenę ryzyka zawodowego oraz informuje o tym ryzyku. Szkolenia z zakresu BHP odbywa się na zasadach przewidzianych w kodeksie pracy. Na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane