Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zlecenie a umowa o pracę kobiety w ciąży

  jest to praca na zlecenie, możliwość rozwiązania umowy zależna jest od treści tej umowy, a w braku takiej regulacji - dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. (...)

 • umowa zlecenie z własnym pracownikiem

  Czy można podpisać umowę zlecenie z własnym etatowym pracownikiem na inne czynności, niż te które wykonuje w ramach zatrudnienia na etat. Oczywiście praca na zlecenie (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  rozporządzać za pomocą dokumentów. Art. 764. Umowę zawartą na czas oznaczony, a wykonywaną przez strony po upływie terminu, na jaki została zawarta, poczytuje się za zawartą na (...)

 • Porada prawna na temat praca na zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca na zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokumenty po zwolnieniu pracownika

  jest uprawniony do otrzymania z zakładu pracy jakichkolwiek zaświadczeń. Jest to dobra wola zakładu pracy - dającego zlecenie. Wynika to z faktu, że praca na umowę zlecenie jest (...)

 • Praca na umowę zlecenie na urlopie wychowawczym

  wychowawczym mogę pracować u zatrudniającego mnie pracodawcy na umowę zlecenie lub o dzieło? Chodzi mi o pracodawcę, u którego obecnie jestem zatrudniona na czas nieokreślony na (...)

 • Praca na umowę zlecenie a utrata alimentów

  , ale znajduje się w niedostatku. W opisanej w stanie faktycznym sytuacji nic nie wskazuje na to, że 19-latek jest w stanie utrzymać się samodzielnie pomimo podjęcia pracy zarobkowej na umowę (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Co to jest umowa zlecenie? W umowie zlecenie przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Zobowiązanie biorącego zlecenie (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  polega na tym, że przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonych czynności dla dającego zlecenie, za których ostateczny efekt nie jest odpowiedzialny. Przyjmujący (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową co najmniej raz; możliwość powierzenia innej pracy niż sezonowa na okres do 30 dni w trakcie ważności posiadanego zezwolenia (...)

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  fizycznej przyjmującej zlecenie lub świadczącej usługi albo osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, która przyjęte zlecenie lub usługi wykonuje osobiście, na (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczeniu na ogólnych zasadach. Podatnik przyjął zlecenie na wybudowanie mostu. W ramach wykonania tego zlecenia z uwagi na gabaryty elementów budowlanych podatnik (...)

 • Młodzież sobie dorabia

  pracowników młodocianych zatrudnionych na podstawie umowy na czas określony przy pracach lekkich. Obowiązują tu więc te same zasady wynagradzania, które mają zastosowanie wobec (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  art. 1862 K.p. przez pracodawcę wiąże się na ogół z przypadkiem podjęcia przez pracownika na wychowawczym zatrudnienia na pełny etat (lub w wymiarze przekraczającym połowę (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  będzie najkorzystniejsza dla ubezpieczonego. Kiedy najlepiej przejść na emeryturę i jakie dokumenty trzeba złożyć? Na emeryturę można przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie najmniej (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym

  bez względu na nazwę zawartej umowy. umowa zlecenie, praca młodocianych, praca sezonowa, zatrudnienie młodocianych

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  informacji na jego temat? Niedopuszczalne jest pozyskiwanie przez potencjalnego pracodawcę informacji o kandydacie na pracownika od jego poprzedniego pracodawcy, jeśli nie uzyskał on od kandydata zgody (...)

 • Zmiana umowy o pracę na umowę zlecenia

  umowy z dniem następnym - tzn. 1 kwietnia na umowę zlecenie i czy istnieje szansa na wycofanie się z takiej decyzji? Czy taki dokument ma moc prawną i czy postępowanie pracodawcy jest (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  spółdzielni, podmiot, na którego rzecz wykonywana jest praca na podstawie umowy agencyjnej, umowy-zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem (...)

 • Praca w trakcie zwolnienia chorobowego

  Czy osoba zatrudniona na stałą umowę o pracę na cały etat może w trakcie zwolnienia chorobowego wykonywać dodatkową pracę na umowę zlecenie? Odpowiedź na tak zadane (...)

 • Umowa agencyjna

  wypowiedziana na miesiąc naprzód w pierwszym roku, na dwa miesiące naprzód w drugim roku oraz na trzy miesiące naprzód w trzecim i następnych latach trwania umowy. (...)

 • Kontrola przestrzegania prawa pracy

  , w którego okręgu praca jest, była lub miała być wykonywana, bądź do sądu w którego okręgu znajduje się zakład pracy. Terminy na odwołanie się do sądu pracy Termin na (...)

 • Uprawnienia zleceniobiorcy do świadczeń socjalnych

  określać przyjmującego zlecenie jako "osoby zatrudnionej na umowę zlecenia", poprzez zawarcie umowy zlecenia nie nabywa on bowiem statusu pracownika (pozostaje tylko i wyłącznie przyjmującym (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  przysługuje odwołanie na podstawie art. 127 § 1 K.p.a. Zezwolenie na pracę (w tym zezwolenie na pracę sezonową) jest decyzją (art. 2 ust. 1 pkt 43a ustawy). Odmowa wydania zezwolenia (...)

 • Świadczenie niektórych usług w Niemczech w ramach delegowania pracowników

  pracę i posiadać kartę pobytu. Opłata za zezwolenia na pracę pobierana jest z góry. Zezwolenie na pracę jest ściśle związane z miejscem wykonywania kontraktu. Na czym polega (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

  Mam 20 lat i studiuje zaocznie. pobieram od ojca alimenty w wysokosci 500 zl ktore wyplaca mi ZUS. czy bylaby mozliwosc znalezienia jakiejs dodatkowej (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • alimenty... a praca na zlecenie...

  Witam, Moja sytuacja wygląda tak: rodzice po rozwodzie, ojciec nie płaci alimentów, które są wypłacane z funduszu alimentacyjnego. Od września (...)

 • Praca na zlecenie a podatek

  Witam serdecznie mam kilka pytań i proszę o rzetelne i pomocne odpowiedzi. Mam 20 lat studiuje i mieszkam z rodzicami. W marketach dorabiam sobie na (...)

 • Praca na zlecenie i karta multisport.

  Witam serdecznie, mam pytanie. Ponieważ pracuje na umowe zlecenie 8h dziennie, jestem ciekawa czy pracodawca mam mozliwosc starac sie o karte multisport? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane