Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na 1/2

  Jestem pracownikiem egzekucji administracyjnej zatrudnionym codziennie na 1/2 etatu. Otrzymałem pismo od Naczelnika na podstawie art. 29 § 3 Kodeksu pracy informujące mnie, że moja norma (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy

  Moja mama jest zatrudniona w prywatnej firmie od 1996 r. na umowę o pracę na czas nieokreślony na 1/2 etatu . W tym roku pracodawca zapowiedział, iż likwiduje swoją firmę i w związku (...)

 • Praca na cały i część etatu

  jest na cały etat przysługuje prawo do urlopu w wymiarze 26 lub 20 dni (w zależności od stażu), natomiast zatrudnionemu na 1/2 etatu w wymiarze 13 lub 10 dni. W konsekwencji (...)

 • Porada prawna na temat praca na pelny etat a pol etatu zaliczenie czasu do emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca na pelny etat a pol etatu zaliczenie czasu do emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Staż pracy przy prawie do emerytury

  Czy staż pracy pracownika zatrudnionego na umowę o pracę w wymiarze 1/4 etatu jest zaliczany do tzw. "wysługi lat" do emerytury? W tym okresie pracownik podlega ubezpieczeniu (...)

 • Umowa na niepełny etat

  , zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,   2) 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu. praca, umowa, czas pracy, niepełny (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy. Nie jest więc istotne o ile zostanie obniżony wymiar czasu pracy (może to być (...)

 • Obniżenie czasu pracy

  Czy obniżenie czasu pracy dotyczy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu czy na 3/5 etatu? Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela (...)

 • Zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym rodziców

  praca w gospodarstwie rolnym po ukończeniu 16 roku życia świadczona była przed dniem 1 stycznia 1983 r. w wymiarze przekraczającym połowę pełnego wymiaru czasu pracy, to przy ustalaniu prawa (...)

 • Urlop w dwóch zakładach pracy

  Pracowałem w firmie od 05/2002 do 10/2002 na 1/4 etatu (była to praca dodatkowa w stosunku do mojego podstawowego etatu 1/1 w innej firmie). Czy należy mi się urlop (...)

 • Emerytura osoby pracującej przy azbeście

  zaprzestania produkcji wyrobów zawierających azbest i oczyszczenia tych zakładów z azbestu nie oznacza, iż zaliczenie to będzie się stosowało do nabycia prawa do emerytury. Zgodnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane