Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki pracodawcy względem pracowników pracujących przy monitorach ekranowych

  czasu pracy. Ustawodawca nie posłużył się więc sztywnymi limitami godzin pracy przy komputerze, ale stosunkiem godzin pracy przy komputerze do ogólnego czasu świadczenia pracy. Przykład: Do

 • Urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na 1/2

  Jestem pracownikiem egzekucji administracyjnej zatrudnionym codziennie na 1/2 etatu. Otrzymałem pismo od Naczelnika na podstawie art. 29 § 3 Kodeksu pracy informujące mnie, że moja norma (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy

  Moja mama jest zatrudniona w prywatnej firmie od 1996 r. na umowę o pracę na czas nieokreślony na 1/2 etatu . W tym roku pracodawca zapowiedział, iż likwiduje swoją firmę i w związku (...)

 • Porada prawna na temat praca na pelny etat a pol etatu zaliczenie czasu do emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca na pelny etat a pol etatu zaliczenie czasu do emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca na cały i część etatu

  jest na cały etat przysługuje prawo do urlopu w wymiarze 26 lub 20 dni (w zależności od stażu), natomiast zatrudnionemu na 1/2 etatu w wymiarze 13 lub 10 dni. W konsekwencji (...)

 • Staż pracy przy prawie do emerytury

  Czy staż pracy pracownika zatrudnionego na umowę o pracę w wymiarze 1/4 etatu jest zaliczany do tzw. "wysługi lat" do emerytury? W tym okresie pracownik podlega ubezpieczeniu (...)

 • Umowa na niepełny etat

  , zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,   2) 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu. praca, umowa, czas pracy, niepełny (...)

 • Obniżenie czasu pracy

  Czy obniżenie czasu pracy dotyczy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu czy na 3/5 etatu? Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela (...)

 • Zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym rodziców

  praca w gospodarstwie rolnym po ukończeniu 16 roku życia świadczona była przed dniem 1 stycznia 1983 r. w wymiarze przekraczającym połowę pełnego wymiaru czasu pracy, to przy ustalaniu prawa (...)

 • Urlop w dwóch zakładach pracy

  Pracowałem w firmie od 05/2002 do 10/2002 na 1/4 etatu (była to praca dodatkowa w stosunku do mojego podstawowego etatu 1/1 w innej firmie). Czy należy mi się urlop (...)

 • Emerytura osoby pracującej przy azbeście

  zaprzestania produkcji wyrobów zawierających azbest i oczyszczenia tych zakładów z azbestu nie oznacza, iż zaliczenie to będzie się stosowało do nabycia prawa do emerytury. Zgodnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane