Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady wypłaty środków z ZFŚS

  Zatrudniamy 94 pracowników, tworzymy Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Nasi pracownicy dostali bony Świąteczne w ramach w/w funduszu. Jeden z pracowników przez 5 miesięcy przebywał na

 • Ulgi przy zatrudnieniu niepełnosprawnego

  zależy od tego co lepiej pomoże mojej siostrze. Siostra ma średnie wykształcenie budowlane i zakończone kursy komputerowy i obsługi książki przychodów i rozchodów. Chcę ją zatrudnić u siebie na (...)

 • Kolejna umowa na 1/2 etatu a wymiar urlopu

  zatrudnionego na pół etatu wynosić będzie 13 dni. Zgodnie z 1551  kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, (...)

 • Opinia prawna na temat praca na pół etatu a bony świąteczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca na pół etatu a bony świąteczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obliczanie wymiaru urlopu wypoczynkowego

  maksymalnego rocznego wymiaru urlopu na rok czyli 20 lub 26 dni. urlop wypoczynkowy, praca na pół etatu, niepełny etat, wymiar urlopu

 • Tworzenie i nie tworzenie ZFŚS przez pracodawcę

  pracowników (ale tylko, gdy w przeliczeniu na pełne etaty wynika, że pracodawca zatrudnia ich mniej niż 20 np. 30 pracowników na pół etatu), objętych układem zbiorowym pracy, (...)

 • Wirtualna ziemia obiecana

  doświadczenia, ale np. rok pracy – choćby na pół etatu podczas studiów – to niezbędne minimum. Praktyka, szczególnie zdobyta w branży, w której zamierzamy działać, daje (...)

 • Ilość dni urlopu wypoczynkowego

  .  § 1 k.p.) urlop wypoczynkowy, praca na pół etatu, praca w niepełnym wymiarze, dni wolne od pracy

 • Wymiar urlopu po wygaśnięciu stosunku pracy

  . Nie ma znaczenia dla tego ekwiwalentu nowy stosunek pracy (a jest nim w tym wypadku praca "na pół etatu"). Wymiar urlopu wzrasta progresywnie, w miarę wydłużania się przepracowanego (...)

 • Udzielanie urlopu-przepisy przejściowe

  ile w danym dniu wynika z harmonogramu pracy pracownika. W praktyce oznacza to, że pracownikowi zatrudnionemu na 1/2 etatu, któremu pozostało 28 dni urlopu zaległego w dalszym ciągu pozostaje (...)

 • Zawarcie dwóch umów z tym samym pracownikiem

  Czy pracodawca może zawrzeć dwie umowy o pracę równoległe z jednym pracownikiem? Jedną np. na stanowisko administracyjne z pełnym etatem, druga na inne stanowisko na pół etatu? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Redukcja umowy

  Witam, W moim zakładzie pracy z powodu braku zamówień na niektórych wydziałach umowy pracowników zostały zredukowane z całego na pół etatu. Na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane