Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obliczanie wymiaru urlopu wypoczynkowego

  maksymalnego rocznego wymiaru urlopu na rok czyli 20 lub 26 dni. urlop wypoczynkowy, praca na pół etatu, niepełny etat, wymiar urlopu

 • Ilość dni urlopu wypoczynkowego

  .  § 1 k.p.) urlop wypoczynkowy, praca na pół etatu, praca w niepełnym wymiarze, dni wolne od pracy

 • Praca na pół etatu a staż emerytalny

  Przez rok pracowałam na 1/2 etatu. Czy, przechodząc na emeryturę, okres ten zalicza się jako rok czy pól roku pracy? Rok pracy na 1/2 etatu zaliczony zostanie jako rok pracy. (...)

 • Porada prawna na temat praca na 1/2 etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca na 1/2 etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Porozumienie zmieniające

  . Wymiarem czasu pracy jest praca na określoną część "etatu", przy czym praca na pełny etat, z wyjątkami, nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  art. 1862 K.p. przez pracodawcę wiąże się na ogół z przypadkiem podjęcia przez pracownika na wychowawczym zatrudnienia na pełny etat (lub w wymiarze przekraczającym połowę (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  przekraczająca odpowiednio 12 i 4 godziny na dobę.  Przy ¾ etatu praca w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad 30 godzin tygodniowo. Artykuł 144 kodeksu (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową co najmniej raz; możliwość powierzenia innej pracy niż sezonowa na okres do 30 dni w trakcie ważności posiadanego zezwolenia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  przysługuje mi rodzinne na dzieci ze względu na moje zarobki (przekraczają górną granicę dochodu na członka rodziny). Nie występowałam o alimenty. Mój konkubent - ojciec (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca

  na umowę o pracę na 1/2 etatu pracuje w różnych dniach po 8 godzin lub po 6 czy mniej godzin. Czy mogę określić w umowie, że pracownik pracuje w równoważnym systemie czasu (...)

 • Urlop wypoczynkowy zatrudnionego na 1/2 etatu

  Pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny od 16 lipca do 30 września - na 1/2 etatu. Jest to jego pierwsza praca (tzn. pracownik twierdzi że wcześniej pracował (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  , trojaczki etc.), przerwy te wydłużają się do 45 minut. Jeżeli natomiast ze względu na daleki dojazd udzielanie dwóch przerw byłoby bezcelowe - na wniosek kobiety pracodawca udziela (...)

 • Urlop w dwóch zakładach pracy

  Pracowałem w firmie od 05/2002 do 10/2002 na 1/4 etatu (była to praca dodatkowa w stosunku do mojego podstawowego etatu 1/1 w innej firmie). Czy należy mi się urlop za przepracowanie (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego

  chorobowego zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako bezrobotna z prawem do zasiłku. Po upływie 4,5 miesięcy podjęłam pracę na stanowisku referenta do spraw księgowości po roku urodziłam dziecko (...)

 • Jak nawiązywany jest stosunek pracy?

  określony (w tym na zastępstwo nieobecnego pracownika), umowa na czas nieokreślony. Umowa na okres próbny Umowa na okres próbny może poprzedzać zawarcie pozostałych (...)

 • Obniżenie czasu pracy

  Czy obniżenie czasu pracy dotyczy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu czy na 3/5 etatu? Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela (...)

 • Obowiązki pracodawcy względem pracowników pracujących przy monitorach ekranowych

  miejscu - w pozycji minimalizującej uciążliwe ruchy głowy i oczu. Na życzenie pracownika, a także gdy wysokość krzesła uniemożliwia pracownikowi płaskie, spoczynkowe ustawienie stóp na (...)

 • Urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na 1/2

  pracy nie może przekraczać 4 godziny dziennie i przysługuje Panu 13 dni urlopu. 1 dzień urlopu to 8 godzin. Pan zaś pracuje na 1/2 etatu. Zatem jeden dzień urlopu będzie przypadał na (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

  Zamierzam zamieszkać na stałe w Polsce i pracować w Wielkiej Brytanii dla brytyjskich linii lotniczych jako stewardesa na 3/4 etatu. Moja pensja będzie wypłacana w funtach brytyjskich i (...)

 • Zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania w niepełnym wymiarze czasu pracy

  byłoby niedopuszczalne, albowiem przejście nauczyciela z całego na pół etatu, na prośbę nauczyciela, jest nie tylko zmianą treści stosunku pracy, ale przede wszystkim zmianą (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  przysługuje odwołanie na podstawie art. 127 § 1 K.p.a. Zezwolenie na pracę (w tym zezwolenie na pracę sezonową) jest decyzją (art. 2 ust. 1 pkt 43a ustawy). Odmowa wydania zezwolenia (...)

 • Kolejna umowa na 1/2 etatu a wymiar urlopu

  pracy - urlop pracownika zatrudnionego na pół etatu ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu należny pracownikowi zatrudnionemu na (...)

 • Opinia do projektu zmian ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  pracy na okres nieprzekraczający 30 dni w roku, przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę w trybie art. 231 Kodeksu pracy. 5. Czytelne sformułowanie przesłanek odmowy wydania zezwolenia na (...)

 • Umowa na niepełny etat

  14; etatu łączny wymiar nie powinien przekraczać 10 godzin tygodniowo. Praca ponad obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy jest pracą w godzinach nadliczbowych. Strony ustalają w umowie (...)

 • Tworzenie i nie tworzenie ZFŚS przez pracodawcę

  pracowników (ale tylko, gdy w przeliczeniu na pełne etaty wynika, że pracodawca zatrudnia ich mniej niż 20 np. 30 pracowników na pół etatu), objętych układem zbiorowym pracy, postanowienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)

 • praca na pol etatu

  Bac na romowie kwalifikacyjnej o prace, powiedzialam ze chcialabym zarabiac 1500 PLN netto. Zaproponowano, że dadza mi prace na pol etatu a reszte pensji (...)

 • Praca na 3/4 etatu

  Witam mam pytanie odnośnie pracy na 3/4 etatu w systemie cz-tero brygadowym.Sprawa moja jest już w sadzie pracy ponieważ nie wiem czy mam racje pracowałam (...)

 • praca na 1/4 etatu

  Pracuje na 1/4 etatu! Stosunkowo niedawno rozpocząłem tą prace bo dopiero pół roku temu. Dorabiam do emerytury i muszę w nowej pracy przepracować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane