Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie prawo przysługuje pracodawcy

  zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika (...)

 • Uprawnienia pracownika w przypadku braku otrzymania wynagrodzenia

  pracodawcę podstawowych obowiązków wobec pracownika. Zgodnie z orzecznictwem np.: Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dnia 8 sierpnia 2006 r. (I (...)

 • Przebywanie na terenie zakładu pracy

  po pracy schodzą do baru i piją piwo z klientami co bardzo mi się nie podoba. Art. 1041 § 1 kodeksu pracy stanowi, że regulamin pracy, określając prawa i obowiązki pracodawcy (...)

 • Porada prawna na temat praca licencjacka- prawa i obowiązki skazanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca licencjacka- prawa i obowiązki skazanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Diety dla kierowców

  miejsca i czasu. Naszym zdaniem, jeżeli pracownicy wykonują swoje obowiązki, np. na obszarze całej UE, i jedynie sporadycznie stawiają się do siedziby pracodawcy w celu otrzymania nowych (...)

 • Pracownicy nie będą zwalniani wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego?

  w zatrudnieniu wszystkich osób pozostających w stosunku pracy, a zatem także tych osób, których prawa i obowiązki regulują w szczególny sposób przepisy pragmatyk zawodowych. W aktualnym (...)

 • Obcokrajowcy pracujący w Polsce a PIT

  podatkowych ma miejsce zamieszkania. obcokrajowiec, cudzoziemiec, praca w Polsce, PIT, opodatkowanie, podatek dchodowy

 • Regulamin pracy

  Regulamin pracy jest to akt, który ustala organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników. Regulamin pracy wprowadza (...)

 • Dyżur w domu a czas pracy

  czas pracy, dyżur, pracownik, strażak, praca

 • Pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy

  zatrudniona w wymiarze mniejszym niż wynikający z ogólnych norm prawa pracy. Przepisy antydyskryminacyjne Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku (...)

 • Nowa ustawa o służbie cywilnej

  przepisów do wykonywania zadań poza jednostką organizacyjną, w której są zatrudnione. Natomiast prawa i obowiązki członków korpusu służby zagranicznej oraz zasady organizacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Świadek w procesie karnym praca licencjacka

  Pisze prace na temat "Świadek w procesie karnym " jeśli ktoś pisze coś podobnego to proszę o kontakt chętnie wymienię sie materiałami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane