Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Anglii.     Pan X pracuje w Niemczech. W Polsce synowie Pana X studiują. W związku z powyższym gdzie należy złożyć wniosek oraz czy w związku z powyższym należą (...)

 • Kodeks pracy (art. 207-305)

  i pomiarów, 5) wzory dokumentów oraz sposób udostępniania wyników badań i pomiarów pracownikom.   Art. 228. § 1. Prezes (...)

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze (...)

 • Opinia prawna na temat praca dla inwalidy 1 grupy w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca dla inwalidy 1 grupy w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy (art. 1-93)

  wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe.§ 1[1]. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę w trybie (...)

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  "dziesiątki".   Zmiany w dostępie do niemieckiego rynku pracy w związku z wejściem w życie pakietu ustaw imigracyjnych w RFN  W dniu 1 stycznia 2005 (...)

 • Świadczenie niektórych usług w Niemczech w ramach delegowania pracowników

  /. Na jakich zasadach polscy pracownicy mogą świadczyć uslugi w Niemczech? Świadczenie usług np. budowlanych w Niemczech podlega postanowieniom polsko-niemieckiej umowy z 1990 (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  Gospodarczym.Art. 2.  1. Przepisów ustawy nie stosuje się do:   1)  przychodów z działalności rolniczej, z wyjątkiem dochodów (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.Zasady koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego obowiązujące w Unii Europejskiej 1. Co to jest koordynacja systemów (...)

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  . Praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona. 2. Przepis ust. 1 stosuje się także, jeżeli święto przypada w niedzielę. 3. Praca w niedziele (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RFN

  Kiedy i gdzie trzeba płacić podatek od umów (freelance) z niemieckimi firmami (pracując dla nich i mieszkając w Niemczech oraz mając zameldowanie w Polsce i w Niemczech), (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane