Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  , które: 1) zatrudnione są w Polsce i w czasie płatnego urlopu wypoczynkowego (wakacji, ferii) dodatkowo podejmują pracę w innym państwie członkowskim, np. w Niemczech (...)

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  Szwecji przez okres 2 lat, - w Polsce przez okres 1 roku. W czasie zatrudnienia w Polsce uległ wypadkowi przy pracy i ubiega się o rentę z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Porada prawna na temat praca dla inwalidy 1 grupy w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat praca dla inwalidy 1 grupy w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  krajach nowej "dziesiątki".   Zmiany w dostępie do niemieckiego rynku pracy w związku z wejściem w życie pakietu ustaw imigracyjnych w RFN  W dniu 1 (...)

 • Świadczenie niektórych usług w Niemczech w ramach delegowania pracowników

  /. Na jakich zasadach polscy pracownicy mogą świadczyć uslugi w Niemczech? Świadczenie usług np. budowlanych w Niemczech podlega postanowieniom polsko-niemieckiej umowy z 1990 (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  Gospodarczym.Art. 2.  1. Przepisów ustawy nie stosuje się do:   1)  przychodów z działalności rolniczej, z wyjątkiem dochodów (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.Zasady koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego obowiązujące w Unii Europejskiej 1. Co to jest koordynacja systemów (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  pracowników na nieprzestrzeganie przez pracodawców przepisów prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nielegalne zatrudnienie. Adresy i telefony okręgowych inspektoratów (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  sposób dogodny dla rodziców lub opiekunów, czyli przelewem na konto lub w gotówce (w kasie urzędu miasta/gminy lub ośrodku pomocy społecznej) - (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  przetwarzasz dane osobowe swoich pacjentów, prowadzisz małą firmę prawniczą i przetwarzasz dane swoich klientów. Czy można powołać jednego inspektora dla kilku podmiotów? W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane